O předpokládané výhře rozhodli ve zdařilých vstupech do obou poločasů!

Třetí zimní přípravné utkání, které se mělo původně hrát podobně jako předchozí dvě na přírodní trávě fotbalové akademie, se konalo na hřišti s umělou trávou v areálu mladoboleslavského Městského stadionu. Boleslavští fotbalisté v něm předvedli zdařilé vstupy do obou poločasů. Třetiligový protivník zmírnil prohru krátce před koncem.

Z první ofenzivní akce získala Mladá Boleslav nečekaně brzké vedení. Ve 3. minutě po Marešově přihrávce Chramosta přehodil vltavínského gólmana Koblence – 1:0.

V dalším průběhu prvního poločasu si Boleslavští vypracovali několik dobrých střeleckých příležitostí a sedm rohových kopů, další góly však před přestávkou nepřidali. Ve 14. minutě po spolupráci s Matějovským pálil Šašinka vedle vltavínské branky. V 18. minutě Šašinka přesprintoval soupeřova obránce a z jeho přetaženého centru Chramosta z úhlu nastřelil brankáře.

Ve 21. minutě Jánoš z dvaceti metrů přestřelil a ve 27. minutě Mareš trestným kopem mířil těsně vedle pravé tyče. Ve 33. minutě po Matějovského přihrávce Mareš zakončil nepřesně. Ve 36. minutě po Marešově kolmici se Chramosta ocitl sám před vltavínskou brankou, ale nastřelil jejího strážce. Teprve ve 42. minutě kopali Vltavínští první roh, ovšem bez efektu. Poločas skončil boleslavskou akcí, v jejímž finále si s Chramostovým technickým obloučkem pozorný Koblenc poradil.

Druhý poločas začal gólově podobně, jako první. Ve 46. minutě Přikrylův centr Komlichenko usměrnil do tyče, od níž se míč odrazil nejprve do gólmanových zad a teprve potom za brankovou čáru – 2:0.

Ve 48. minutě Klobásovu průnikovou přihrávku zužitkoval Komlichenko, když po zemi podle gólmana zvýšil boleslavské vedení na 3:0.

V příštích minutách Boleslavští drželi hru na soupeřově polovině hřiště, ale bez gólového zápisu. V 66. minutě po Ladrově sraženém střeleckém pokusu Valenta z hranice šestnáctky trefil břevno vltavínské branky. V 73. minutě na půlící čáře chyboval boleslavský stoper Král, nebezpečný vltavínský brejk zmařili společným úsilím Klíma se Součkem.  V 78. minutě po Valentově centru Ladrův volej skončil dvanáctým boleslavským rohem.

V 84. minutě druhý vltavínský rohový kop v tomto utkání Tichý hlavou usměrnil do Šedovy branky – 3:1. Závěrečné minuty dohrávali boleslavští fotbalisté se sníženou koncentrací, přesto už další gólový úspěch soupeři nepovolili.

FK Mladá Boleslav – FC Loko Vltavín 3:1 (1:0)

Góly: 46. a 48. Komlichenko, 3. Chramosta – 84. Tichý. Rozhodčí: Matějček – Černý, Koval. Diváků: 85.

Sestava FK Mladá Boleslav v I. poločase: Vejmola – Souček, Křapka, Král, Fabián – Jánoš – Přikryl, Matějovský, Mareš, Chramosta – Šašinka.

Sestava FK Mladá Boleslav v II. poločase: Šeda – Křapka, Klíma, Král, Souček – Valenta – Přikryl (66. Pauschek), Hubínek, Ladra, Klobása – Komlichenko.