Jednoznačným cílem Boleslavi je záchrana v lize!

Utkání 19. kola české HET ligy ročníku 2017/18 FK Mladá Boleslav – SK Slavia Praha se hraje v sobotu 3. března 2018 od 18:00 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu.

Boleslavská černá série bez vítězství trvá již pět ligových utkání se souhrnným skóre 2:11. Od vítězství v Ostravě v neděli 5. listopadu 2017 boleslavští fotbalisté v závěru loňské podzimní sezóny prohráli se třemi pražskými kluby, doma s vršovickými Bohemians 1:2, na Julisce s Duklou 1:4, na Letné se Spartou 0:3, a po zimní pauze v letošním únoru doma s Karvinou 0:1 a v Liberci také 0:1.

Z dosavadních sedmadvaceti utkání o prvoligové body vyhrála Boleslav devětkrát a Slavia osmkrát, nerozhodně skončilo deset zápasů. Jenom jedno ze sedmadvaceti utkání se odehrálo zcela bez gólů. Při celkovém skóre 42:39 v boleslavský prospěch je střelecký průměr rovné tři góly na jeden zápas.

Ze třinácti vzájemných prvoligových utkání hraných na boleslavském hřišti Boleslav sedm vyhrála, dvě skončila nerozhodně a Slavia vyhrála čtyři, z nich to poslední před devíti měsíci 20. května 2017, při souhrnném skóre 20:16 v boleslavský prospěch.

V dosud sehraných osmnácti podzimních ligových mistrácích Mladá Boleslav nastřílela devatenáct gólů, o které se podělilo devět střelců: 6 – Golgol Mebrahtu, 3 – Tomáš Přikryl, 2 – Matěj Chaluš, Lukáš Magera, Ruslan Mingazov (skončil hostování a vrátil se do pražské Slavie), 1 – Jan Chramosta (přestoupil do Jablonce), Nikolaj Komlichenko, Marek Matějovský, Patrizio Stronati (skončil hostování a vrátil se do vídeňské Austrie).

Mladá Boleslav se po osmé v nepřerušené řadě probojovala do čtvrtfinále českého poháru. V aktuálním ročníku MOL Cup 2017-18 se o postup do semifinále měla střetnout ve středu 28. února 2018 na domácím hřišti s FC Baník Ostrava, ale kvůli mrazivému počasí bylo utkání odložené. Zda se bude hrát již o tým později, záleží na vývoji počasí a dohodě klubů. Cestou do čtvrtfinále boleslavští fotbalisté nejprve na konci loňského září vyřadili druholigovou Příbram 3:0 a na konci října třetiligové Domažlice 4:2. Ostravští ve druhém kole vyhráli v Hulíně 5:0, ve třetím kole ve Valašském Meziříčí 6:0 a v osmifinále postoupili přes pražskou Spartu po remíze 2:2 přesněji zvládnutým penaltovým rozstřelem 4:2.

Trenér Jozef Weber před Slavií Praha:
„Jednoznačným krátkodobým cílem je co nejrychlejší záchrana v první lize a pro zlepšení atmosféry v klubu i postavení v tabulce je nesmírně důležité neztrácet body na domácím hřišti ani proti tak silnému protivníkovi, jakým současná pražská Slavia je,“ řekl trenér Jozef Weber.

Absence pro utkání se Slavií Praha:

Matěj Chaluš (dohoda v souvislosti se smlouvou o hostování z SK Slavia Praha)

Ladislav Takács (trest za čtyři napomenutí žlutými kartami)

Jakub Rada (rekonvalescence po operaci kolena)

Jan Kysela (rekonvalescence po operaci kotníku)

Tomáš Fabián (rekonvalescence po operaci kolena)

Aleksandar Šušnjar (zranění kolena)

Nikolay Komlichenko (virové onemocnění)

Marek Matějovský (virové onemocnění)

Jiří Valenta (virové onemocnění).

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav,

Jiří Koros, manažer komunikace

Napsat komentář