Luděk Pernica po sezóně změní působiště!

Stoper Luděk Pernica po skončení sezóny svlékne jablonecký dres. Ve čtvrtek 11. ledna 2018 byl dotažen jeho přestup do týmu suverénního lídra ligy Viktorie Plzeň. Jaro ještě pilíř naší defenzivy stráví v Jablonci na hostování.

Luděk Pernica začínal svou fotbalovou kariéru v Blansku, odkud ještě v dorosteneckém věku v roce 2000 přestoupil do tehdy 1. FC Brno. V týmu se během devíti let propracoval až do mužstva dospělých, kde nastupoval za B tým ve třetí lize.

V posledních dvou sezonách se stal stabilním stoperem brněnského týmu a jeho výkony neušly pozornosti Jablonce, kam před sezonou 2014/2015 přestoupil. Za více jak tři sezóny se stal Luděk Pernica nedílnou součástí jablonecké defenzivy a v dresu Jablonce odehrál dosud 93 ligových zápasů, ve kterých si připsal také pět branek!

Nyní Luděk Pernica přestupuje do Viktorie Plzeň, kde podepsal smlouvu 3,5 roku. Jarní část ligy však stráví ještě na severu Čech, kde bude z Plzně hostovat. Vzhledem k tomu, že už máme s Plzní odehrané oba zápasy v lize, nemusíme řešit, zda by mohl či nemohl hrát proti svému novému týmu.

„Bylo mým snem zahrát si někdy v kariéře Ligu mistrů a teď by se mi to mohlo podařit. Jsem rád za šanci, kterou mi Plzeň nabízí. Teď budu ještě pokračovat v Jablonci a udělám maximum pro to, abychom měli co nejúspěšnější sezónu,“ říká k transferu Luděk Pernica, který by mohl na jaře zkompletovat 100 startů v jabloneckém dresu.

„Luděk v Jablonci odvedl velký kus práce a za to mu patří poděkování. V Jablonci stráví ještě jarní část sezóny na hostování z Plzně. I díky tomu máme čas najít vhodnou náhradu na pozici stopera,“ říká k transferu Luďka Pernici výkonný ředitel klubu Petr Flodrman.

Čtsa, zdroj: foto www.fkjablonec.cz

 

Napsat komentář