Rakouská hala uvidí premiéru dvou ostravských hráčů v reprezentaci!

Altheim – Český reprezentační A tým veze do rakouského Altheimu na sobotní třicátý ročník mezinárodního halového turnaje výběr nováčků, ale dva z nich zastupují v národním mužstvu po dlouhé době také ostravský svaz malého fotbalu. Na akci jej reprezentují Martin Váňa s Karlem Klosem.

Dva spoluhráči z týmu J-elita Ostrava. „Minulý rok jsme v soutěži začali a skončili jsme v polovině tabulky. Teď jsme posílili, zvedli se a hrajeme o čelo. Naši největší konkurenti jsou Ostravský Zábřeh či C.I.P Ostrava, zvedl se také Canis. Úroveň soutěže je dobrá a především fanoušci Zábřehu vytvářejí skvělou atmosféru,“ popisuje čtyřiadvacetiletý Klos.

Váňa do celku J-elita, jemuž po podzimu patří druhá pozice, přestoupil před sezonou. „Ze sedmnácti týmů bojují čtyři až pět o titul, zbývající nechci urazit, ale spíš si s nimi navyšujeme skóre,“ srovnává stejně starý Váňa.

Stal se nejlepším hráčem soutěže v uplynulém roce a logicky na něj padla volba při hledání nových reprezentačních adeptů. „V první řadě mě to docela překvapilo, nevidí se každý den nominace do reprezentace a jsem za ni mile rád,“ vyhrkne útočník Váňa.

Jako opožděný vánoční dárek dostal pozvánku také jeho parťák. „Předseda Ostravské malé kopané Lukáš Jalůvka mi říkal, že když nehrajeme Superligu, pokusí se někoho z Ostravy doporučit do reprezentace. O nominaci jsem se dozvěděl 27. prosince,“ říká Klos.

Český A tým turnaj v Altheimu v předchozích dvou letech ovládl. „To vím. Jsem zvědavý, jak to bude vypadat, nikdy jsem reprezentaci nezažil. Snad uspějeme,“ přeje si Váňa.

Informace si zjišťoval také Klos, jehož místo na hřišti je uprostřed a úkol vymýšlení přihrávek. „Hledal jsem si plusy a minusy, něco o turnaji vím. Lehká tréma může být, snad se neprojeví na hřišti,“ doufá Klos.

Útočník Váňa má na starost střílení branek. „V první řadě mi malý fotbal sedí a baví mě víc než sálovka nebo futsal, ze kterého jsem měl tři nabídky, ale nejsem takový typ, takže jsem řekl ne. Víc mi sedí umělka,“ dodává Váňa.

Jaroslav Kára, komunikace, PR,

 

Napsat komentář