Nominace na Birmingham schválena!

Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo na dnešním zasedání nominaci pro halový světový šampionát v Birminghamu.

Již teď je jisté, že na halové mistrovství světa do Birminghamu odcestuje naše historicky nejpočetnější výprava, která nás kdy na HMS reprezentovala. Ve schválené nominaci je momentálně dvaadvacet atletů, což je o jednoho více, než odletělo na HMS v Dauhá 2010. Navíc nemusí být tento počet konečný, jelikož někteří naši atleti mohou ještě obdržet pozvánku od IAAF.

Největším želízkem v ohni by měl být koulař Tomáš Staněk, který vede letošní světové tabulky svým národním rekordem 22.17 a papírové předpoklady bude chtít stříbrný medailista z loňského HME potvrdit i letos. O třetí titul halového světového šampiona v běhu na 400 metrů bude usilovat Pavel Maslák. Cenný kov z HMS v Portlandu bude obhajovat mílař Jakub Holuša. Ten byl před dvěma lety na patnáctce stříbrný a stoupající formu naznačil minulý týden v Toruni, kde běžel 3:37.91, což je jeho druhý nejlepší kariérní čas na 1500 metrů v hale.

26.2.2018 Praha / sport / atletika / odlet atletu na halove MS v BIRMINGHAM U
FOTO CPA

Vícebojaři budou mít v mistrovských soutěžích trojí zastoupení. Eliška Klučinová figuruje v letošních světových tabulkách na třetím místě. Kateřina Cachová zase bude obhajovat osmou příčku z HMS v Portlandu. V mužské soutěži si odbyde premiéru na velké mezinárodní akci mezi dospělými Jan Doležal a rozhodně není bez šance na dobrý výsledek. V letošních světových statistikách je čtvrtý. Stejnou pozici drží v redukovaných světových tabulkách i překážkář Petr Svoboda. Na své druhé halové mistrovství světa odcestuje dálkař Radek Juška, jenž o víkendu zaostal jen jediný centimetr za osmimetrovou hranicí.

Nebývale početné zastoupení budeme mít i na nejkratším sprintu na 60 metrů. Mezi ženami bude startovat čerstvá národní rekordmanka Klára Seidlová. V mužském klání zakleknou do bloků Zdeněk Stromšík a Dominik Záleský. Společně s Pavlem Maslákem bude na individuální čtvrtce startovat i Patrik Šorm. V závodě žen na 400 metrů uvidíme juniorskou českou rekordmanku Ladu Vondrovou. Na ženské patnáctce budeme mít zastoupení v Simoně Vrzalové.

Do Birminghamu se nominovaly i obě čtvrtkařské štafety. Mužskou sestavu doplňují Vít Müller, Filip Šnejdr, Michal Desenský a Jan Tesař. V té ženské jsou kromě Lady Vondrové ještě Martina Hofmanová, Marcela Pírková, Tereza Petržilková a Zdeňka Seidlová.

Petr Jelínek, Oddělení komunikace ČAS,

Foto: www.sportovnizurnal.cz

 

 

 

Napsat komentář