ROZHODNUTÍ PŘEDSEDY DK ELH

ROZHODNUTÍ PŘEDSEDY DK ELH – HC OLOMOUC, HC DUKLA JIHLAVA

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval opakovaným, hrubě vulgárním skandováním na adresu hostujícího klubu, jeho hráčů a rozhodčích, kterého se dopustili domácí fanoušci v utkáních HC Olomouc – HC Škoda Plzeň (21. 1. 2018) a HC Dukla Jihlava – HC Sparta Praha (19. 1. 2018), v tomto případě včetně vhazování mincí na ledovou plochu.

V prvním případě uložil klubu HC Olomouc, jehož fanoušci se podobného nesportovního chování dopustili potřetí v probíhající sezóně, s přihlédnutím k četnosti a závažnosti přestupku finanční pokutu ve výši 10 000 Kč.

Klubu HC Dukla Jihlava, jehož fanoušci se provinili rovněž potřetí, uložil s přihlédnutím k nižší četnosti vulgarit finanční pokutu 5 000 Kč za Nesportovní chování příznivců a finanční pokutu ve výši 5 000 Kč za vhazování předmětů na ledovou plochu. Zdůraznil přitom, že vzhledem ke špatné viditelnosti mincí a důsledkům případného najetí na ně, je takové jednání pro hráče a rozhodčí zvlášť nebezpečné.

Praha, 24. 1. 2018.

VYJÁDŘENÍ KOMISE ROZHODČÍCH ČSLH KE GÓLOVÉ SITUACI V UTKÁNÍ HC OCELÁŘI TŘINEC – HC SPARTA PRAHA

Komise rozhodčích ČSLH se zabývala situací z utkání HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha, při níž nebyla po přezkoumání videorozhodčím uznána branka, vstřelená v čase 36:19 Janem Buchtelem.

Hráč předtím směřoval k soupeřově brance a ve snaze dosáhnout gólu zasáhl – aniž by byl jakkoli atakován protihráčem – pravou novou kotouč. „Z dostupných záběrů je zřejmé, že šlo o úmyslné usměrnění puku do branky, při kterém hráč nadzvedl patu brusle a provedl pohyb nohou směrem ke kotouči,“ uvedl předseda komise rozhodčích ČSLH Vladimír Šindler. „Podle aktuálního výkladu pravidla č. 96 však musí jít o zcela zjevné a prokazatelné kopnutí, nikoli pouze usměrnění kotouče, aby byla branka neregulérní. A k tomu v této hraniční situaci nedošlo. Branka proto měla být uznána.“ Komise rozhodčích ČSLH pozastavila videorozhodčímu delegace pro utkání nejvyšší soutěže s platností do zasedání komise a metodického semináře delegátů a videorozhodčích, který proběhne 25. 2. 2018.

Komise rozhodčích ČSLH současně zdůraznila, že nesouhlasí s popisem situace a komentářem, který prezentoval hráč Jan Buchtele. Upozornila, že videorozhodčí měl sice k dispozici sedm kamer, pouze jediná z nich však poskytla alespoň zčásti využitelné záběry, nezakryté hráči nebo přímo střelcem. Nejprůkaznější a nejčastěji využívaný pohled horní kamery nebylo možné v tomto případě použít vůbec. Z hlediska videorozhodčího proto byla situace pro posouzení branky velmi nepřehledná a složitá.

Záznam situace najdete na http://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/3798 nebo na http://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/3802.

Praha, 24. 1. 2018.

ROZHODNUTÍ ŘEDITELE ELH – HC SPARTA PRAHA

Ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček se zabýval vyjádřením hráče Jana Buchteleho, učiněným pro sdělovací prostředky po skončení utkání HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha, které se hrálo 23. 1. 2018.

Vzhledem k tomu, že uvedeným vyjádřením došlo k porušení čl. 7.21 Herního řádu ELH, podle kterého jsou kluby povinny zajistit, aby v den utkání nikdo z hráčů, trenérů, členů realizačních týmů ani funkcionářů ve sdělovacích prostředcích nehodnotil výkon rozhodčích, potrestal klub HC Sparta Praha finanční pokutou ve výši 10 000 Kč.

Výši pokuty stanoví v podobných případech Herní řád ELH.

Praha, 25. 1. 2018.

PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí ČSLH

 

 

Napsat komentář