ROZHODNUTÍ VÝKONNÉHO VÝBORU ČSLH – DAVID VÍTEK (VHK VSETÍN)

Výkonný výbor ČSLH se při projednávání pravidelné zprávy disciplinární komise ČSLH zabýval z vlastního podnětu rozhodnutím, kterým byl hráči Davidu Vítkovi uložen na mořádném jednání komise za zákrok na protihráče Vladimíra Sičáka v utkání VHK Vsetín – HC Energie Karlovy Vary (3. 3. 2018) nepodmíněný zákaz činnosti v pěti soutěžních utkáních za Zásah do hlavy a krku.

Hráč vedl svůj zákrok se značnou intenzitou, ve vysoké nájezdové rychlosti, mimo zorný úhel protihráče a bez snahy hrát kotouč, ačkoli si musel být vědom, že protihráč, vázaný jiným soubojem, má minimální možnost se střetu bránit. Rozhodčí uložili hráči Davidu Vítkovi za zákrok, vedený z pozice tzv. třetího hráče v souboji, větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Zásah do hlavy a krku, protihráč Vladimír Sičák utkání v důsledku střetu a poranění hlavy, které utrpěl, nedokončil.

Po prostudování videozáznamu výkonný výboru ČSLH původní rozhodnutí disciplinární komise zrušil a vzhledem k brutálnímu charakteru zákroku, vysoké míře nebezpečnosti pro zdraví dalších účastníků utkání a způsobu provedení, který zcela vybočuje z běžného rámce, uložil hráči Davidu Vítkovi (VHK Vsetín) trest nepodmíněného zastavení činnosti do 31. října 2018. V uvedeném období nesmí hráč nastoupit v žádné soutěži, řízené a organizované ČSLH.

Výkonný výbor ČSLH uplatnil v uvedeném případě ustanovení Soutěžního a disciplinárního řádu ČSLH, na jehož základě může jako řídící orgán soutěže přezkoumat rozhodnutí jednotlivých komisí. Vzal přitom v potaz, že se jednalo o úmyslný zákrok vedený loktem na hlavu protihráče a dal najevo, že podobné jednání nehodlá tolerovat.

Záznam zákroku najdete na https://www.youtube.com/watch?v=4fRnQEwMvfE.

Praha 05. 03. 2018

PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí ČSLH

Napsat komentář