ROZHODNUTÍ PŘEDSEDY DK ELH – PETER JÁNSKÝ (HC VERVA LITVÍNOV) a další!

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se na základě podnětu klubu Piráti Chomutov zabýval zákrokem hráče Petera Jánského na protihráče Martina Šťovíčka v utkání HC Verva Litvínov – Piráti Chomutov, které se hrálo 30. 12. 2017.

Po prostudování videozáznamu dospěl k závěru, že ke kontaktu došlo mimo souboj o kotouč, ve chvíli, kdy se na úrovni modré čáry střetli vjíždějící hráč spolu se z obranného pásma vyjíždějícím protihráčem. Zatímco hráč reagoval pohybem rukama před sebe, protihráč se krátce před střetem v instinktivní obranné reakci přikrčil. Předseda disciplinární komise ELH nicméně nedospěl k závěru, že by jednání hráče bylo úmyslné, vedené s cílem protihráče zasáhnout do hlavy, a řízení s hráčem Peterem Jánským (HC Verva Litvínov) zastavil.

Záznam situace najdete na http://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/3577.

Praha, 03. 01. 2018.

ROZHODNUTÍ PŘEDSEDY DK ELH –   PATRIK POULÍČEK (HC DYNAMO PARDUBICE)

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý ve zkráceném řízení zabýval jednáním hráče Patrika Poulíčka v utkání Bílí Tygři Liberec – HC Dynamo Pardubice, které se hrálo 30. 12. 2017.

Na základě videozáznamu dospěl k závěru, že hráč zneužil předchozího nedovoleného zákroku protihráče k tomu, aby se přehráváním jeho důsledků – především vykopnutím nohou směrem kupředu a následným pádem na ledovou plochu – pokusil ovlivnit úsudek rozhodčích a získat výhodu pro vlastní mužstvo. Podle názoru předsedy komise přitom nebyla mezi zákrokem a pádem příčinná souvislost.

Předseda disciplinární komise ELH proto potrestal hráče Patrika Poulíčka (HC Dynamo Pardubice) finanční pokutou ve výši 10 % základní měsíční odměny za Nafilmovaný pád nebo přehrávání.

Záznam situace najdete na http://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/3578.

Praha, 03. 01. 2018.

ROZHODNUTÍ PŘEDSEDY DK ELH –   HC DYNAMO PARDUBICE, BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý ve zkráceném řízení zabýval opakovaným vulgárním skandováním domácích fanoušků vůči hráčům a mužstvu soupeře v utkání HC Dynamo Pardubice – Kometa Brno, které se hrálo 28. 12. 2017. Vzhledem k tomu, že jejich jednání bylo opakované, hrubě vulgární a fanoušci se ho dopustili počtvrté v probíhající sezóně, potrestal klub HC Dynamo Pardubice finanční pokutou ve výši 5 000 Kč.

Předseda disciplinární komise ELH se na základě skutečností uvedených v zápise o utkání zabýval ve zkráceném řízení rovněž vhozením několika předmětů na ledovou plochu, k němuž došlo ve třetí třetině utkání Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav (20. 12. 2017). Vzhledem k tomu, že utkání muselo být na dobu nezbytnou k úklidu přerušeno, a jednání diváků bylo zjevným důsledkem opakovaného promítání záběrů sporné situace na videokostce, potrestal klub Bílí Tygři Liberec, jehož fanoušci se podobného provinění dopustili poprvé v probíhající sezóně, finanční pokutou ve výši 5 000 Kč.

Praha, 03. 01. 2018

PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí ČSLH

Napsat komentář