Titul mistrů světa v malém fotbale přinesl vítězství v anketě Sportovec roku!

Praha – Prvenství v české fotbalové lize nestačilo fotbalistům pražské Slavie, hokejistům Komety Brno nepomohl ani triumf v extralize po 51 letech. Nejlepším kolektivem roku 2017 se v anketě Sportovec roku stala české seniorská reprezentace v malém fotbale.

Tým okolo mosteckého brankáře Ondřeje Bíra, brněnského zadáka Patrika Levčíka, blanenského rychlíka Jana Koudelky nebo pražského střelce Stanislava Maříka v říjnu ovládl historicky druhý světový šampionát v Tunisku, když ve finále porazil Mexiko 3:0.

Navíc v červnu na domácím mistrovství Evropy v Brně za Lužánkami vybojovali čeští reprezentanti stříbrné medaile. O zlato přišli až v penaltovém rozstřelu s Ruskem. „Malý fotbal je ryze amatérský sport, takže je to pro nás zážitek být součást dnešního večera a jménem všech členů týmu děkuji za udělení tohoto ocenění, moc to pro nás znamená,“ rozplýval se v přímém přenosu generální manažer české reprezentace Luděk Zelenka.

Česká reprezentace v malém fotbale prožila úžasnou sezonu, při slavnostním vyhlášení 59. ročníku prestižní ankety Sportovec roku v pražském hotelu Hilton získala v hlasování sportovních novinářů 335 hlasů, čímž za sebou nechala na druhé příčce fotbalisty Slavie s 310 hlasy a až třetí pozice připadla hokejistům Komety s 298 hlasy.

Jaroslav Kára, tiskový mluvčí PR, foto: www.sportovnizurnal.cz

Napsat komentář