Uhlíře nadchl hokej, i když donedávna neuměl bruslit!

Praha – Jako kapitán pozvedl v říjnu pohár pro mistry světa, trofej touží zvednout také v červnu po skončení Superligy malého fotbalu. Obránce Michal Uhlíř se s pražským výběrem drží na druhé příčce pouze o skóre za vedoucím Pivovarem Černá Hora Blanensko. Zimní přípravu ale reprezentační obránce pojímá klidově. „Ta pro mě nikdy nebyla. Spíš se snažím od fotbalu odpočinout. Udělat si ně něj hlad,“ říká v dobrém rozmaru devětadvacetiletý Uhlíř.

Užíváte si zimní období?

Zima je jako každá jiná, víceméně pracovní. Šetřím si dovolenou, jak to jenom jde. Se ženou nejsme moc zimní tvorové, nelyžujeme ani nejezdíme na snowboardu. Takže spíš trávíme víkendy s rodinou a jezdíme po výletech.

Máte oblíbený zimní sport?

Dřív to byly právě lyže, nicméně druhý rok přes zimu hraju s kolegy z práce hokej. Pro ten jsem se opravdu nadchl. Jsem tam zdaleka nejhorší, před třemi roky jsem ani neuměl bruslit. Ale musím říct, že na sobě cítím velký pokrok. Je to zas úplně něco jiného, nového, to mě fakt baví.

Přes zimu se udržujete jenom hokejem?

Jednou týdně chodím s kamarády na fotbálek do haly. Pak se přes týden snažím udržovat všemožnými sport, jako třeba badmintonem. Ale hlavní náplní se přes zimu stal právě hokej. Sportuji dvakrát až třikrát týdně.

Musely po svátcích dolů nějaké kilogramy?

Kila žádná dolů nemusí, to naštěstí ne. Tedy pokud se bavíme o novoročních kilech. (smích)

Doznívají ještě oslavy titulu mistrů světa, který jste vybojovali v říjnu v Tunisku?

Nevím, jestli doznívají je správné slovo. Ale stále to v lidech zůstalo, pamatují si, že jsme udělali hezký výsledek na mistrovství světa i evropském šampionátu. Nedávno jsem poprvé viděl zápasy z mistrovství světa a byl jsem překvapený, jak jsme se prezentovali. To asi nejvíc v lidech zanechalo stopu.

Už je jasné, že další mistrovství Evropy bude v srpnu na Ukrajině. Pojedete si pro titul, který vám v Brně vyfoukli Rusové?

Rád bych, abychom dosáhli na titul i na mistrovství Evropy. Ale pojede se na Ukrajinu v úplně jiné roli než na minulé Euro. Ne, že bychom vždy nepatřili do úzkého okruhu favoritů, ale po vítězství na mistrovství světa nás všichni budou brát jinak. Asi to ani jinak nejde.

Co očekáváte od jarní části Superligy malého fotbalu, když do boje o titul promluví možná až sedm týmů?

Když tak koukám na tabulku Superligy, nezbývá než říct, že boj o titul je otevřený pro všechny kromě Příbrami, která má po podzimu tři body. Každý zápas bude důležitý. Pokud chceme navázat na první místo z premiérového ročníku, musíme určitě porazit Blanensko, Most, Jihlavu i Pardubice. Černý kůň pro mě zůstávají Pardubice. Olomouc, pokud bude jezdit na venkovní zápasy ve stejné sestavě, jako hraje domácí zápasy, může celou tabulkou hodně zamíchat.

Co Praha musí zlepšit oproti podzimu, aby se dočkala titulu?

Musíme se hlavně scházet na zápasy v ustálené sestavě. Pokud se nám to podaří, kvalitu máme.

Trénuje pražský výběr přes zimu?

Tréninky už jsme nějaké měli. Doufám, že se ještě párkrát potkáme a budeme se sehrávat. Od 11. března nám začíná pohár v Praze, takže se už co nevidět budeme na hřišti potkávat nejen jako spoluhráči, ale i jako soupeři, co si nic nedarují.

Zdroj: Jaroslav Kára, tiskový mluvčí, foto, malá kopaná,

Napsat komentář