Slavii jsem měl pořád co dát – trenér Šilhavý

Trenér Jaroslav Šilhavý věřil, že na lavičce slávistických fotbalistů zůstane minimálně do konce sezony. Přesto ho vedení krátce před Vánocemi odvolalo, takže je smutný, ale na vršovický klub nezanevře. Na začátku nového roku 2017 ukončí s předsedou představenstva Slavie Jaroslavem Tvrdíkem smlouvu.

„Mrzí to hodně. Rozhodnutí vedení, ale musím respektovat, i když je mi smutno. Ale nedá se nic dělat, život jde dál. Jsem hodně zklamaný, ale věřím tomu, že zase získám nový impulz a přijde nová výzva,“ řekl Šilhavý sportovním novinářům.

V minulé sezoně získal se Slavií nečekaný ligový titul, v podzimní části se ale slavistům tolik nedařilo a začalo se spekulovat o trenérově konci. Červenobílí ztrácejí na vedoucí tým ligy Plzeň 14 bodů, navíc nepostoupili ze skupiny Evropské ligy.

„V takovém klubu jako je Slavia, která chce výsledky a úspěchy, je logicky tlak na trenéra veliký. Ale abych řekl den nebo období, kdy se to lámalo, to úplně nedokážu,“ uvedl Šilhavý. „Byly to špatné výsledky, které byly spojené s prohrou nebo remízou v lize. Plzeň nám utíkala, měla prostě výjimečnou sezonu. To asi hrálo pro mé odvolání. I když jsem si myslel, že do konce ročníku ještě dostanu šanci,“ připustil Šilhavý.

Před závěrečným vyřazovacím zápasem Evropské ligy s Astanou, si Šilhavý posteskl, že necítí úplnou důvěru od vedení. „Trenér musí cítit velkou důvěru, jestliže to není, je zbytečné, abychom se nějak přetvařovali. Když jsem přijel po krátké dovolené, tak mi pan Tvrdík oznámil rozhodnutí vedení, což mě dost překvapilo,“ řekl Šilhavý.

„Jsme domluveni, že na začátku roku si sedneme na ukončení smlouvy a následně se rozejdeme. Na Slavii určitě nezanevřu. Věřím, že půjde nahoru. Slavii přeji mnoho úspěšných let, minimálně jako byl letošní,“ dodal.

Bývalý kouč Slavie byl přesvědčen, že sešívané mohl ještě někam posunout. „Cítil jsem, že jí mám co dát. Každý děláme spoustu chyb, nejsem výjimka. Je třeba si to vždy vyhodnotit a chyby neopakovat. Jsem toho schopen, takže to bude v jiném klubu,“ doplnil zklamaný Šilhavý, který nečekal po příchodu z Dukly Praha, že po polovině ligového ročníku 2017 – 2018, nedostane od vedení Slavie důvěru.

Čtsa, kc, audio, foto: www.sportovnizurnal.cz

 

 

Napsat komentář