Sparta obhájila loňskou výhru na vánočním turnaji internacionálů!

Fotbalisté pražské Sparty obhájili loňské vítězství na vánočním turnaji internacionálů. V 23. ročníku na Štěpána v hale na Podvinném mlýně neztratili ani bod a třetím prvenstvím, tak navázali na své triumfy z loňska a z roku 2013. Druhá skončila Viktoria Plzeň, třetí Dukla Praha, Pražská Slavia až na čtvrtém místě.

V Areně Sparty se opět představilo sedm týmů, Sparta Praha, Viktoria Plzeň, Dukla Praha, Bohemians Praha, Slavia Praha, Zbrojovka Brno a slovenský Prešov. Hrálo se systémem každý s každým jen 16 minut. Sparta ve svém úvodním zápase porazila Plzeň 4:2, následně si vedla velice suverénně. Letenští v průběhu turnaje nenašli přemožitele a bez problémů před posledním zápasem v derby se Slavií měli po pěti výhrách již zasloužené prvenství, přesto porazili tradičního pražského rivala 4:1.

„Nepamatuji se, že bychom před posledním zápasem už byli vítězi. Je to velice krásný pocit, když hrajeme poslední zápas jako prestižní, zejména v derby proti Slavii. Mám hroznou radost, že jsme slavisty po výborném výkonu přehráli, je to pro každého sparťana to nejkrásnější, “ řekl nejlepší střelec turnaje Luděk Stracený, který se trefil devětkrát.

„Spíš bychom byli rádi, kdyby to bylo u sparťanského áčka, aby získalo mistrovský titul,“ dodal bývalý ofenzivní záložník a útočník letenského klubu.

V dresu Sparty se představil letenským fanouškům brankář Jaromír Blažek, Marek Kincl, Lukáš Zelenka a Tomáš Hübschman, stále aktivní hráč Jablonce. „Tomáš hraje za nás poprvé a hned vítězně, takže ho bereme a chceme, aby hrál s námi každý turnaj. Jsem přesvědčen, že jsme dnes hráli nejlepší fotbal a nejlepší tým, oproti minulým ročníkům,“ dodal Stracený.

Za Slavii odehráli turnaj David Kalivoda, Martin Hyský, Jaromír Jindráček a David Filinger. Kvůli problémům s koleny nenastoupil Vladimír Šmicer, který fotbalovému klání přihlížel z hlediště, takže nedošlo na jeho souboj mezi tchánem Ladislavem Vízkem, který po dlouhé době opět oblékl dres Dukly. Dvaašedesátiletý bývalý československý reprezentant, již tradičně v průběhu turnaje bavil svými hláškami diváky, nakonec v posledním utkání turnaje s pražskými „Klokany“ se trefil do branky.

Internacionálové Slavie, v turnaji neuspěli, takže mají možnost odplaty, když se v neděli střetnou v pražském v Edenu v tradičním Silvestrovské derby, pražských „S“.

Přehled všech výsledků a střelců naleznete zde.

Konečné pořadí:

1. Sparta Praha 25:11 18, 2. Viktoria Plzeň 14:11 10, 3. Dukla Praha 16:19 9, 4. Slavia Praha 17:19 8, 5. Bohemians Praha 12:12 7, 6. Zbrojovka Brno 8:12 6, 7. Tatran Prešov 16:24 3

Čtsa, ph, Foto: www.silvestrovske-derby.cz

 

Napsat komentář