ROZHODNUTÍ PŘEDSEDY DK ELH – BRETT FLEMMING (PIRÁTI CHOMUTOV)

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Bretta Flemminga na protihráče Lukáše Pabišku, za který mu byl v utkání Piráti Chomutov – BK Mladá Boleslav (11. 3. 2018) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Faul kolenem.

Po prostudování videozáznamu shledal, že hráč se ve snaze zareagovat na změnu směru jízdy protihráče zapřel na pravé noze a vystrčil levé koleno proti směru jeho pohybu. Při zákroku chtěl pravděpodobně zasáhnout protihráče primárně tělem, což se nepodařilo, zcela prokazatelně ho však zasáhl kolenem do oblasti stehenních svalů. Za podobně vedený zákrok, který může v případě přímého zásahu kolene vést i k vážnému zranění, je přitom hráč zcela odpovědný.

Předseda disciplinární komise ELH vyhodnotil zákrok jako Faul kolenem a hráče Bretta Flemminga (Piráti Chomutov) potrestal nepodmíněným zastavením činnosti na dvě soutěžní utkání. Protihráč Lukáš Pabiška utrpěl podle zápis o utkání v důsledku zákroku zranění.

Záznam zákroku najdete na http://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/4276.

Praha, 14. 3. 2018.

PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí ČSLH

 

Napsat komentář