Do Jablonce přestupuje Jan Chramosta!

Po odchodu Standy Tecla s Pištou Mihálikem přichází do Jablonce zkušený útočník z Mladé Boleslavi Jan Chramosta! V našem klubu podepsal smlouvu na 2,5 roku.

Útočník Jan Chramosta je odchovancem mladoboleslavského fotbalu. V dresu FK Mladá Boleslav si v první lize připsal 182 startů, ve kterých vstřelil 49 ligových branek. V sezóně 2014/2015 zkusil štěstí na západě Čech v Plzni. V dresu Viktorie nastoupil do deseti zápasů a připsal si 3 góly a jednu asistenci.

„Jsem rád, že to dopadlo. Myslím si, že bylo důležité, že jsem s týmem už absolvoval i soustředění v Portugalsku. Seznámil jsem se tam s klukama i s klubem. Se vším jsem naprosto spokojený, takže se na nové angažmá moc těším,“ říká ke svému přestupu do Jablonce sedmadvacetiletý útočník Jan Chramosta. „Chtěl bych poděkovat klubu v Mladé Boleslavi a panu Dufkovi, že mi umožnili tento přestup. Za to jim patří velký dík z mé strany,“ dodal Honza Chramosta, který bude v Jablonci oblékat dres s číslem 19.

V soutěžním ročníku 2017/2018 nastoupil do 12 zápasů ligy a vstřelil jednu branku. Střelecky se mu však dařilo v kvalifikaci o Evropskou ligu. Ve třech zápasech si připsal tři přesné zásahy do branky soupeře. Dva góly přidal také v Poháru MOL Cup, kdy skóroval dvakrát proti Domažlicím. V aktuálním ročníku by se mohl stát historicky nejlepším střelcem domácího poháru.

Příchod Jana Chramosty do Jablonce je velkým posílením útočné síly našeho týmu. Honza se k týmu připojil již před cestou na soustředění v Portugalsku. Jeho přestup do Jablonce byl definitivně potvrzen na konci tohoto týdne.

„Honza Chramosta je boleslavským odchovancem, v klubu odehrál spoustu velkých zápasu a vstřelil hodně důležitých gólů. Boleslav věděla, že v Honzovi má spolehlivého a obětavého hráče a neloučila se s ním lehce. O to větší poděkování patří klubu v čele s panem Dufkem, který vyslyšel přání hráče po nové výzvě. Honza o přestup do Jablonce hodně stál, těší se na nové prostředí i spoluhráče,“ říká k transferu Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest, která hráče zastupuje.

Profil Jana Chramosty

Narozen: 12. října 1990

Post: útočník

Výška: 181 cm

Váha: 72 kg

Předchozí kluby: FK Mladá Boleslav (2008 – 2018), FC Viktoria Plzeň (2014 – 2015).

Martin Bergman. Ředitel komunikace. Tiskový mluvčí,

FK Jablonec,

Napsat komentář