Brno zdolalo Plzeň po nájezdech!

Souboj o druhé místo jasně pro Hradec –  Sparta našla v Michálkovi znamenitého střelce – Dvě využité přesilovky rozhodly o vítězství Pardubic v Litvínově – Osmá prohra Jihlavy z  devíti zápasů.

Ve 37. kole Tipsport ligy  byly velmi sledované  souboje mistrovského Brna s vedoucí Plzní a Hradce Králové s  Vítkovicemi o druhé místo. Zatímco Brno vyhrálo až po nájezdech 3:2, Hradec vyhrál nečekaně hladce 4:0.

Plzeňští Indiáni sice  v poslední době prohrávají, ale stále mají komfortní osmibodový náskok. V pátek to byla již pátá prohra z šesti zápasů. V Brně sice v power play vyrovnal v 60. minutě Stach na 2:2, ale nájezdy zvládli lépe  hráči Komety, vítězný vstřelil Mallet.

Na hradeckém ledě  domácí Mountfield  udeřil ve druhé třetině, kdy třemi góly v rozpětí čtyř minut rozhodla. Ze souboje  výborných brankářů vyšel vítězně hradecký Rybár, zatímco Bartošák, který měl nemalou zásluhu na dlouhé vítězné sérii Vítkovic, musel čtyřikrát kapitulovat.

Ke třem týmům, které si odvezly body ze soupeřova ledu patřila i Sparta. Ve Zlíně vedla 2:0, ale náskok na začátku třetí třetiny ztratila. Potom Pražané znova udeřili a vedli 3:2 druhým gólem obránce Zbyňka Michálka.  V závěru byli domácí v náporu, ale přišla hrubá chyba Freibergse, kterou potrestal rychlý Pech čtvrtým gólem.

Dvě využité přesilovky byly klíčem k vítězství stále se lepšících Pardubic na litvínovském ledě. Domácí Verva se marně snažila ve třetině vyrovnat, nevedla k tomu ani dlouhá power play. V té době jim byl velkou překážkou  brankář Kacetl.

Dukla Jihlava inkasovala od libereckého útočníka Pyrochty už v  1. minutě. Málokdo  asi na Horáckém stadiónu  asi nečekal, že po 36.minutách, kdy  Vejmelka podruhé inkasoval, už  další gól nepadne. Dukla tak po osmé z devíti zápasů odešla poražena.

Po   vyrovnané první třetině  v Třinci ovládli  hřiště  ve druhé dvacetiminutovce  Oceláři. Vedli už 4:0. Pod dojmem velkého náskoku hodně polevili a umožnili chomutovskému týmu zkorigovat skóre dvěma góly.

V Olomouci to byl vyrovnaný zápas, v němž dvoubrankový náskok domácích v 7. minutě se ve druhé třetině rozplynul. Za stavu 3:2  se museli Olomoučtí bránit velké ofenzívě mladoboleslavských hokejistů Vítězství pečetil  čtvrtým gólem v 60. minutě domácí Irgl střelou do prázdné branky.

Výsledky 37. kola Tipsport extraligy:

HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)

Branky – nahrávky: 9. R. Vlach (Martin Růžička), 21. R. Vlach (Marcinko, Martin Růžička), 28. Marcinko (Hrňa, D. Musil), 30. Adamský (Martynek, Polanský) – 40. Šťovíček (Mrázek), 43. Dietz (Koblasa, Flemming). Rozhodčí: Mrkva, R. Svoboda – Pešek, Špůr. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 4 283. Nejlepší hráči: Roman Vlach – Stanislav Dietz.

Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, Linhart, Roth, Jank, D. Musil, Adámek – M. Kovařčík, Marcinko, Martin Růžička – Dravecký, R. Vlach, Hrňa – Adamský, Polanský, Martynek – Svačina, Mikulík, Cienciala. Trenéři: Varaďa, Zadina.

Chomutov: Lukeš – Grman, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák, Mrázek – Koblasa, Huml, Vondrka – A. Dlouhý, Šťovíček, J. Havel – Poletín, Smejkal, Chrpa – Hlava, Chlouba, Tomeček. Trenéři: Růžička, Martínek, Šťastný.

HC Verva Litvínov – HC Dynamo Pardubice 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky – nahrávky: 10. Helt (M. Hanzl, Baránek) – 10. T. Svoboda (Rolinek, Trončinský), 45. Rolinek (Trončinský, T. Svoboda). Rozhodčí: Hribik, Souček – Gerát, Hynek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 4 123. Nejlepší hráči: Filip Helt – Marek Trončinský.

Litvínov: Kantor – Kubát, Hunkes, Baránek, Sörvik, Z. Sklenička, K. Pilař, Gula – F. Lukeš, V. Hübl, Gerhát – Trávníček, M. Hanzl, Jánský – Matoušek, Válek, Helt – Dufek, Havlíček, Smolka. Trenéři: Rulík, Stránský, Šlégr.

Pardubice: Kacetl – Čáslava, Trončinský, Mojžíš, Hrabal, Ščotka, Cardwell, Holland – Rolinek, Marosz, P. Sýkora – Treille, Tomášek, T. Svoboda – Perret, Poulíček, J. Sýkora – Beran, Dušek, Bojko. Trenéři: Holaň, Marek, Janecký.

HC Dukla Jihlava – Bílí Tygři Liberec 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky – nahrávky: 1. Pyrochta (Lakatoš, P. Jelínek), 36. Derner (Bakoš). Rozhodčí: Hodek, Sýkora – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:7, Suchánek (Jihlava) 10 minut. Diváci: 4 293. Nejlepší hráči: Lukáš Žálčík – Lukáš Derner.

Jihlava: Vejmelka – Suchánek, de la Rose, J. Zdráhal, Stříteský, Kajínek, Šidlík, Bryhnisveen – Hamill, Skořepa, T. Kubalík – Jiránek, Zeman, Čachotský – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Diviš, R. Hubáček, Rabbit. Trenéři: Vlk, Zeman.

Liberec: Will – Ševc, Pyrochta, Šmíd, Kolmann, Derner, Jánošík, Maier – M. Kvapil, P. Jelínek, Lakatoš – L. Krenželok, Redenbach, Bakoš – J. Vlach, Bližňák, Ordoš – J. Mikyska, Vantuch, Jašek. Trenér: Mlejnek.

Aukro Berani Zlín – HC Sparta Praha 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Branky – nahrávky: 29. Okál (Honejsek, Freibergs), 43. Roberts Bukarts (Nosek) – 24. Z. Michálek (P. Vrána, Hlinka), 28. Forman (Pech), 45. Z. Michálek (P. Vrána), 53. Pech. Rozhodčí: Hradil, Kika – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Diváci: 5 019. Nejlepší hráči: Zdeněk Okál – Zbyněk Michálek.

Zlín: Kašík – Freibergs, Nosek, Žižka, Matějíček, Valenta, Řezníček, Ferenc – O. Veselý, Šťastný, Kubiš – Roberts Bukarts, Honejsek, Okál – Klhůfek, P. Sedláček, J. Ondráček – Illo, Fryšara, Popelka. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík.

Sparta Praha: J. Laco – Piskáček, Švrček, Ďaloga, Kalina, Z. Michálek, T. Pavelka, Mikuš – Kudrna, P. Vrána, Říčka – Forman, Pech, Klimek – Jarůšek, J. Hlinka, Uher – Pšenička, Černoch, Rousek. Trenéři: F. Výborný, J. Nedvěd, Janeček.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky – nahrávky: 7. Strapáč (Houdek, Irgl), 7. Herman (Čáp), 35. Burian (Herman), 60. Irgl – 11. Žejdl (Bernad), 29. Orsava (Klepiš, Kotvan).Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Hlavatý, Ganger. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1.Diváci: 4 027. Nejlepší hráči: Jakub Herman – Lukáš Žejdl.

Olomouc: Konrád – Jaroměřský, Staněk, Houdek, Rutar, Dujsík, Čáp – Eberle, Knotek, Laš – Irgl, Strapáč, Burian – Jergl, Herman, Holec – Mráz Sundher, Ostřížek. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Mladá Boleslav: Maxwell – Hanzlík, Němeček, Eminger, Kotvan, Říha, Bernad – Orsava, Žejdl, Valský – Klepiš, Holík, Pacovský – Pabiška, Musil, Lenc – Samuels, Urban, Kousal. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.

Mountfield Hradec Králové – HC Vítkovice Ridera 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Branky – nahrávky: 28. F. Pavlík (Šimánek, Džerinš), 29. Smoleňák (Graňák, Koukal), 32. Koukal, 45. Smoleňák (Červený, Koukal). Rozhodčí: Pražák, Lacina – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 6:7. V oslabení: 1:0. Diváci: 5 149. Nejlepší hráči: Radek Smoleňák – Radoslav Tybor.

Hradec Králové: Rybár – Pláněk, Vydarený, Zámorský, Cibulskis, Gregorc, Graňák, F. Pavlík – Köhler, Džerinš, Šimánek – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Cingel – Smoleňák, Koukal, Červený – Vopelka, Berger, Látal. Trenéři: V. Sýkora, Hynek, T. Martinec.

Vítkovice: Bartošák – Klok, Sloboda, Hrbas, Baranka, Urbanec, Trška – Olesz, Lev, Bartovič – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Szturc, Š. Stránský, Dej. Trenéři: Petr, Trnka.

HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 – 0:0)

Branky – nahrávky: 32. Malec (Bartejs, R. Zohorna), 39. H. Zohorna (J. Krejčík, M. Erat), rozhodující nájezd Mallet – 7. Pour (D. Sklenička), 59. Stach (Gulaš, Indrák). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 7 700 (vyprodáno). Nejlepší hráči: Hynek Zohorna – David Sklenička.

Brno: Čiliak – J. Krejčík, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, V. Němec, Haščák – R. Zohorna, Hruška, M. Erat – T. Havránek, H. Zohorna, Mallet – Dočekal, L. Čermák, Vondráček.  Trenéři:   Zábranský, Horáček, Pokorný, Haken.

Plzeň: M. Svoboda – Moravčík, P. Kadlec, D. Sklenička, Jones, Pulpán, Čerešňák, L. Kaňák – Schleiss, Mertl, Gulaš – D. Kindl, Kratěna, Indrák – Stach, Kracík, Straka – Rubner, Preisinger, Pour. Trenéři: Straka, Vlasák, Hanzlík, Čihák, Špaček.

Neděle 7. ledna – 38. kolo:

15:00 HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec, 15:00 HC Kometa Brno – HC Olomouc, 15:30 Piráti Chomutov – Aukro Berani Zlín, 16:00 HC Dukla Jihlava – Mountfield Hradec Králové, 16:00 HC Vítkovice Ridera – HC Verva Litvínov, 16:30 BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha (ČT sport), 16:30 HC Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec.