Ve druhém utkání druhá výhra bez inkasovaného gólu!

Boleslavští proti třetiligovému soupeři stálou převahu gólově zúročili až po hodině hry. Trenér Uhrin opět dal příležitost mladým boleslavským odchovancům (Křapka, Klíma, Král, Ladra, Novák, Kateřiňák, Komárek, Kühnel, Klobása) a zcela novou tváří v jeho sestavě byl Jakub Šašinka, který přišel z FC Baník Ostrava na dvoutýdenní testování.

Od první minuty zápští fotbalisté důsledně napadali protihráče, a protože v osobních soubojích nezřídka důraz přeháněli, tak Boleslavští, mající v nohách náročnou kondiční přípravu z uplynulých dnů, zprvu hráli hodně opatrně až bázlivě.

Po prvním boleslavském rohu v 5. minutě se Novák ocitl sám před zápskou branku a přestřelil ji. O deset mnut později získali rohový kop Zápy po Hronově brejku. Zůstal bez využití, stejně tak i druhý boleslavský roh ve 20. minutě. Blízko šance byly Zápy ve 23. minutě, kdy se po trestném kopu z rohu vápna Svoboda ve skluzu na malém marně natahoval po zakončení.

Ve třetí čtvrthodince již boleslavští fotbalisté ze sebe setřásli počáteční zakřiknutí a promarnili několik nadějných příležitostí ke skórování. Ve 29. minutě po Kateřiňákově centru Novák těsně přestřelil zápskou branku. Ve 39. minutě v závěru útoku, při němž běželi čtyři boleslavští hráči proti dvojici bránících soupeřů, Přikrylův centr Hubínek u vzdálenější tyče zakončil nedůrazně do brankářovy náruče. Ve 42. minutě po spolupráci Hubínka s Přikrylem nastřelil Novák z patnácti metrů gólmana. V následující minutě Součkův centr Šašinka usměrnil nedůrazně hlavou. V předposlední minutě prvního poločasu se z levé strany prosadil Šašinka, ale střelou či centrem po zemi brankáře Straku nezaskočil.

Druhý poločas začal nevyužitým mladoboleslavským rohem. Ve 49. minutě po Šašinkově centru se Ladrovi nepovedlo akrobatické zakončení a vzápětí proti tvrdé Jánošově ráně úspěšně zasáhl u levé tyče vystřídavší zápský brankář Frydrych. V 57. minutě získala Mladá Boleslav výhodu trestného kopu z dvaceti metrů a Valentovu dobře mířenou dělovku do levého horního růžku Frydrych vytáhl na rohový kop.

V 63. minutě Komlichenko při svém prvním vážném zásahu do hry prokličkoval přes tři protihráče do zápské šestnáctky a jeho nezištné přihrávky využil Klobása ke vstřelení vedoucího gólu – 1:0.

V 65. minutě Ladra utekl zápské obraně a jeho zakončení vyrazil Frydrych od levé tyče na roh. Byl už sedmý boleslavský a nepřinesl nebezpečné ohrožení protivníkovy branky, stejně jako další dva rohové kopy v 74. minutě.

V 75. minutě se Křapka probil z pravé strany do zápského pokutového území, a když se z jeho centru Klobása ani Komlichenko neprosadili a míč se k němu vrátil, přihrál na hranici šestnáctky, odkud Jánoš nekompromisní ranou pod břevno zvýšil boleslavské vedení na 2:0.

V 80. minutě Boleslavští promarnili jubilejní desátý rohový kop, v 86. minutě z Komárkovy přihrávky pálil Klobása bez přípravy těsně vedle, v 87. minutě se Zápy ubránily jedenáctému boleslavskému rohu a v 88. minutě Jánošův trestný kop zápský brankář Frydrych zlikvidoval zdařilým skokem k pravé tyči.

FK Mladá Boleslav – SK Zápy 2:0 (0:0)

Góly: 63. Klobása, 75. Jánoš. Rozhodčí: Pechanec – Melichar, Vlasjuk. Diváků: 125.

Sestava FK Mladá Boleslav v I. poločase: Šeda – Souček, Klíma, Král, Mareš – Hubínek – Přikryl, Kateřiňák, Valenta, Novák – Šašinka.

Sestava FK Mladá Boleslav v II. poločase: Vejmola – Křapka, Klíma, Král, Fabián – Jánoš – Ladra, Kateřiňák (78. Komárek), Valenta (71. Kühnel) – Klobása. Šašinka (61. Komlichenko).