KOREJSKÉ SVAHY ZŮSTÁVAJÍ PRO ČECHY ZAKLETÉ!

Po úvodních závodech ve sjezdu, byl v neděli na programu paralympijských her Super-G. V této disciplíně startovala opět stejná pětice českých alpských lyžařů: Anna Pešková, Patrik Hetmer, Miroslav Lidinský, Tomáš Vaverka a Pavel Bambousek. Všichni naši reprezentanti v Super-G závody dokončili, což minimálně v kategorii monoski, kterou zastupuje poslední jmenovaný, rozhodně stojí za vyzdvihnutí.

Jako první i tentokrát závodila Anna Pešková s trasérkou Michaelou Hubačovou. V závodě, jenž ovládla slovenská sběratelka cenných kovů Henrieta Farkašová, dojela naše dvojice na 11. místě s časem 1:47,76.

„Když jsem po dojezdu viděla ten čas, byla jsem trochu překvapená a zklamaná, budeme se muset podívat na video, kde se těch skoro 18 vteřin ztratilo,“

Řekla těsně po závodě Pešková, kterou na paralympiádě v Pchjongčchangu čeká ještě superkombinace, v níž se bude chtít ode dna výsledkové listiny odpoutat.

Spokojen nebyl tentokrát ani Patrik Hetmer, který se svým trasérem Miroslavem Máčalou a časem 1:35.05 skončil desátý s odstupem více než 8 vteřin na medailové příčky.

„Chtěli jsme do toho jít po hlavě, ale nepovedlo se, vzdálili jsme se od sebe a pak už se to s námi vezlo,

popsal Hetmer hlavní důvody své nespokojenosti s tím, že chce naplno využít den volna a zregenerovat na superkombinaci.

Mezi tělesně handicapovanými sportovci závodícími na lyžích máme dva zástupce – Miroslava Lidinského a Tomáše Vaverku. Lidinský, který první závod nedokončil, dojel tentokrát třicátý a závod hodnotil takto:

„Asi mi chybělo trochu klidu, hned v prvním kritickém místě jsem malinko podjel branku. V technické pasáži níže jsem držel krok, ale v závěru jsem zase několik branek podjel a tam jsem ztratil.“

Tomáš Vaverka skončil v tomtéž závodě o pouhou jednu příčku výše – dojel devětadvacátý. Nejvíce důvodů k radosti tak měl Pavel Bambousek. V kategorii monoski, která je v programu zařazena až na konec, závod nedokončilo hned deset závodníků. Mezi těmi, kterým se to podařilo, měl český reprezentant 20. nejlepší čas.

Program alpského lyžování pokračuje na paralympiádě v úterý 12. března superkombinací.

VÝSLEDKY ZÁVODU V SUPER-G

Anna Pešková, Michalea Hubačová 11. místo 1:47.76

Patrik Hetmer, Miroslav Máčala 10. místo 1:35.05

Tomáš Vaverka 29. místo 1:36.22

Miroslav Lidinský 30. místo 1:39.26

Pavel Bambousek 20. místo 1:34.52

Čtsa, Ota Černý, cerny@premiersports.cz

Web ČPV: www.paralympic.cz

Facebok: ceskyparalympijskytym

Twitter: paralympiccz

Instagram: paralympic_cz

Foto zdroj „ČPV / fotomaly.cz“

 

Napsat komentář