V Silvestrovském derby se střetnou fotbalové legendy Slavie a Sparty!

V tradičním fotbalovém 32. ročníku Silvestrovského derby, které se odehraje na umělé trávě v pražském Edenu, se v zápase internacionálů pražských „S“ představí nováčci. Poprvé oblékne dres obhájce loňského vítězství Slavie David Kalivoda, Tomáš Hrdlička a Zdeněk Šenkeřík, za Spartu nastoupí stále aktivní brankář David Bičík, záložník Mladé Boleslavi Marek Matějovský a Vlastimil Vidlička. Před zápasem internacionálů se střetnou veteráni Slavie a Sparty.

Definitivní účast ještě nepotvrdili, za Slavii vicemistr Evropy z roku 1996 Patrik Berger, dres Sparty možná oblékne nejlepší střelec v historii české reprezentace Jan Koller.

„Koller se ještě definitivně nerozhodl, neboť Vánoční svátky tráví většinou s rodinou ve Francii, letos ale uvažuje, že by svátky prožil ve Smetanově Lhotě, společně v kruhu rodinném,“ řekl manažer sparťanského výběru Jiří Novotný na dnešní tiskové konferenci. „Patrik Berger se zatím rovněž nerozhodl, přesto je šance, že si po delší době opět za nás zahraje,“ dodal Pavel Kuka, fotbalová legenda Slavie a manažer internacionálů.

Derby pražských „S“ se opět odehraje v poslední den letošního roku na umělé trávě v Edenu. Od 11:00 hodin se střetnou veteráni nad 45 let, o hodinu později internacionálové ve věku 35 let a starší. Výhru z minulého ročníku si připsala Slavia, když zvítězila 7:3, z předešlých 31 zápasů vyhrála 21. Bilance Sparty je velice mizivá, neboť vyhrála jen šestkrát a čtyřikrát remízovala. Z dosavadních 14 duelů veteránů se pětkrát radovali bývalí hráči Slavie, dvakrát sparťané a sedmkrát skončil zápas remízou.

Na závěr letošního roku se uskuteční tradiční vánoční turnaj internacionálů, který se odehraje 26. prosince od 10:00 hodin v hale Sparty Podvinný mlýn. 23. ročníku se zúčastní opět sedm týmů, Bohemians Praha, Zbrojovka Brno, Slavia Praha, Viktoria Plzeň, Dukla Praha, Tatran Prešov a obhájce loňské výhry pražská Sparta, bude se hrát každý s každým, 16 minut.

„Chtěli bychom navázat na loňské vítězství, ale především si chceme v zápasech odpočinout od denních povinností,“ řekl Novotný, který bude opět reprezentovat Spartu, s bývalými ligovými spoluhráči Jaromírem Blažkem, Markem Kinclem a Michalem Horňákem.

Vzhledem k výtržnostem fanoušků v minulých ročnících, se rozhodl pořadatel Silvestrovského derby Niosport Agency a.s. zavést přísnější bezpečnostní opatření. Takže se nebudou prodávat vstupenky na místě, ale fanoušci mají možnost si je do 29. prosince objednat přes Odbor přátel Slavie, u fanklubu Sparty, nebo na oficiálním webu www.silvestrovske-derby.cz

„Jelikož fanoušci nerespektovali některé pořadatelské zásady, tak jsme museli z bezpečnostních důvodů snížit kapacitu, to znamená, že vstupenky v den zápasu nebudou k dispozici, takže si je příznivci silvestrovského derby musí objednat předem. Vstupenky budou na jméno a při vstupu bude zpřísněná kontrola. Děti do 150 cm zdarma, “ řekl organizátor Václav Čičatka mladší.

Tisková konference:

Soupisky pro Silvestrovské derby internacionálů a veteránů:

Slavia: Martin Vaniak – Lukáš Došek, Adam Petrouš, Martin Hyský, Martin Müller, Jaroslav Černý, Karel Piták, Pavel Kuka, Ivo Ulich, Patrik Berger, Stanislav Vlček, David Kalivoda, Rudolf Skácel, Tomáš Hrdlička, Zdeněk Šenkeřík. Manažer: Jan Mareš, Pavel Kuka.

Veteráni Slavia: Miroslav Beránek, Václav Hrdlička, Roman Janoušek, Jiří Jeslínek, Jaromír Jindráček, Jan Mareš, Pavel Medynský, Gustav Ondrejčík, Pavel Řehák, Jaroslav Šilhavý, Juraj Šimurka, Milan Šimůnek, Luboš Zákostelecký.

Sparta: David Bičík – Lukáš Zelenka, Jiří Novotný, Marek Kincl, Jiří Jarošík, Luděk Stracený, Václav Koloušek, Jan Flachbart, Tomáš Hübschman, Tomáš Čížek, Marek Matějovský, Vlastimil Vidlička, Jan Koller. Manažer: Jaroslav Bartoň, Jiří Novotný.

Veteráni Sparty: Miroslav Baranek, Jaromír Blažek, Aleš Bažant, Miloslav Denk, Martin Hašek, Josef Jarolím, Miroslav Mlejnek, Josef Obajdin, Zdeněk Svoboda, Horst Siegel, Marek Trval, Petr Vrabec, Daniel Zitka.

Čtsa, kc, audio, foto: www.ctsa.cz.  www.sportovnizurnal.cz

 

Napsat komentář