Třetiligového protivníka porazili dvěma góly z prvního poločasu!

Za mírně mrazivého počasí na umělé trávě hráli Boleslavští proti třetiligovému soupeři předposlední přípravu před startem ligové sezóny a o předpokládaném vítězství rozhodli v úvodní půlhodince góly Matějovského a Jánoše.

Vstup do prvního poločasu se boleslavským fotbalistům povedl podle představ, neboť hned první útok zakončili gólem. Ve 4. minutě si Ladrův centr Magera zpracoval uvnitř soupeřovy šestnáctky a zpětnou přihrávkou na oblouk před pokutovým územím vyzval k zakončení Matějovského, jehož střela po lehké teči bránícího hráče skončila v dobrovické brance – 1:0.

V 8. minutě Mareš přihrál Hubínkovi, ten Ladrovi, jenž netrefil branku. V 10. minutě po spolupráci s Hubínkem vystřelil Matějovský levačkou jen pár centimetrů nad břevno. V 19. minutě Jánoš lajdáckou malou domů nabídl dobrovickému Miškovskému příležitost k vyrovnání, ale ten sice obhodil Šedu, branku však minul. Ve 21. minutě po Pauschekově centru Mareš z deseti metrů netrefil branku.

Ve 28. minutě rychlý boleslavský útok vyvrcholil dravým průnikem Jánoše do dobrovického vápna a gólovým zakončením po neúspěšném zákroku brankáře Dědka – 2:0.

Pět minut před koncem poločasu Ladra zachytil dobrovickou rozehrávku, narazil si míč s Magerou a nastřelil gólmana. Ve 42. minutě se Dobrovickým povedl útok po pravé straně a Osvaldův zdařilý centr Miškovský hlavičkoval vedle branky. O minutu později na druhé straně hřiště Matějovský přihrál Ladrovi a po jeho zakončení získala Boleslav roh, který však už k dalšímu ohrožení soupeřovy branky nevyužila.

Po změně stran deset minut nevěděli Dobrovičtí, kam dříve skočit, ale Boleslavští neproměnili žádnou z mnoha příležitostí, když promarnili čtyři rohy a dokonce i jeden pokutový kop. Ten kopal Komlichenko v 55. minutě po Žaloudkově faulu na Rudzana, ale slabou střelu ruského forvarda od levé tyče dobrovický gólman Bartoš vyrazil.

V 61. minutě Soběslav na boleslavské polovině hřiště obral o míč Valentu, ale pro Dobrovici nadějnou brejkovou situaci nezužitkoval a Vejmolu v brance neohrozil. V 64. minutě poslal Ladra po pravé straně Pauscheka, na jehož ostrý centr byl Komlichenko na malém vápně krátký. O dvě minuty později s Valentovou střelou měl plné rukavice práce dobrovický gólman. V 74. minutě po Valentově trestňáku a přetlačování hráčů uvnitř pokutového území Komlichenkovu přízemní ránu Bartoš snadno lapil.

V 76. minutě dobrovický útok po levé straně skončil ofsajdem Kostky, který o minutu později ukvapeným střeleckým pokusem ze třiceti metrů pokazil dobrovický útok ve slibném začátku. Potom neproměnil dvě boleslavské šance Daniel Novák, když nejprve v 78. minutě po Valentově kolmici z plného sprintu nastřelil brankáře a později v 86. minutě po Valentově pasu úspěšně přehodil vyběhnuvšího brankáře Bartoše, ale opuštěnou branku minul. V 87. minutě dobrovickou ofenzivní akci zakončil Schubert střeleckým pokusem z otočky, boleslavští obránci ho však zblokovali a tak brankář Vejmola míč snadno sebral.

FK Mladá Boleslav – FK Dobrovice 2:0 (2:0)

Góly: 4. Matějovský, 28. Jánoš. Rozhodčí: Klíma – Flimmel, Vlček. Diváků: 105.

Sestava FK Mladá Boleslav v I. poločase: Šeda – Pauschek, Klíma, Takács, Křapka – Hubínek (31. Valenta), Jánoš – Ladra, Matějovský, Mareš – Magera. Sestava FK Mladá Boleslav v II. poločase: Vejmola – Pauschek (66. Vejr), Chaluš, Klíma, Rudzan – Valenta, Kateřiňák – Dohnalík, Ladra, Novák – Komlichenko.

FK Dobrovice: Dědek (46. Baertoš) – Jakub Novák, Routek, Marek Sedláček, Tvaroha – Fotr, Osvald, Žaloudek, Krystan, Volf – Miškovský. Střídající Schubert, Soběslav, Jakubec, Pelyak, Kostka.