Kometa zářila i v Třinci!

Sparta potřetí za sebou prohrála, podruhé v Praze –  Gólovou přestřelku v Litvínově  rozhodl plzeňský Jones –  Hattrick olomouckého Knotka rozhodl o prohře Chomutova – Jihlava opět prohrála po nájezdech

Ve šlágru 40. kola Tipsport extraligy byl souboj  Třince s Brnem, ve kterém nečekaně hladce vyhrála Kometa 5:2.  Obhájce titulu je ve formě, bylo to jeho osmé vítězství v řadě!

K vítězství Komety v Třinci přispěla řada hrubých chyb domácích Ocelářů, kteří dokonce inkasovali dva góly v době, kdy hráli přesilovku. A to byly rozhodující momenty zápasu.

Bohatý na  branky bylo utkání v Litvínově, v něm padlo devět gólů. Domácí hokejisté dokázali  za stavu 2:4 vyrovnat, ale nezvládli závěr, v němž Plzeň  zásluhou Jonese v 52. minutě  vstřelila vítězný gól. Plzeň tak vyhrála na soupeřově hřišti po devíti týdnech.

Podobný zápas se hrál na olomouckém ledě. Domácí tým  vedl už 3:1, potom ve třetí třetině chomutovští Piráti vyrovnali. Z  vyrovnání se však dlouho netěšili,  neboť  v 56. a v 59. minutě J. Knotek dvěma góly završil svůj hattrick  a vydatnou měrou přispěl k vítězství Olomouce.

Hradecký Mountfield si  na Liberec věří a potvrdil to i v neděli. Na domácím ledě porazil Bílé Tygry počtvrté za sebou, tentokrát 3:1 po úspěšné ofenzívě v poslední dvacetiminutovce korunované dvěma góly.

Rovněž ve Zlíně domácí Berani rozhodli o těsném vítězství 2:1 ve třetině.  Autorem druhého gólu byl Šťastný v 57.  minutě. Chtěl přihrát volnému spoluhráči, ale pak se rozhodl vypálit a  střela skončila pod „víkem“ bezmocného brankáře Bartošáka.

Je to už obehraná písnička:  poslední Dukla Jihlava prohrává většinou těsným rozdílem, často v prodloužení nebo po nájezdech. V neděli  podlehla v Mladé Boleslavi 2:3 po nájezdech. O dvoubodový zisk domácích se přičinil bezchybným blafákem Žejdl.

V poslední době se nedaří Spartě. Potřetí za sebou prohrála, během pěti dnů dvakrát v pražské O2 aréně. V  neděli večer se těžko prosazovala, zatímco rychlí pardubičtí útočníci nesrovnatelně lépe zakončovali své akce. Spartě svitla naděje v úvodu třetí třetiny, kdy snížila na  2:3. Ofenzíva na vyrovnání však vyzněla naprázdno, naopak Polášek ji uťal čtvrtým gólem. Více než minutová power play k obratu nevedla, navíc byla  v 60. minutě přerušena vyloučením Ďalogy. Je zřejmé, že Sparta bude mít  hodně starostí s postupem do předkola play off.  Desáté místo, na němž je nyní, by to zaručovalo. Avšak náskok před jedenáctou  Mladou  Boleslaví a dvanáctým Libercem je nepatrný.

Výsledky 40. kola Tipsport extraligy:

HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)

Branky – nahrávky: 25. Polanský (Martin Růžička, Svačina), 32. R. Vlach (Marcinko, Martin Růžička) – 16. M. Erat (Vincour, Krejčík), 21. M. Erat (Hruška, R. Zohorna), 22. L. Čermák (Dočekal), 23. Nečas, 58. Krejčík. Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Hanzlík, Lederer. Vyloučení: 2:7, Zaťovič (Brno) 10 minut. Využití: 1:1. Oslabení: 0:2. Diváci: 4 767. Nejlepší hráči: Jiří Polanský – Martin Erat.

Třinec: Hamerlík – M. Doudera, Jank, Roth. Linhart, D. Musil, L. Kovář – Martin Růžička, Marcinko, Svačina – Hrňa, R. Vlach, Dravecký – Cienciala, Polanský, Mikulík – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski. Trenéři: Varaďa, Zadina.

Brno: Langhamer – O. Němec, Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka – M. Erat, Hruška, R. Zohorna – Vincour, V. Němec, Zaťovič – H. Zohorna, Nečas, Mallet – Haščák, Čermák, Dočekal. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Haken, Horáček.

HC Verva Litvínov – HC Škoda Plzeň 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)

Branky – nahrávky: 1. F. Lukeš (V. Hübl, L. Doudera), 28. Gerhát (F. Lukeš), 38. Baránek (M. Hanzl, Havlíček), 44. F. Lukeš (V. Hübl, Gerhát) – 4. Kratěna (Pour, Moravčík), 17. Stach (Kracík, Gulaš), 28. Kantner (Gulaš, Mertl), 32. Moravčík (Gulaš), 52. Jones (Stach, D. Sklenička). Rozhodčí: Bejček, Šír – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 4 243. Nejlepší hráči: František Lukeš – Michal Moravčík.

Litvínov: Kantor – Kubát, L. Doudera, Hunkes, Šesták, Gula, Baránek – Gerhát, V. Hübl, F. Lukeš – M. Hanzl, Havlíček, Trávníček – Havelka, Smolka, Matoušek – Dufek, Válek, Helt. Trenéři: Šlégr, Stránský, Weissmann, Skuhrovec.

Plzeň: M. Svoboda –  Vráblík, J. Kindl, Jones, D. Sklenička, Moravčík, Kaňák – Gulaš, Mertl, Kantner – Pour, Kratěna, Schleiss – Straka, Stach, D. Kindl – Hollweg, Kracík, Rubner.Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák, Jiří Hanzlík.

HC Olomouc – Piráti Chomutov 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)

Branky – nahrávky: 14. J. Knotek (Škůrek, Vyrůbalík), 22. Burian (Houdek, Strapáč), 32. Irgl (Burian, J. Galvas), 56. J. Knotek (Eberle, Čáp), 59. J. Knotek (Eberle) – 25. Vondrka (Dietz, Flemming), 48. Poletín (Růžička, Lauko), 55. Koblasa (Vondrka). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Oslabení: 0:2. Diváci: 4 012. Nejlepší hráči: Jan Knotek – Michal Vondrka.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský, J. Galvas, Čáp – Eberle, J. Knotek, Laš – Irgl, Strapáč, Burian – Jergl, Herman, Holec – Podlaha, Mráz, Ostřížek.. Trenéři: Venera, Moták, Tomajko.

Chomutov: Š. Lukeš – Flemming, Dietz, Valach, Grman, Slovák, Knot, J. Mrázek – Vondrka, Huml, Koblasa – Skokan, Růžička ml., Sklenář – Lauko, Smejkal, Poletín – Havel, Chlouba, Dlouhý. Trenéři: Růžička st., Martínek, J. Šťastný.

BK Mladá Boleslav – HC Dukla Jihlava 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0)

Branky – nahrávky: 31. Orsava (Valský, Kotvan), 39. Valský (Eminger, Pacovský), rozhodující nájezd Žejdl – 27. Čachotský (Šidlík), 53. M. Hlinka (Rabbit, Bryhnisveen). Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 3 397. Nejlepší hráči: Jakub Valský – Michal Hlinka.

Mladá Boleslav: Maxwell – Hanzlík, Říha, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, Hrdinka – Orsava, Žejdl, Valský – Klepiš, P. Musil, Kousal – Pacovský, Holík, Lenc – Pabiška, Urban, Martin Procházka. Trenéři: Kýhos, Ujčík, Žabka.

Jihlava: Volden (na 3. nájezd Škarek) – Suchánek, Kajínek, Bryhnisveen, Stříteský, Šidlík, de la Rose, Váňa – Zeman, Hamill, Čachotský – Jiránek, Skořepa, Dostálek – Anděl, Hlinka, Rabbit – Diviš, Hubáček, Žálčík.. Trenéři: Vlk, F. Zeman.

Mountfield Hradec Králové – Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky – nahrávky: 18. Cibulskis (Graňák, Smoleňák), 47. Smoleňák (Koukal), 56. Berger (Vopelka, R. Pavlík) – 36. M. Kvapil (Ševc, Pyrochta) Rozhodčí: Hribík, Úlehla – Kis, Rampír. Vyloučení: 5:6. Zámorský (Mountfield , Jelínek, Jánošík (oba Lib.) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4 646. Nejlepší hráči: Radek Smoleňák – Martin Ševc.

Hradec Králové: J. Pavelka – Pláněk, Vydarený, Zámorský, Cibulskis, Gregorc, Graňák – Köhler, Dragoun, Cingel – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Džerinš – Smoleňák, Koukal, Látal – Vopelka, Berger, R. Pavlík – Šimánek. Trenéři: V. Sýkora, Hyne, T. Martinec.

Liberec: Janus – Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Maier, Derner – Bakoš, Redenbach, Krenželok – Ordoš, Jelínek, Kvapil – Lakatoš, Bližňák, Jašek – Špaček, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán, Mlejnek.

HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice 2:4 (1:3, 0:0, 0:1)

Branky – nahrávky: 5. Kudrna (Reichenberg, J. Hlinka), 41. Klimek (Pech) – 4. Čáslava (Marosz), 10. Rolinek (Trončinský, P. Sýkora), 16. Poulíček (Wishart, T. Svoboda), 51. Tomášek (Wishart, Holland. Rozhodčí: Lacina, Petružálek – Frodl, Komárek. Vyloučení: 1:3. Diváci: 8 761. Nejlepší hráči: Jiří Černoch – Tomáš Rolinek.

Sparta Praha: J. Laco – T. Pavelka, Michálek, Ďaloga, Kalina, Piskáček, Švrček, Nedomlel – Jarůšek, Vrána, Říčka – Forman, Pech, Klimek – Kudrna, Hlinka, Reichenberg – Rousek, Černoch, Uher. Trenéři: F. Výborný, J. Nedvěd, Janeček.

Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Tomášek, Treille – Perret, Poulíček, J. Sýkora – Kaut, Dušek, Beran. Trenéři: Holáň, Mare, Janecký.

Aukro Berani Zlín – HC Vítkovice Ridera 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky – nahrávky: 41. Ferenc (Roberts Bukarts, Freibergs), 57. Šťastný (Freibergs) – 37. Tybor (O. Roman, Sloboda). Rozhodčí: Hodek, Kika – Jindra, Zíka. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 3 011. Nejlepší hráči: Jakub Ferenc – Ondřej Roman.

Zlín: Kašík – Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Řezníček, Žižka, Matějíček – Kubiš, Fořt, Veselý – D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts – Ondráček, Popelka, Šlahař – Fryšara, Sedláček, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík.

Vítkovice: Bartošák – Sloboda, Klok, Baranka, Hrbas, Trška, Urbanec – Dej,. Lev, Olesz – Tybor, Roman, D. Květoň – Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Szturc, Jáchym, Kurovský. Trenéři: Petr, Trnka.

Pátek 19. ledna – 41. kolo:

17:30 Piráti Chomutov – BK Mladá Boleslav, 17:30 HC Dukla Jihlava – HC Sparta Praha, 17:30 HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc, 18:00 HC Kometa Brno – Mountfield Hradec Králové, 18:00 Bílí Tygři Liberec – HC Verva Litvínov, 18:00 HC Dynamo Pardubice – Aukro Berani Zlín, 18:20 HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec (ČT sport).

Neděle 21. ledna – 42. kolo:

15:00 HC Sparta Praha – HC Vítkovice Ridera, 15:00 HC Oceláři Třinec – HC Dukla Jihlava, 15:00 Bílí Tygři Liberec – Aukro Berani Zlín, 15:30 Piráti Chomutov – HC Dynamo Pardubice, 17:00 HC Olomouc – HC Škoda Plzeň, 17:30 BK Mladá Boleslav – HC Kometa Brno, 18:20 Mountfield Hradec Králové – HC Verva Litvínov (ČT sport).