Czech Indoor Gala uvidí netradiční tyčkařské klání!

Jednou ze specialit mezinárodního mítinku Czech Indoor Gala bude tyčkařská soutěž smíšených dvojic. Diváci ve vítkovické atletické hale se také mohou těšit na světovou šampionku Hellen Obiriovou nebo dvojnásobného halového mistra světa Ryana Whitinga.

Velmi netradiční podívanou chystají organizátoři Czech Indoor Gala v tyčkařském sektoru, kde se odehraje závod smíšených dvojic. V soutěži by se mělo představit pět párů a celkové pořadí určí součet výkonů jednotlivých dvojic. Domácí prapor budou držet Jan Kudlička a Jiřina Ptáčníková, kteří tvoří pár i v soukromém životě. Druhou českou dvojici tvoří Michal Balner a Romana Maláčová. Pak je zde duo mladých tyčkařských nadějí, kterými jsou česká juniorská rekordmanka Amálie Švábíková a řecký tyčkař Emmanouil Karalis. Benelux budou reprezentovat nizozemský rekordman Menno Vloom a držitelka historicky nejlepšího belgického výkonu Fanny Smetsová. Z Polska přijedou evropský šampion z roku 2016 Robert Sobera a polská mistryně Justyna Smietanková.

Závod na 3000 metrů má novou hlavní favoritku a je jí loňská mistryně světa a stříbrná z olympijských her v Riu na pětku Hellen Obiriová. Ta zůstala na této distanci v roce 2017 neporažena a získala i diamantovou trofej. Běhat umí ovšem i v hale. Ve své sbírce zlato z halového světového šampionátu v Istanbulu 2012 a stříbro z HMS v Sopotech 2014. Těchto úspěchů dosáhla právě na tříkilometrové trati, na které se představí i v Ostravě. Její halový osobák je opravdu té nejvyšší kvality. Časem 8:29.41 figuruje na desátém místě historických světových tabulek této disciplíny. Pod otevřeným nebem dokonce drží kontinentální rekord 8:20.68, což ji řadí na páté místo v historii. Ve výčtu jejích úspěchu můžeme zmínit ještě bronz z MS v Moskvě 2013. Tehdy to bylo v závodě na 1500 metrů. Mužský závod na 3000 metrů obohatí svou účastí vítěz loňské Zlaté tretry ve stýplu Benjamin Kigen z Keni.

Také startovní listina koulařů se rozrostla o další kvalitní borce. V ostravském koulařském kruhu by se měl objevit dvojnásobný halový světový šampion Ryan Whiting ze Spojených států, který vystoupal na nejvyšší stupínek při HMS 2012 a 2014. Jeho halový osobní rekord má hodnotu 22.23. Doplní ho překvapivý bronzový medailista z mistrovství světa v Londýně Chorvat Stipe Žunič, kterému má jistě co vracet Tomáš Staněk, jenž na nedávném světovém šampionátu skončil těsně pod stupni vítězů právě za Chorvatem. Už tak nabitou sestavu doplňuje africký rekordman a čtvrtý z olympijských her v Riu Franck Elemba z Konga, jehož osobní maximum je 21.20.

Mezinárodní mítink Czech Indoor Gala proběhne 25. ledna v ostravské atletické hale. Vstupenky jsou již v prodeji na www.ticketart.cz. Kapacita ostravské haly je omezená a zbývá posledních pár vstupenek, proto neváhejte a vstupenky si opatřete co nejdříve. Cena vstupenky je 200 Kč. Pro ostatní bude možnost sledovat skvělou podívanou prostřednictvím přímého přenosu České televize.

Již potvrzené hvězdy Czech Indoor Gala

Koule

Tomáš Staněk, Konrad Bukowiecki, Ryan Whiting, Stipe Žunič, Frack Elemba

Výška

Michaela Hrubá, Levern Spencerová, Iryna Herašenková

60 m muži

Ján Volko, Yunier Perez

60 m ženy

Ewa Swobodová, Klára Seidlová

300 m

Pavel Maslák, Luguelin Santos

Dálka

Radek Juška, Miltiadis Tentoglou

60 m př.

Petr Svoboda, Jarret Eaton, Damian Czykier

3000 m ženy

Simona Vrzalová, Kristiina Mäki, Sofia Ennauiová, Beatrice   Chepkoechová, Hellen Obiriová

3000 m muži

Filip Sasínek, Benjamin Kigen

Tyč

Jan Kudlička, Jiřina Ptáčníková, Michal Balner, Romana Maláčová, Amálie Švábíková, Robert Sobera, Menno Vloon.

Karolína Farská, Vedoucí oddělení komunikace ČAS,

www.atletika.cz

 

 

Napsat komentář