Jsem rád, že jsem vsítil gól!

„Jsem moc rád, že jsem skóroval, ale nejdůležitější je, že jsme vybojovali tři body, protože jsme je potřebovali. Tím jsme se přiblížili k druhému místu,“ prohlásil Nico Stanciu po zápase, ve kterém se trefil poprvé v rudém dresu v páté minutě.

„Vstřelit první gól v zápase je důležité, tím si ulehčíte další hru. Jak už jsem řekl, budeme na tom muset dost zapracovat. Ve druhém poločase jsme, ale nedokázali hrát náš fotbal. Možná jsme šli z kabiny moc uspokojení, nehráli jsme dobře, ale důležité jsou tři body,“ pokračoval Nicolae.

„První poločas byl dobrý, z mého pohledu. Druhý už byl horší. Teď si to musíme důkladně zanalyzovat. Hlavně příště nesmíme přestat hrát, zápas má devadesát minut. Do příštího týdne máme ale spoustu času, abychom zlepšili naši hru,“ řekl rumunský záložník.

Poprvé se trefil Guélor Kanga, který v nastavení proměnil penaltu a brankář Florin Nita udržel čisté konto. „Pro nás nové hráče to byla dobrá nová fotbalová premiéra. Během zimní přestávky jsme tvrdě trénovali a vyhráli jsme. Ale kluci nám to hodně ulehčili. Jsou velmi přátelští, velice dobře nás přijali. Doufejme, že příště odehrajeme ještě lepší zápasy.“

První jarní zápas sledovalo necelých čtrnáct tisíc diváků, Stanciu si jejich bouřlivou podporu nemohl vynachválit. „Byli úžasní, neboť jejich podpora byla cítit. Nečekal jsem, že přijde tolik lidí, protože byla zima, fanoušci byli ale úžasní. Chci jim za nádhernou atmosféru poděkovat. Opravdu jsme na hřišti cítili, jak nás hnali za vítězstvím. Doufám, že v tom budou pokračovat a dál budou chodit na všechny naše zápasy. Uděláme vše proto, abychom jim dělali vždy velkou radost.“

Martin Frýdek, který odehrál utkání na levém kraji obrany, byl po zápase dost naštvaný, že zbytečně polevili.

„První poločas jsme odehráli docela dobře, ale v druhém jsme přestali hrát. Nevím, co se stalo, bylo to zbytečné,“ řekl Martin.

„Možná, že jsme se báli, nevím, co tomu předcházelo, proč jsme se zatáhli. Chtěli jsme hrát opět svoji hru, což se nán nepovedlo,“ dodal k hodnocení utkání.

„Tak, jako v prvním poločase, bychom měli hrát v dalších zápasech, nesmíme ale polevit, jako proti Liberci,“ řekl Martin, který od začátku hrál na levé straně s Bogdanem Vatajeluem. „Hraje se nám spolu dobře, určitě jsme si vyhověli,“ dodal Martin.

Sparťanský trenér moc spokojený nebyl.

„Byl to typický první zápas na začátek jarní sezóny. Start zápasu jsme měli velmi dobrý, hráli jsme tak, jak jsme si představovali. Jenže následně šla kvalita naší hry hodně dolů, na tom musíme víc zapracovat. Zejména musíme déle udržet kvalitu hry, jaká byla na začátku zápasu,“ uvedl Stramaccioni.

„Opět stalo to, že jsme nedokázali dát dříve druhý gól. Liberec se snažil hrát neustále dlouhé míče za naši obranu, to nám dělalo problémy. Proto jsem poslal do hry Lafatu a Plavšiće, aby oživili hru,“ řekl Stramaccioni.

„V prvním poločase hráli dobře krajní hráči v kombinaci se středovými hráči, kontrolovali jsme hru. Ale v druhém nám kraje už tak nefungovaly, což vidím jako největší problém, protože jsme ztratili důležitou podporu ze stran. I proto došlo ke změnám, jenže k více gólům to nevedlo,“ pokračoval trenér.

„Skvělé je, že se oba noví záložníci dokázali střelecky prosadit. Byl to jejich první zápas, jsem si dost jistý, že jejich výkon bude ještě narůstat. Chce to trochu času, než si na sebe všichni zvyknou a na hřišti si budou víc rozumět,“ řekl na adresu střelců premiérových gólů.

„Co se týče penalty, byl na penaltu určený Kanga, ale na hřišti již byl David Lafata, který je prvním určeným hráčem. Viděl jsem, že se domluvili, kdo bude penaltu zahrávat,“ upřesnil Stramaccioni.

„Byl to velmi důležitý zápas, nakonec jsem moc rád, že jsme zvládli vítězně a proti týmu, který byl v tabulce nad námi. Je to teprve první krok, takže se musíme co nejlépe připravit na následující týden, na zápas, který se odehraje na hřišti Slovácka, které překvapivě zvítězilo v Ostravě. Jaro bude dlouhé, takže se musíme připravovat na každý zápas na sto procent,“ prohlásil Stramaccioni.

Čtsa, kc, audio, foto: www.sportovnizurnal.cz

 

Napsat komentář