Sparta na Slovácku jen remizovala!

Sparta přijela do Uherského Hradiště odehrát utkání 18. kola první ligy proti domácímu Slovácku s jediným cílem vybojovat výhru a tři body, které by znamenaly do neděle posun na druhé místo ligové tabulky, neboť Olomouc prohrál v Brně. To se bohužel nestalo a tak se museli sparťané nakonec spokojit s remízou 1:1, přestože se v 53. minutě ujali vedení, které zařídil Václav Drchal při svém prvním debutu v nejvyšší fotbalové soutěži. V 70. minutě po neustálém tlaku vyrovnal Tomáš Zajíc. Letenští opět potvrdili, že se jim na soupeřových hřištích moc nedaří, z posledních devíti ligových zápasů vyhráli pouze dva. Sparta si nepolepšila a v tabulce zůstala pátá s bodovou ztrátou na Olomouc.

Trenér Slovácka Kordula poslal do zápasu stejnou základní sestavu, která vybojovala v minulém kole zasloužené vítězství v Ostravě proti Baníku. Naopak sparťanský kouč Stramaccioni provedl tři změny, na místě stopera se objevil turecký obránce Kaya, ve středu zálohy Kulhánek, který nahradil Mavubu, na hrotu útoku teprve osmnáctiletý Drchal.

Sparta začala utkání velice aktivně a po celý první poločas měla důraznou územní převahu, kterou ale odvracela dobře organizovaná domácí obrana. Ve 32. minutě po hrubé chybě domácích se dostal do šance po Frýdkově centru z levé strany Zahustel, jenže ve skluzu z bezprostřední blízkosti trefil břevno. Velice dobře se prosazovali ve středu hřiště nové posily Kanga se Stanciem, ale ve finálním zakončení chyběla přesná přihrávka a střela.

Naopak hráči Slovácka se víc po zisku míče prosazovali rychlými protiútoky, které převážně končili ofsajdem. V závěru prvního poločasu se dostal do šance po kombinační akci domácí Sadílek, ale jeho střelu z vápna vychytal brankář Nita, nová posila Sparty.

Po změně stran Sparta zvýšila tlak, který zúročila v 53. minutě k vedení, kdy se Stanciu uvolnil v trestném území přes dva domácí obránce a před brankou našel, volného Drchala, který zblízka neměl problém skórovat 0:1.

Po inkasovaném gólu domácí zvýšili aktivitu a několikrát nebezpečně zahrozili. Sparta jejich snahu o vyrovnání těžko odvracela a domácí branku v dalším průběhu v podstatě neohrozila. V 70. minutě se Slovácko konečně dočkalo vyrovnání, když Juroška centr do vápna našel Zajíce, ten se dokázal uvolnit a umístněnou střelou nedal hostujícímu gólmanu žádnou šanci 1:1.

V závěru zápasu se ještě snažili sparťané o vedení, které mohl proměnit Kulhánek, jenže jeho hlavičku zlikvidoval domácí brankář Heča. Na druhé straně se blýskl perfektním zákrokem brankář Nita, který stejným způsobem zlikvidoval akci domácího Břečky. Hanáci nakonec cennou remízu ubránili a se Spartou v domácím prostředí po třetí za sebou neprohráli.

„Vstup do zápasu jsme měli špatný, Sparta nás dobře napadala, dostala nás do tlaku. Ztráceli jsme míče. Celý poločas jsme odehráli velmi špatně. Ale lépe jsme vstoupili do druhého poločasu. Dostali jsme gól ze standardní situace. Pak jsme hráli velmi dobře. Bod jsme si nakonec zasloužili. Kdyby někdo řekl, že budeme mít čtyři body po dvou zápasech, tak bych tomu nevěřil,“ řekl Michal Kordula trenér Slovácka.

„Odehráli jsme dobrý zápas, než jsme dali branku. Měli jsme hru pod kontrolou, Zahustel trefil břevno a další šance. Jenže po vstřelení gólu nám dělalo Slovácko velké problémy, takže jsme vypadli z rytmu. Soupeř získal tlak. Musíme na takové situace zareagovat rychleji. Byl jsem hodně rozzlobený. Očekával jsem od některých důležitých hráčů, že budou lídry týmu. To mi u některých chybělo. Ale ve středu pole jsme hráli dobře. Chceme od hráčů hrát více dopředu. Tím nemluvím o mladém Drchalovi, který dal navíc gól. Ale o Kadlecovi a Ben Chaimoovi,“ řekl zklamaně Andrea Stramaccioni trenér Sparty.

Nicola Stanciu po utkání:

1.FC Slovácko – AC Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 70. Zajíc – 53. Drchal. Rozhodčí: Příhoda – Hrabovský, Kubr. ŽK: Divíšek, Janošek, Petr – V. Kadlec, Frýdek, Hovorka. Diváci: 4 820.

Slovácko: Heča – Juroška, Břečka, Hofmann, Divíšek – Janošek – Havlík (57. Navrátil), Daníček, Sadílek (76. Machalík), Petr – Zajíc. Trenér: Michal Kordule.

Sparta: Nita – Zahustel, Hovorka, Kaya, M. Frýdek – Kulhánek – V. Kadlec (82. Mustedanagič), Kanga, Stanciu, Ben Chaim (64. Plavšič) – Drchal. Trenér: Stramaccioni.