Předseda FAČR Malík jednal s prezidentem UEFA Čeferinem!

Poprvé od svého zvolení do pozice předsedy FAČR se sešel osobně Martin Malík s prezidentem UEFA Aleksandrem Čeferinem. Stalo se tak při příležitosti účasti české delegace na losu Ligy národů v Lausanne, odkud se zástupci FAČR přesunuli následně právě do sídla UEFA v Nyonu.

„Pan Čeferin vyjádřil potěšení na úspěšnou volbou nového vedení Asociace v prosinci loňského roku a zároveň přislíbil pomocnou ruku při řešení aktuální situace ohledně Stanov FAČR,“ vrací se k setkání s nejvyšším mužem evropského fotbalu Martin Malík.

UEFA, stejně jako FIFA, opakovaně dala v předchozích týdnech najevo svůj požadavek systémové změny nastavení Stanov FAČR, která by reflektovala fakt, aby byl na každé volební Valné hromadě FAČR zvolen předseda Asociace. V tomto duchu vystoupili také zástupci obou mezinárodních fotbalových subjektů už na Mimořádné valné hromadě FAČR 12. 12. 2017 v Nymburku.

NYON, SWITZERLAND – JANUARY 25: UEFA President Aleksander Ceferin meets with Football Association of the Czech Republic President Martin Malik at the UEFA headquarters, The House of European Football on January 25, 2018 in Nyon, Switzerland. (Photo by Paul Murphy – UEFA)

„S panem Čeferinem jsme stihli probrat opravdu hodně důležitých věcí. Projednali jsme mimo jiné účast moji a obou místopředsedů FAČR na jednání Komise UEFA pro národní asociace, kde se budou řešit právě témata spojená s nutností změn v našich Stanovách. Termín zatím není daný. Obecně jsem rád, že máme na celou řadu věcí s pane Čeferinem podobný názor. Bylo to po pracovní stránce i v osobní rovině hodně produktivní a inspirativní setkání,“ shrnul své jednání s Čeferefinem Martin Malík.

Dále se na setkání obou fotbalových funkcionářů probíralo kromě běžné národní agendy také téma zařazení Martina Malíka do struktur UEFA, respektive konkrétních komisí Unie evropských fotbalových asociací. Tato otázka zatím zůstává otevřena. Zbytek odpoledne se pak v Nyonu věnoval pracovním jednáním s řediteli jednotlivých oddělení na UEFA.

Michal Jurman, Ředitel Oddělení komunikace,

Fotbalová asociace České republiky

Zdroj: foto uefa.com,

Napsat komentář