Tým je kompaktnější řekl sparťanský trenér Stramacioni!

Fotbalisté pražské Sparty vstoupí v neděli do 17. kola HET ligy jarní části, kdy na Letné hostí od 18:00 hodin hostí severočeský Slovan Liberec. Po čtvrtečním dopoledním tréninku se uskutečnila tradiční předzápasová tisková konference s hlavním trenérem Andreou Stramaccionim, který informoval fotbalové novináře o herní taktice a kádru s jediným cílem, vybojovat druhou příčku v ligové tabulce.

„Mám samozřejmě představu o naší sestavě, přestože zranění Josefa Šurala naše plány změnilo. Přesto věřím, že to vyřešíme jinými možnostmi, kterých máme dostatek. Největší změny se dočká záložní řada, po příchodech Kangy a Stanciua, kteří by měli být připraveni na nedělní zápas. Změna bude rovněž na postu brankáře,“ řekl sparťanský trenér v úvodu.

„Nejdůležitější je, že se vzájemně známe mnohem lépe, než v létě a během podzimu. Atmosféra v kabině je daleko lepší, vidím na hráčích, že tvoříme mnohem lepší celek, který je mnohem kompaktnější. Přišli noví hráči, kteří velmi rychle zapadli mezi ostatní. V týmu jsou posily z různých zemí, ale noví hráči měli výhodu, že znali někoho z dřívějších angažmá nebo ze stejné země. Přivedli jsme hráče na konkrétní herní pozice, zejména na pozice do záložní řady, s ohledem na konečné rozhodnutí Tomáše Rosického,“ informoval Stramaccioni a dodal,“ Máme v kádru mladé hráče, kteří možná nejsou v tuto chvíli připraveni hrát v základní sestavě, ale mají obrovský herní potenciál. Například Ćivić, Kulhánek, Mustedanagić a Drchal. Ale je velmi důležité mít je v základu, protože mohou v budoucnu Spartě hodně pomoct.“

„Hrajeme domácí ligovou soutěž, myslím si, že ve spolupráci se Zdeňkem Ščasným a Tomášem Rosickým jsme vytvořili dobrý základní kádr patnácti hráčů, v kombinaci s mladými hráči. Kapitánem Sparty zůstává David Lafata, jeho zástupcem David Bičík. V případě, že nebudou na hřišti, tak kapitánem bude hráč, který je delší dobu ve Spartě a kolik má startů,“ upřesnil trenér Sparty.

„S přípravou jsem spokojený, je to pouze příprava, ale nejdůležitější jsou soutěžní utkání. Nálada v kabině je velmi pozitivní. Všichni se těšíme na start jarní sezóny, který si užívám ve spolupráci se Zdeňkem Ščasným a Tomášem Rosickým, všichni se mi snaží neustále pomáhat. Získal jsem větší trenérské zkušenosti a poznávám nové a nové věci,“ spokojeně řekl Stramaccioni.

„Martinovi Dúbravkovi angažmá v Premier League přejeme, je to pro něj velká šance. Je to úžasné pro celý klub, když dokázal připravit dva brankáře během půl roku na velké fotbalové přestupy. Jedná se o Tomáše Koubka a následně o Dúbravka. Nebylo jednoduché na poslední chvíli získat náhradu, Florina Nitu, který byl první volbou. Zatím jeho nevýhodou je oproti Koubkovi a Dúbravkovi, že nezná českou ligu a útočníky z českých klubů. Snažíme se mu pomoct, díky videa, aby byl připraven. Jsme rádi, že jsme dokázali přivézt brankáře takových kvalit,“ řekl na adresu gólmanů.

„Každý zápas v české lize je velmi těžký, ale individuální kvalita hráčů není na takové úrovni jako například v italské Serii A. Ale týmy jsou organizované, bojují, například kluby v evropských pohárech to přesně poznají, když hrají proti českým týmům. Česká liga je hodně složitá. V italské lize se točí více peněz, ale když bohatý italský klub potká český tým, tak musí být opatrný, nebo se mu stane to, co třeba Neapoli proti Plzni před několika lety. Výška středových hráčů není důležitá, jen v případě, že budeme mít dostatečnou podporu od krajních hráčů, kteří musí pomáhat ve všech částech hry. Zejména chceme kontrolovat hru a tvořit. Máme navíc silné obránce ve středu obrany, například Zahustel je silný v hlavičkových soubojích. Je to cesta, kterou jsme se rozhodli jít. Je nám zcela jasné, že nastanou zápasy, kdy proti nám budou hrát hráči vyšší postavy, s tím se musíme vyrovnat,“ řekl sparťanský trenér o kvalitě hráčů.

„Náš hlavní cíl je druhé místo. Během přípravy jsme se s hráči dohodli, že nebudeme mluvit o konečném cíli, jen o nejbližším cíli, což je nedělní zápas s Libercem. Hrát budeme na domácím stadionu, před vlastními fanoušky, cílem je hrát dobrý fotbal a Slovan porazit,“ upřesnil trenér Stramaccioni, který věří, že jeho svěřenci, daný cíl úspěšně splní.

Tisková konference:

Čtsa, kc, audio, foto: www.sportovnizurnal.cz

 

Napsat komentář