Ligové jaro je tu, v sobotu hostí Jablonec Teplice!

V pozadí korejské olympiády startuje v Čechách jarní část 17. kolo HET ligy. Jablonec pod vedením nového kouče Petra Rady vyběhne poprvé na Střelnici v sobotu v 15:00 hodin proti Teplicím.

V úvodním jarním zápase bude náš domovský stadion Střelnice svědkem souboje šestých Teplic a osmého Jablonce, přičemž oba týmy od sebe dělí aktuálně pouhé dva body. Fotbalisté z lázeňského města v zimě přišli o jednu ze svých opor, záložníka Martina Filla. O jeho služby se zajímala Plzeň ale také Ostrava, přičemž přetahovanou nakonec překvapivě vyhrál Baník. Na Stínadlech došlo v zimní přestávce i k dalším změnám. Z Hradce Králové přišel talentovaný záložník Shejbal výměnou za obránce Urmu. Nováčkem se stal rovněž stoper Čmovš. Navíc se teplickým vrátil do hry po těžkém zranění kolene univerzál Hora.

Tepličtí absolvovali v zimě jedno domácí soustředění v Písku a další zahraniční na Kypru. Celkem nastoupili k osmi přípravným duelům s bilancí pěti výher jednou remízou a dvou porážek při skore 17:9. Jediné prohry přišly právě na herním kempu na Kypru, když Šmejkalovi fotbalisté podlehli Šachtaroru Soligorsk 1:2 a Partizanu Bělehrad 0:2. V posledním herním testu pak už doma na Stínadlech tepličtí porazili druholigové Táborsko 1:0 brankou Vaněčka, ač měli v zápase více šancí, zůstalo u hubeného vítězství.

Trenér Daniel Šmejkal byl s přípravou týmu spokojen, ale o sestavě v Jablonci ještě v týdnu váhal. „Co jsme si naplánovali, nám i vyšlo. Navíc na Kypru jsme měli velmi dobrou hrací plochu a výborné počasí. Co jsme chtěli, jsme splnili. Představu o sestavě určitou mám, ale váhám ještě na posledních třech postech. Kdo tam nastoupí se rozhodnu až před zápasem v Jablonci,“ konstatoval teplický lodivod. Co od jarního startu v Jablonci očekává teplický gólman Jakub Diviš? „Především zimu, ale ne, teď vážně. Jablonec je nepříjemný soupeř a start to pro nás bude složitý. Čekáme trochu těžší terén v prvním jarním kole. Bude to asi takové oťukávání. Hodně důležitý bude první gól, to hodně ovlivní sobotní zápas na Střelnici. Bude to asi ve velké zimě, ale osobně se už velmi těším. Jsem rád, že končí příprava a že konečně začne ten ligový kolotoč,“ netrpělivě vyhlíží ligové boje teplický brankář.

Jablonec vstoupí do jarních odvet s pozměněným kádrem a staronovým koučem Petrem Radou, který rozšířil stávající realizační tým jako hlavní kouč. Tým se v zimě musel vyrovnat s odchodem gólových hráčů Tecla a Mihálika, navíc hráčskou kariéru nuceně ukončil obránce Kysela. Jablonecký kádr naopak posílili útočník Chramosta, obránce Piroch a hráči stažení z hostování. „Odešlo nám třináct gólů, ale musíme si s tím poradit. Jdeme do bojem s tím, co máme. Chceme tabulkou stoupat vzhůru,“ vyslovil předjarní číle kouč Rada. Pod jeho vedením tým v zimní přípravě pětkrát zvítězil, třikrát remizoval a jednou prohrál při skóre 22:9.

Nyní už se ale vše podřizuje sobotnímu startu proti Teplicím. „Čeká nás nepříjemný soupeř, který má konsolidované řady a stabilní jedenáctku. Teplice přišly v zimě o Filla a Šušnjara, ale zároveň hráče doplnily. Hrajeme doma a budeme se snažit, abychom vyhráli. Základem je hrát fotbal nahoru dolů a odmakat to,“ přeje si nový hlavní kouč, který ve své bohaté trenérské kariéře několikrát působil i na teplické lavičce. „Za speciální to ale ze svého pohledu nepovažuji. Jsem samozřejmě rád, když se potkávám s hráči a vracím na místa, kde jsem působil. Ale teď jsem v Jablonci a soustředím se na práci zde,“ prozradil Rada.

Naše souboje se žlutomodrými barvami bývají vyrovnané. Historické statistiky evidují hodně remíz, tak jako v posledním vzájemném měření sil, kdy se oba týmy rozešly smírně 1:1 na teplických Stínadlech, když na vedoucí Mihálika odpověděl v závěru z penalty Fillo.

Utkání začíná v sobotu 17. února od 15 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Královec – Hájek, Myška. Delegát: Ulrich, Beneš.

Čtsa, zdroj: www.fkjablonec.cz

 

Napsat komentář