Příprava Slavie začala v Edenu, bude pokračovat ve Španělsku!

Na prvním letošním tréninku s novým trenérem Jindřichem Trpišovským pršelo a padaly kroupy –  Po Španělsku vydatná herní příprava  v Dubaji – Návrat Mingazova, odchod  Altintopa, Rotaně a Šventa – Tecl ještě zůstává v  Jablonci

Bláznivé počasí,  déšť a kroupy, to  byla kulisa  prvního letošního tréninku fotbalistů Slavie ua umělé trávě v Edenu.  Trénink už vedl Trpišovský, který  byl na rozmary počasí  v Liberci zvyklý.

„Tam jsme trénovali na sněhu a za mrazu, kličkovali kolem pluhu, tady  v Edenu to byla ještě  pohoda“,  usmíval se 41letý  trenér, který má pozvednout tým Slavie k výšinám.

K odchodům Altintopa, Rotaně a Šventa se plně ztotožnil   s vedením klubu, spokojen je s  návratem Mingazova z hostování v Mladé Boleslavi. „Pro mé záměry v herním projevu Slavie by to měl být užitečný hráč.“  Návrat Tecla z hostování v Jablonci  zatím není  v plánu.

Trpišovský vítá, že  všichni hráči ve čtvrtek postoupí fyzické a zatěžovací testy. „Aspoň budu vědět, jak na tom každý hráč je, zda  si  moc neužívali dobrot o vánocích.“

V pátek po  tréninku odcestuje tým na dva týdny do Španělska.  To se už k mužstvu připojí  Deli, Ngadeu a Danny, kteří byli na dovolené ve svých domovinách. Celkem by mělo cestovat 27 hráčů, včetně mladíků, slavistických odchovanců Buchy, Pardubského, Mareše, Vejvara  a teprve 16letého brankáře Markoviče.  Po návratu ze Španělska  je naplánováno na 20. ledna utkání s Viktorií Žižkov.

Hlavní herní prověrka se uskuteční v Dubaji. Zde čekají kvalitní soupeři, Petrohrad, Bröndby Kodaň, Šachtar Doněck a čínský  Kuang – čou.  Ještě před startem jarní části HET ligy, které začne 17. února,  bude generálka v Praze s dosud neurčeným soupeřem.

Ještě před zahájením jarní části by se trenér Trpišovský nebránil  posílení kádru, který považuje za kvalitní. Hovoří se o hráčích z Liberce. Který  z  trojice  Kúdela, Kolář a Coufal to bude?  Pokud by to byl cizinec, tak jedině  mimořádný fotbalista, který by mohl  hned nastoupit v základní sestavě.

ČTSA (ph), foto,

 

Napsat komentář