Boleslav jede do Brna s cílem bodovat!

Utkání 20. kola české HET ligy ročníku 2017/18 FC Zbrojovka Brno – FK Mladá Boleslav, se hraje v sobotu 10. března 2018 od 15:00 hodin na Městském fotbalovém stadionu Srbská v brněnském Králově Poli.

Boleslavská černá série bez vítězství trvá již šest ligových utkání se souhrnným skóre 2:14. Od vítězství v Ostravě v neděli 5. listopadu 2017 boleslavští fotbalisté v závěru loňské podzimní sezóny prohráli se třemi pražskými kluby, doma s vršovickými Bohemians 1:2, na Julisce s Duklou 1:4, na Letné se Spartou 0:3, a po zimní pauze v letošním únoru doma s Karvinou 0:1, v Liberci také 0:1 a doma s pražskou Slavií 0:3. To navíc znamená, že již čtyři mistrovské zápasy neskórovali, naposledy se to povedlo Přikrylovi ve 27. minutě loňského zápasu na Julisce a od té doby 423 minut trvá boleslavská střelecká impotence.

O prvoligové body se Boleslav střetla s Brnem dosud pětadvacetkrát. Boleslavští vyhráli třináctkrát, prohráli sedmkrát a pětkrát s Brnem remizovali. Souhrnné skóre 52:33 je aktivní pro Boleslav s mimořádným průměrem více než tří gólů na jedno utkání (přesně 3,4).

V posledních pěti ligových zápasech Mladá Boleslav s Brnem neprohrála. V ročníku 2015-16 doma vyhrála 2:0 a venku remizovala 1:1, v ročníku 2016-17 doma remizovala 3:3 a venku vyhrála 3:2, v aktuálním ročníku na podzim 2017 doma jasně vyhrála 3:0.

Z dvanácti vzájemných utkání hraných na brněnském trávníku domácí Brno vyhrálo pět a hostující Boleslav čtyři zápasy, třikrát se hrálo nerozhodně. Souhrnné skóre je 19:17 v brněnský prospěch.

V dosud sehraných devatenácti podzimních ligových mistrácích Mladá Boleslav nastřílela devatenáct gólů, o které se podělilo devět střelců: 6 – Golgol Mebrahtu, 3 – Tomáš Přikryl, 2 – Matěj Chaluš, Lukáš Magera, Ruslan Mingazov (skončil hostování a vrátil se do pražské Slavie), 1 – Jan Chramosta (přestoupil do Jablonce), Nikolaj Komlichenko, Marek Matějovský, Patrizio Stronati (skončil hostování a vrátil se do vídeňské Austrie).

Mladá Boleslav se po osmé v nepřerušené řadě probojovala do čtvrtfinále českého poháru. V aktuálním ročníku MOL Cup 2017-18 se o postup do semifinále střetne ve středu 14. března 2018 na domácím hřišti s FC Baník Ostrava. Cestou do čtvrtfinále boleslavští fotbalisté nejprve na konci loňského září vyřadili druholigovou Příbram 3:0 a na konci října třetiligové Domažlice 4:2. Ostravští ve druhém kole vyhráli v Hulíně 5:0, ve třetím kole ve Valašském Meziříčí 6:0 a v osmifinále postoupili přes pražskou Spartu po remíze 2:2 přesněji zvládnutým penaltovým rozstřelem 4:2.

 Trenér Jozef Weber před Brnem

„S Brnem, které má jen o dva body více, očekávám vyrovnané střetnutí a za současné situace proti němu musíme nastoupit sebevědomě s cílem bodovat a ukončit sérii šesti prohraných ligových zápasů,“ řekl trenér Jozef Weber.

Absence pro utkání s Brnem

Jakub Rada (rekonvalescence po operaci kolena)

Jan Kysela (rekonvalescence po operaci kotníku)

Tomáš Fabián (rekonvalescence po operaci kolena)

Jiří Koros, manažer komunikace FKMB,

Napsat komentář