Hráčem února je Wágner, mezi trenéry dominoval Svědík!

Ligová fotbalová asociace ve spolupráci se zástupci mediálních partnerů a žurnalistů vyhlásila ceny pro nejlepšího fotbalistu a trenéra měsíce února. Trofeje míří do Karviné a Jihlavy, konkrétně do rukou útočníka Tomáše Wágnera a kouče Martina Svědíka. Proč si tato ocenění zasloužili právě oni dva? Tomáš Wágner (27 let, MFK Karviná)

Hned tři góly za úvodní dvě jarní kola, taková je vizitka karvinského bijce Tomáše Wágnera, který nejdřív v nastavení sestřelil Mladou Boleslav a o týden později popravil dvěma zásahy Zlín, čímž de facto ukončil angažmá Bohumila Páníka na střídačce Moravanů. Wágner tak v této sezoně vstřelil už šest gólů, což je víc než v každé z předešlých tří sezon. Navíc má i dvě asistence, takže je s osmi body druhým nejproduktivnějším hráčem mužstva. Lépe je na tom už jen desetibodový Lukáš Budínský.

„Něco mi říkalo, že rok 2018 bude dobrý. S tím jsem do toho i šel. Věřím si a střílí mi to také v tréninku. Jen doufám, že to bude pokračovat. Nedělám z toho vědu, ale jsem nadšený, když můžu klukům pomoct a moje góly přinášejí vítězství,“ zaradoval se Wágner, který proti Karviné dvakrát skóroval i přesto, že nedodržel svůj tradiční zvyk. Vůbec poprvé v ligové kariéře si totiž pod dres oblékl elastické tričko. „Mráz byl tak strašný, že jsem šel za kustodem, ať mi dá to největší, aby mě nestahovalo. Podlehl jsem, prostě nic nevydržím…“ smál se Wágner.

Martin Svědík (43 let, FC Vysočina Jihlava) 

Parádní start do druhé části sezony prožila i Jihlava, která na úvod jara šokovala skalpováním dvou obřích favoritů – Slavie a Plzně. Nejdřív si mužstvo z Vysočiny doma vyšláplo na červeno-bílé (1:0), poté stejným výsledkem obralo o body i suverénní Viktorii. A to dokonce na jejím hřišti, kde Plzeň nepustilo do žádné stoprocentní šance. Vděčit za to Jihlavští mohou hlavně novému trenérovi Martinu Svědíkovi. Ten dokonalou taktikou vymazal i největší hvězdy soupeře a z mužstva na odpis vytvořil nebezpečného dravce, který se odrazil ze dna tabulky a od čtrnáctého Slovácka ho momentálně dělí jen horší skóre.

„Stojí za tím tvrdá práce. Pročistil se trošku kolektiv. Cítím na mužstvu, že se z něj stal dobře fungující soubor. Když hrajete o záchranu, je nezbytné, aby se vytvořil konsolidovaný tým s velice silnou defenzivou. To se nám teď dvě kola dařilo,“ chválil Svědík, který po dvou nečekaných výsledcích musí držet hráče při zemi. „Člověk musí krotit takové věci, které tam byly už po Slavii. Ale kluci jsou rozumní a nějakým způsobem i oni vědí, o co hrajeme. Každý zápas je jiný a do každého zápasu musí jít s maximálním nasazením, aktivitou a soudržností. Jenom tak můžeme uspět,“ poznamenal kouč Jihlavy.

Daniel Hajný, ředitel komunikace LFA,

Foto: www.mfkkarvina.cz , www.fcvysocina.cz

 

Napsat komentář