Trenér Jarolím nominoval na turnaj China Cup 2018!

Trenér české fotbalové reprezentace Karel Jarolím povolal na přípravný turnaj čtyř zemí China Cup v Nan-ningu devatenáct hráčů, ale žádný nováček. Do týmu se vrací již uzdravený klíčový záložník Vladimír Darida a po delší době útočník Matěj Vydra. 

31.8.2016 Mlad Boleslav ČRsport/ fotbal / reprerzentace/ ČR Armenie/
foto CPA

Po víkendovém ligovém kole, povolá kouč Jarolím další čtyři hráče, dva stopery a dva krajní záložníky.

„Nováček se ještě může objevit, mám ještě čtyři okénka volná. Bavili jsme se o tom, že chceme kádr stabilizovat. Někteří hráči, o kterých jsme uvažovali, přestali hrát, nebo jsou zranění. Pokud si ale někdo řekne o nominaci, dveře jsou pro něho otevřené,“ řekl Jarolím na tiskové konferenci.

Český tým vstoupí do China Cupu 23. března zápasem s Uruguayí, která si účastí na fotbalovém turnaji zpestří přípravu na červnové mistrovství světa v Rusku. O tři dny později se svěřenci Jarolíma střetnou o umístění proti domácímu výběru, nebo Walesu. Turnaj zahájí 22. března tým Číny s ostrovním týmem.

Do národního týmu se vrací opět Darida z Herthy Berlín, který na podzim z důvodu nepříjemného zranění vynechal turnaj v Dauhá. „Vláďa Darida byl velice důležitý článek, ještě než jsem tým převzal. Hraje pravidelně bundesligu, takže patří k lídrům,“ prohlásil Jarolím.

Po delší době Vydra. „Jsme rádi, že se mu daří. Našel si pozici, na které mu to vyhovuje, potvrzuje to góly a výkony. Ale není úplně zdravotně v pořádku, přesto jsme ho nominovali, protože ho chceme vidět,“ uvedl Jarolím.

Mezi náhradníky je po odchodu z čínské ligy do zámořské MLS Bořek Dočkal. „Čtyři měsíce nehrál ostrý ligový zápas, začíná v novém působišti. Přesto se vyjádřil, že v případě potřeby by v Číně rád reprezentoval,“ řekl Jarolím.

V nominaci je i útočník Patrik Schick, přestože po letním příchodu do AS Řím odehrál jen 636 minut ve 14 soutěžních zápasech. „Byli jsme se na něho podívat v utkání s Turínem. Nevypadá kondičně špatně, ale herní praxe mu dost chybí. Do budoucna by na něm mělo mužstvo stát, proto jsme ho nominovali,“ uvedl Jarolím.

Reprezentace odletí do čínského Nan-ningu v úterý 20. března, v dějišti turnaje se bude muset, ale vyrovnat se sedmihodinovým časovým posunem.

Další soutěžní mezistátní zápasy čekají české reprezentanty na podzim v nové soutěži Lize národů.

Tisková konference předseda FAČR Martin Malík, Josef Neuman generální ředitel Pepsi Co, trenér Karel Jarolím:

 

Nominace české fotbalové reprezentace A na turnaj čtyř zemí China Cup v Nan-ningu od 23. 3. – 26. 3. 2018:

Brankáři:

Tomáš Koubek Stade Rennes 6/0

Jiří Pavlenka Werder Brémy 4/0

Tomáš Vaclík FC Basilej 18/0

Obránci:

Jan Bořil SK Slavia Praha 4/0

Pavel Kadeřábek Hoffenheim TSG 1899 30/2

Theodor Gebre Selassie Werder Brémy 45/3

Tomáš Kalas Fulham FC 11/0

Filip Novák Trabzonspor 12/1

Marek Suchý FC Basilej 36/1

Záložníci:

Antonín Barák Udinese Calcio 7/5

Vladimír Darida Herta Berlín 49/4

Josef Hušbauer SK Slavia Praha 14/1

Jakub Jankto Udinese Calcio 10/1

Jan Kopic FC Viktoria Plzeň 10/3

Tomáš Souček SK Slavia Praha 8/1

Matěj Vydra Derby County 20/5

Útočníci:

Michael Krmenčík FC Viktoria Plzeň 11/6

Patrik Schick AS Řím 5/1

Milan Škoda SK Slavia Praha   18/4

Čtsa, kc, audio, foto, foto: www.sportovnizurnal.cz

 

Napsat komentář