Sparťané nastříleli v Silvestrovském derby Slavii devět gólů!

Fotbaloví internacionálové Sparty v Silvestrovském derby porazili pražského rivala Slavii vysoko 9:4. Letenští tak dosáhli v historii tradiční exhibice na závěr roku 2017 nejvyššího vítězství. V letošním 32. ročníku si připsali teprve sedmou výhru. V utkání veteránů nad 45 let zvítězili slávisté nad sparťany 2:1.

Spartě se v předcházejících ročnících v Silvestrovském derby nad 35 let moc nedařilo, ale v nedělním zápase po výborném výkonu svého rivala od začátku jasně přehrávali. Na zasloužené výhře se podíleli i čtyři nováčci, kteří se na umělé trávě v pražském Edenu představili v rudém dresu poprvé.

Za letenský klub Jiří Jarošík, Vlastimil Vidlička, stále aktivní ligoví hráči Marek Matějovský s brankářem Davidem Bičíkem a jablonecký Tomáš Hübschman. Za Slavii nastoupili poprvé David Kalivoda, Zdeněk Šenkeřík a Tomáš Hrdlička.

Sparta se ujala vedení po několika šancích ve 12. minutě Jarošíkem, následně nedal žádnou šancí slávistickému brankáři Martinu Vaniakovi přesnou střelou k tyči Luděk Stracený. V 21. minutě snížil Jaroslav Černý po hezké kombinaci, ale následující pokutový kop neproměnil slavista Karel Piták, který se provádí za tři rohové kopy.

Sparta v dalších závěrečných minutách vsítila další dvě branky a po změně stran opět dominovala 25 minut. V průběhu se dvakrát trefil nejlepší sparťanský střelec úterního vánočního halového turnaje Luděk Stracený, za Slavii se dvakrát prosadil Pavel Kuka, který v závěru silvestrovského derby z pokutového kopu upravil vysokou prohru červenobílých rozdílem pěti branek.

Sparťanští fanoušci se neustále dožadovali brankové desítky, které se bohužel nedočkali, přesto sparťané vybojovali nejvyšší vítězství v historii Silvestrovského derby. Jejich dosavadní výhra byla rovněž pětibranková z roku 2001.

O výhře slavistických veteránů 2:1 nad 45 let rozhodl střelou z přímého kopu Pavel Řehák. V přestávce mezi oběma zápasy uctili diváci a hráči památku na zesnulého Josefa Pešiceho, který v průběhu své dlouholeté fotbalové kariéry působil v obou pražských klubech.

David Bičík po zápase – Sparta:

32. Silvestrovské derby:

Hráči nad 35 let (2×25 min., bilance 21-4-7):

Slavia Praha – Sparta Praha 4:9 (1:4)

Branky: 30. a 50.1 Pavel Kuka, 21. Jaroslav Černý, 48. Zdeněk Šenkeřík – 15. a 31. Luděk Stracený, 12. Jiří Jarošík, 24. Marek Kincl, 25. Tomáš Jun z pen., 27. Tomáš Čížek, 29. Jan Flachbart, 33. Lukáš Zelenka, 34. Václav Koloušek.

Slavia: Martin Vaniak – Jaroslav Černý, Lukáš Došek, Tomáš Hrdlička, Martin Hyský, David Kalivoda, Pavel Kuka, Martin Müller, Adam Petrouš, Karel Piták, Zdeněk Šenkeřík, Ivo Ulich, Stanislav Vlček.

Sparta: David Bičík – Tomáš Čížek, Jan Flachbart, Tomáš Hübschman, Jiří Jarošík, Tomáš Jun, Marek Kincl, Václav Koloušek, Marek Matějovský, Jiří Novotný, Luděk Stracený, Vlastimil Vidlička, Lukáš Zelenka.

Hráči nad 45 let (2×20 min., bilance 5-7-2):

Slavia Praha – Sparta Praha 2:1 (1:1)

Branky: 14. Luboš Kozel, 28. Pavel Řehák – 2. Martin Hašek.

Slavia: Juraj Šimurka – Miroslav Beránek, Jiří Jeslínek, Roman Janoušek, Jaromír Jindráček, Luděk Klusáček, Luboš Kozel, Jan Mareš, Pavel Medynský, Gustav Ondrejčík, Pavel Řehák, Jaroslav Šilhavý, Milan Šimůnek, František Veselý, Luboš Zákostelský.

Sparta: Jaromír Blažek – Aleš Bažant, Miloslav Denk, Martin Hašek, Michal Horňák, Josef Jarolím, Richard Margolius, Miroslav Mlejnek, Josef Obajdin, Marek Trval, Petr Vrabec, Daniel Zítka.