Zlín oslavil jubileum vítězstvím nad Plzní!

Ve 39. kole pět vítězství hostí –  Ve východočeském derby  zvítězily Pardubice -Jihlava v prodloužení úspěšná v Olomouci – S novým trenérem další prohra Litvínova – Po čtyřech letech vyhrály Vítkovice v Liberci.

Po předehrávce Sparta- Chomutov 2:3 se v pátečních zápasech 39. kola Tipsport extraligy dařilo hostujícím týmům,  jedině pro Zlín a Třinec bylo domácí hřiště vrzí.

Obrovská radost panovala ve Zlíně, kde domácí Berani oslavili 50 let působení v naší nejvyšší hokejové soutěži jasným vítězstvím nad vedoucí Plzní.  Rozhodující byla úvodní ofenzíva domácích, jejímž výsledkem byly tři góly za sedm minut! Teprve za stavu 4:0 dal  v 58. minutě čestný gól Plzně Kratěna. Proti důsledné obraně domácích se neprosadila elitní první útočná řadě Indiánů.

Hladce vyhrál doma i Třinec nad Mladou  Boleslaví. Sice prohrál po špatně sehrané přesilovce první třetinu 0:1, ale  v dalších dvou třetinách nastřílel pět branek. Na nich se podílely především útočné formace Marcinka a  R. Vlacha.

Litvínov po sérii nezdarů odvolal trenéra Rulíka a povolal dlouholetého reprezentanta Šlégra. Avšak   ve své premiéře neuspěl, marně se snažil při power play zvrátit výsledek, brněnská Kometa vyhrála po sedmé v řadě, tentokrát 4:1.

Také Vítkovice zvítězily 4:1 v Liberci. Bílé Tygry v jejich aréně porazily po čtyřech letech,  vítězství  zdůraznily při špatné power play domácích. Tedy podobná situace jako v litvínovském utkání.

Vyprodané východočeské derby v Hradci Králové skončilo překvapivou porážkou Montfieldu. Pardubický útočník Dušek rozhodl o vítězství v 54. minutě.  V předchozích sedmi zápasech v Hradci byli úspěšní domácí. Prohrou přišli o druhé místo, které nyní patří Vítkovicím.

V Olomouci překvapila jihlavská Dukla. Po vyrovnaném průběhu dospěl zápas do prodloužení, které gólem v 62. minutě ukončil Zálčik.

V neděli  vstoupí  Tipsport extraliga do poslední  čtvrtiny základní části. Malé bodové rozdíly v druhé polovině  tabulky, zejména mezi sedmým Zlínem a desátou Spartou, slibují zajímavé boje o účast v play off.

Výsledky 39. kola Tipsport extraligy:

HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)

Branky – nahrávky: 27. R. Vlach (Linhart), 35. O. Kovařčík (Chmielewski), 37. Svačina (Linhart, Martin Růžička), 54. Martin Růžička (M. Kovařčík), 59. Dravecký (Hrňa, Linhart) – 3. Urban (Klepiš). Rozhodčí: Pavlovič, Šír – Klouček, Komárek. Vyloučení: 3:4.Oslabení: 0:1. Nejlepší hráči: Martin Růžička – Jakub Klepiš. Diváci: 4 061.

Třinec: Hrubec (3. – 5. Hamerlík) – Adámek, Krajíček, Roth, Linhart, D. Musil, L. Kovář – Martin Růžička, Marcinko, Svačina – Hrna, R. Vlach, Dravecký – Cienciala, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski. Trenéři: Varaďa, Zadina.

Mladá Boleslav: Maxwell – Hanzlík, Říha, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, Hrdinka – Orsava, Žejdl, Valský – Klepiš, P. Musil, Kousal – Pacovský, Holík, Lenc – Pabiška, Urban, Martin Procházka. Trenéři: Kýhos, Ujčík, Žabka.

Mountfield Hradec Králové – HC Dynamo Pardubice 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Branky – nahrávky: 48. Jaroslav Bednář (Koukal, Pláněk), 49. Jaroslav Bednář (Cingel) – 37. P. Sýkora (Trončinský), 46. Marosz (Rolinek, P. Sýkora), 54. Dušek (Trončinský, Mojžíš). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Ganger, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 6 890. Nejlepší hráči: Jaroslav Bednář – Petr Sýkora.

Hradec Králové: Rybár – Pláněk, Vydarený, Zámorský, Cibulskis, Gregorc, Graňák – Köhler, Dragoun, Šimánek – Jaroslav Bednář, Džerinš, Cingel – Smoleňák, Koukal, Červený – Vopelka, Kukumberg, Látal – R. Pavlík. Trenéři:  V. Sýkora, Hynek, T. Martinec.

Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Poulíček, Perret – M. Kaut, Dušek, Beran.Trenéři: Holáň, P. Marek, Janecký.

Aukro Berani Zlín – HC Škoda Plzeň 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Branky – nahrávky: 1. Veselý (Valenta, Kubiš), 6. Řezníček (Kubiš), 7. Roberts Bukarts (Honejsek, Žižka), 55. Roberts Bukarts (Nosek, Veselý) – 58. Kratěna (Schleiss, Kracík). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Kis, Rampír. Vyloučení: 5:4, Honejsek (Zlín) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 4 502. Nejlepší hráči: Roberts Bukarts, – Ondřej Kratěna.

Zlín: Kašík – Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Řezníček, Žižka, Matějíček – D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts – Kubiš, Fořt, Veselý – Ondráček, Popelka, Šlahař – Fryšara, Sedláček, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík.

Plzeň: M. Svoboda (7. Hylák) – Jones, D. Sklenička, Kaňák, Moravčík, Holý, J. Kindl – Gulaš, Mertl, Schleiss – Indrák, Kratěna, D. Kindl – Kantner, Stach, Straka – Pour, Kracík, Rubner. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák, Jiří Hanzlík.

HC Verva Litvínov – HC Kometa Brno 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Branky – nahrávky: 50. Havlíček (M. Hanzl, L. Doudera) – 11. J. Krejčík (M. Erat, Nečas), 19. Mallet (Nečas), 50. Nečas (J. Krejčík, M. Erat), 59. Dočekal Rozhodčí: Hodek, Kika – Ondráček, Pešek. Vyloučení: 8:4, Havelka (Lit.) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 4 649. Nejlepší hráči: Michal Trávníček – Martin Nečas.

Litvínov: Petrásek – Sörvik, Kubát, Hunkes, Baránek, Z. Sklenička, Gula, L. Doudera – Dufek, V. Hübl, F. Lukeš – M. Hanzl, Gerhát, Trávníček – Matoušek, Válek, Helt – Smolka, Havlíček, Havelka. Trenéři: Šlégr, Stránský, Weissmann, Skuhrovec.

Brno: Čiliak – O. Němec, Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka – M. Erat, Hruška, R. Zohorna – Vincour, H. Zohorna, Zaťovič – Mallet, Nečas, Havránek – Vondráček, Čermák, Dočekal. Trenéři: Zabranský, Pokorný, Horáček, Haken.

HC Olomouc – HC Dukla Jihlava 2:3 po prodl. (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

Branky – nahrávky: 17. Burian (Irgl, Houdek), 28. Holec (Herman) – 13. Hamill (Zeman, Kajínek), 38. Zeman (Čachotský, Šidlík), 62. Žálčík (Anděl) Rozhodčí: Hribík, Souček – Hanzlík, Lhotský. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. Diváci: 4 180. Nejlepší hráči: Miroslav Holec – Adam Zeman.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský, J. Galvas, Čáp – Eberle, J. Knotek, Laš – Irgl, Strapáč, Burian – Jergl, Herman, Holec – Mráz, Sundher, Ostřížek. Trenéři: Venera, Moták, Tomajko.

Jihlava: Volden – Kajínek, Suchánek, Stříteský, Bryhnisveen, De la Rose, Šidlík, Váňa – Čachotský, Hamill, Zeman – Rabbit, Skořepa, Jiránek – Žálčík, Hlinka, Anděl – T. Kubalík, Diviš, Rys. Trenéři: Vlk, F. Zeman.

Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice Ridera 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky – nahrávky: 34. M. Kvapil (P. Jelínek, Ševc) – 31. Olesz (D. Květoň), 35. P. Zdráhal (Kucsera, Kolouch), 57. Dej, 60. D. Květoň (Olesz). Rozhodčí: Pražák, Svoboda – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:10. Využití: 1:1.Diváci: 5 275. Nejlepší hráči: Marek Kvapil – Patrik Bartošák.

Liberec: Will – Pyrochta, Ševc, Kolmann, Šmíd, Jánošík, Derner – Lakatoš, Redenbach, Krenželok – Bakoš, Jelínek, Kvapil – Ordoš, Bližňák, Jašek – Špaček, Vantuch, J. Vlach – Hrabík. Trenéři: Pešán, Mlejnek.

Vítkovice: Bartošák – Sloboda, Klok, Baranka, Hrbas, Trška, Urbanec – Dej, Lev, Olesz – Tybor, Roman, D. Květoň – Bartovič, Kolouch, Kucsera – Szturc, Jáchym, Kurovský – P. Zdráhal. Trenéři: Petr, Trnka.

Neděle 14. ledna – 40. kolo:

15:00 HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno, 15:30 HC Verva Litvínov – HC Škoda Plzeň, 17:00 Mountfield Hradec Králové – Bílí Tygři Liberec, 17:00 HC Olomouc – Piráti Chomutov, 17:30 BK Mladá Boleslav – HC Dukla Jihlava, 18:00 HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice, 18:20 Aukro Berani Zlín – HC Vítkovice Ridera (ČT sport).

Úterý 16. ledna – dohrávka 30. kola:

17:30 Aukro Berani Zlín – HC Kometa Brno

Úterý 16. ledna – dohrávka 33. kola:

18:30 HC Sparta Praha – Mountfield Hradec Králové

Pátek 19. ledna – 41. kolo:

17:30 Piráti Chomutov – BK Mladá Boleslav, 17:30 HC Dukla Jihlava – HC Sparta Praha, 17:30 HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc, 18:00 HC Kometa Brno – Mountfield Hradec Králové, 18:00 Bílí Tygři Liberec – HC Verva Litvínov, 18:00 HC Dynamo Pardubice – Aukro Berani Zlín, 18:20 HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec (ČT sport).