Jablonec vyhrál na Dukle!

Fotbalisté Jablonce dokázali zvítězit na pražské Julisce v páteční předehrávce 18. kola jarní části nad domácí Duklou 1:0 a v první ligové soutěži porazili poprvé pražský celek po šesti zápasech. O zaslouženém vítězství Severočechů rozhodl v 64. minutě David Lischka. Jablonec se po druhé jarní výhře posunul na šesté místo v tabulce. Dukla je na desáté příčce.

Zápas začal s dvanáctiminutovým zpožděním, protože nefungovalo světelné zařízení na fotbalovou plochu, po čtvrt hodině hry byl zápas přerušen, neboť došlo opět k přerušení světla. Hlavní rozhodčí Zelinka poslal hráče obou týmů do kabin. Po půlhodinové přestávce se pokračovalo ve hře.

Ve 30. minutě se domácí dostali do vyložené šance, kdy obránce Podaný z přímého kopu poslal míč přes zeď, jenže trefil tyč. Na druhé straně se snažil Jovovič z rohu šestnáctky tvrdou střelou skórovat, ale trefil gólmana Dukly Radu.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji Jablonečtí a po několika pokusech o vedení mohli v 60. minutě otevřít skóre. Trávník našel za domácí obranou nabíhajícího Chramostu, který přehodil vyběhnuvšího brankáře Radu, ale jeho snaha vsítit gól skončila vedle domácí branky.

O čtyři minuty později po neustálém tlaku se hosté konečně dočkali, kdy Trávník našel z rohového kopu stopera Lischku, který si připsal premiérovou ligovou branku v kariéře.

Jablonečtí v závěru zápasu již Duklu do většího tlaku nepustili, přesto mohli domácí vyrovnat Holendou, jenže jeho střela z malého vápna byla nepřesná. Severočeši v nejvyšší fotbalové soutěži zvítězili na Julisce poprvé od října 2011. Naopak Pražané prohráli doma druhé ligové utkání za sebou bez vstřelené branky.

„Na zápas jsem se těšil. Jenže Jablonci se dařilo plnit úkoly a pomohl jim k tomu gól ze standardky. Od začátku jsme měli tlak, ale přestávka rozhodila víc nás než soupeře. První půle byla vyrovnaná, nastřelili jsme tyč ze standardky. Zápas nakonec rozhodl soupeř, udělali dobrý blok a dali nám gól. Celkově jsme byli nepřesní, v závěru jsme měli na hřišti dost chaos. Byli jsme dost bezradní a měli jsme zápas odehrát lépe. Jablonec byl přesnější a silnější a proto zaslouženě zvítězil,“ zhodnotil kouč Dukly Jaroslav Hynek.

„Máme tři body a jsem šťastný. Dukla začala remízou ve Zlíně a byla tan lepší. Měli jsme obavy a ty nám navíc zkomplikovaly výpadky osvětlení. Není to nic příjemného po zdravotní stránce hráčů. Nastoupili jsme do zápasu aktivně a snažili jsme domácí napadat, ve čtyřech lidech. I po půli jsme hráli dál aktivně. Chramosta šanci nedal, to mělo skončit brankou. Ale využili jsme Trávníkovu standardku, kdy si Lischka naběhl do volného prostoru a šanci využil. Následně nás domácí dlouhými nákopy zatlačili, jenže my jsme hrozili protiútoky. Jsem spokojen s výkonem a naší aktivní hrou. Nikoho nebudu vyzdvihovat, všichni odvedli dobrý výkon. Akorát mě mrzí svalové zranění Masopusta, ale to k fotbalu patří a je to určitá daň,“ řekl jablonecký trenér Petr Rada.

FK Dukla Praha – FK Jablonec 0:1 (0:0)

Branka: 64. Lischka. Rozhodčí: Zelinka – Hájek, Pochylý. ŽK: Podaný – Považanec. Diváci: 827.

Dukla: F. Rada – Kušnír, Ostojič, Jiránek, Podaný – Bilovský, Holík (62. Doumbia), Tetour – Miloševič (72. Djuranovič), Holenda, Koreš (70. Schranz). Trenér: Hynek.

Jablonec: Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Hanousek – Hübschman – Masopust (46. Zelený), Trávník, Považanec (83. V. Kubista), Jovovič – Chramosta (79. Doležal). Trenér: P. Rada.