Fotbalisté FC Vysočina dnes nabrali směr Turecko!

Zimní fotbalová příprava se chýlí ke svému konci, neboť nejen české fotbalové týmy se přesouvají za teplem. Výjimkou není ani kádr FC Vysočina, jenž dnes nasedl na autobus do Vídně, aby v 16:30 hodin odletěl do Antalye. Tým kouče Martina Svědíka na turecké riviéře bude ladit formu na ligový start do středy 7. února a sehraje zde tři přípravné duely.

Jihlavská výprava, kterou čítají tři brankáři, 21 hráčů do pole, čtyři trenéři, dva maséři, fyzioterapeut a kustod, najde dočasný domov v pětihvězdičkovém hotelovém komplexu Belconti v Beleku. Vysočina v sobotu sehraje hned dva přípravné duely – proti druholigové bulharské Montaně a odpoledne proti tradičnímu ruskému klubu Dynamo Moskva. Den před návratem do Česka se Jihlava střetne s ukrajinským celkem Černomorec Oděsa.

Jak složité bylo pro trenéra Martina Svědíka poskládat kádr pro soustředění? „Složení týmu nám usnadnil fakt, že na soustředění chceme pouze hráče, kteří jsou připravení pro zápasovou zátěž. V Jihlavě jsme tak ponechali fotbalisty v rekonvalescenci či v individuální kondiční přípravě po zranění – Keresteše, Pecháčka, Marcina a Turynu. Do kádru se nevešel ani mladý bosenský útočník Mašić.“

Na co jihlavský kouč při pobytu na tureckém pobřeží Středozemního moře zaměří? „Těšíme se na možnost tréninku na kvalitní přírodní trávě v těsném sousedství hotelového komplexu. Využijeme toho k nácviku útočné fáze, standardních situací a samozřejmě dojde i na taktické aspekty hry. Vítáme možnost sehrát tři přípravné duely proti zahraničním soupeřům, které nám pomohou zajistit odpovídající herní vytížení pro všechny hráče. Věříme, že nám během soustředění vykrystalizuje základní sestava pro ligové boje,“ řekl před odletem do Turecka Martin Svědík.

Program zápasů na soustředění:

3.2. – 11:00 – PFC Montana (Bulharsko – II. liga – 10. místo v tabulce)

3.2. – 16:00 – FK Dynamo Moskva (Rusko – I. liga – 12. místo v tabulce)

6.2. – 16:00 – FK Černomorec Oděsa (Ukrajina – I. liga – 10. místo v tabulce)

Nominace na soustředění:

Brankáři: Rakovan, Valeš, Kolář

Obránci: Vaculík, Nový, Buchta, Štěpánek, Opluštil, Tlustý, Schumacher, Dujmović

Záložníci: Levin, Mara, Urblík, Daníček, Nerad, Zoubele, Fulnek, Popović, Novotný

Útočníci: Dvořák, Rabušic, Ikaunieks, Klíma

Miroslav Fuks vedoucí marketingu a tiskový mluvčí FCV.J.,

www.fcvysocina.cz

 

Napsat komentář