Prohráli s Varnsdorfem podruhé po půl roce!

Boleslavští v pátém přípravném utkání letošní zimy narazili na svého prvního přemožitele. Byl jím druholigový Varnsdorf a úterní střetnutí na umělé trávě v areálu mladoboleslavského Městského stadionu rozhodl jediný gól krátce po změně stran, který dal boleslavský odchovanec Kozma ve varnsdorfském dresu. V mladoboleslavském dresu se poprvé představil stoper Šušnjar přestoupivší z Teplic.

První poločas skončil bez gólů, což odpovídalo dění na hřišti. Varnsdorfští od úvodní minuty důsledně a neúnavně napadali protihráče po celé hrací ploše. Boleslavským fotbalistům agresivní styl soupeře činil značné potíže a často nepřesně kombinovali a ztráceli míče. V 7. minutě po Fabiánově centru a Komlichenkově zakončení získala Boleslav svůj první roh, ale nevyužila ho. Varnsdorfští první roh kopali o šest minut později a také bez efektu.

Ve 23. minutě Přikryl trestným kopem trefil náruč brankáře Samoela. Za dvě minuty Komlichenko z úhlu rozvlnil boční síť za pravou tyčí Varnsdorfské branky. Ve 32. minutě po Komlichenkově přihrávce tvrdě vypálil Mareš a gólman Samoel měl plné rukavice práce s vyražením míče mimo branku. Ve 37. minutě opět Mareš protáhl varnsdorfského brankáře, tentokrát trestným kopem přes hráčskou zeď, Samoel ránu umístěnou k levé tyči zneškodnil. Ve 42. minutě nejlepší varnsdorfský střelec letošní zimní přípravy Dordič vletěl z pravé strany do boleslavské šestnáctky, ale do branky se netrefil. V úplně poslední minutě prvního dějství dobře zacentroval z pravé strany Klobása, ale Komlichenko byl krátký a před Marešem míč zkrotil varnsdorfský gólman.

Vstup do druhého poločasu se vydařil varnsdorfským fotbalistům, kteří ani na chvíli neslevili ze svého náročného herního stylu. Hned ve 46. minutě získali trestný kop z velmi výhodné pozice, ale Chlumecký ho neproměnil.

V 53. minutě po rozehrání čtvrtého varnsdorfského rohu (z celkových sedmi v tomto utkání) zapomněli boleslavští hráči pokrýt uprostřed vápna boleslavského odchovance Kozmu, jenž pohodlně hlavou skóroval – 0:1.

Dvě minuty po úspěšném rohu Dordič promarnil šanci k navýšení varnsdorfského vedení. V 57. minutě oblouček z varnsdorfského trestného kopu z boku šestnáctky brankář Šeda rázným zákrokem odboxoval. V 63. minutě Kocourkův vydařený trestňák Šeda zlikvidoval s pomocí břevna. Po desetiminutovém výpadku se ke slovu opět dostali Boleslavští. V 65. minutě Magerův tečovaný trestný kop skončil rohem. Podobně dopadla v 71. minutě akce, v jejímž vyvrcholení po Ladrově přihrávce vystřelil Kateřiňák. V 73. minutě po spolupráci s Matějovským netrefil varnsdorfskou branku Chramosta. V 76. minutě se po Ladrově přízemním centru neprosadili z malého vápna Magera ani Chramosta. V 83. minutě putoval míč od Chramosty přes Matějovského k Ladrovi a jeho zakončení srazil obránce Varnsdorfu do rohu. Nejblíže vyrovnání byl v 85. minutě Kateřiňák, když z hranice vápna nastřelil pravou tyč varnsdorfské branky. Krátce před koncem Boleslavští úspěšně čelili dvěma rohovým kopům soupeře. Páté utkání zimní přípravy skončilo pro boleslavské fotbalisty těsnou prohrou, neboť letos poprvé vyšli střelecky zcela naprázdno. Bez zajímavosti není statistický fakt, že s Varnsdorfem prohráli v loňském červnu v přípravném turnaji na benáteckém hřišti překvapivě 1:2 a přibližně po sedmi měsících opět nečekaně o jeden gól, tentokrát 0:1.

FK Mladá Boleslav – FK Varnsdorf 0:1 (0:0)

Gól: 53. Kozma. Diváků: 115.

Sestava FK Mladá Boleslav v I. poločase: Vejmola – Křapka, Klíma, Šušnjar, Šnirc – Hubínek – Přikryl, Klobása, Mareš, Fabián – Komlichenko.

Sestava FK Mladá Boleslav v II. poločase: Šeda – Křapka, Král, Šušnjar (58. Pauschek), Šnirc (58. Souček) – Hubínek (58. Jánoš) – Ladra, Kateřiňák, Matějovský, Chramosta – Komlichenko (58. Magera).