Generálka v Moskvě se vydařila!

Po pražském pomalém rozjezdu naši hokejisté na moskevském ledě nabrali dobré tempo – Složení týmu pro  olympijský turnaj se rýsuje

Nespokojenost z finského turnaje o Karjala Cup je zapomenuta. Necelé dva měsíce před zimními olympijskými hrami  složili naši reprezentanti v Channel One Cup velice úspěšný reparát. Vyhráli všechna utkání a v závěru utkání s Finskem  i v obou utkáních v Moskvě hráli hokej, na který se dalo dívat  a který ukázal,  kdo může od trenéra Josefa Jandače očekávat nominaci pro olympijský turnaj.

Podle našeho názoru z dvaceti sedmi hráčů, kteří se představili v Praze a v Moskvě,  může minimálně 17 – 18 borců  s letenkami do Jižní Koreje   počítat, počínaje brankáři Furchem a Francouzem a konče M. Eratem. Zařazení zkušených hokejistů z KHL vedle současně nejlepších hráčů z extraligových klubů přineslo  ovoce, značně se zlepšila obranná činnost, spolupráce útočníků s obránci především při oslabení snesla přísnější měřítko. Byly jsme svědky i  střelecké pohotovosti, jak Martina Růžičky proti Finům tak M. Erata, Řepíka a Mozíka v zápasech s Kanaďany a Švédy.

Potěšilo, že naši hokejisté dokázali v  posledních minutách oba zápasy v Moskvě dohrát bez pohromy  Ubránili se power play soupeřů a nejen to, ale Kanadě ještě dali dva góly a Švédsku jeden gól do prázdné branky, který pro Nestrašila byl první za národní mužstvo.

Lze  jen litovat, že před zimní olympiádou nemůže národní tým odehrát, ještě jeden  hodnotný turnaj, který by ještě lépe ukázal  jakou roli mohou naši hokejisté  hrát v Pchjongčchangu.  Věřme, že medaile nebudou viset příliš vysoko!

Velice spokojen byl po zápase se Švédy trenér Josef Jandač, jehož svěřenci svým výborným výkonem potvrdili, že by mohli z Koreje přivést jednu z olympijských medailí.

„Proti Finsku jsme měli slabé dvě třetiny, pak už měla naše hra dobré parametry. Hlavně v defenzivní hře jsme se hodně zlepšili a vyhráli všechny tři zápasy, což nás před olympiádou hodně těší,“ řekl po zápase spokojeně trenér Jandač.

„Měli jsme více lepších momentů než horších. Zatím nepřevládá spokojenost, protože je pořád na čem pracovat, neboť chceme zůstat nohama pevně na zemi.

Porazili jsme Finy, Kanaďany a Švédy. Je to velice důležité pro mužstvo. Teď ví, že se dá porazit každý tým. Jsme rádi, že jsme po letech porazili Kanadu, to týmu dodá velkou vzpruhu. Když se držíme herního plánu, tak to přináší ovoce. Z hlediska psychiky to bylo hodně důležité,“ dodal trenér Jandač.

Jak viděl poslední zápas se Švédskem kapitán českého týmu Martin Erat.

„Víc jsme hráli s pukem a drželi se toho, co jsme si řekli před zápasem. V poslední třetině jsme dostali rychlý kontaktní gól, trošku nás zmáčkli, měli jsme několik vyloučení. Pustili jsme Švédy do hry, ale ubránili jsme to, potom po buly, která nám totálně nešla na celém turnaji, ale dali jsme uklidňující třetí gól,“ řekl Erat.

„Myslím, že nám utkání s Kanadou hodně pomohlo. Kluci se nakonec probudili, protože si mysleli, že to bude hrozně jednoduché. Hlavně do obrany jsme hráli opravdu neskutečně. Kluci ovládali souboje, posouvali puky dopředu, Švédy jsme přečíslovali a někdy je přehrávali v jejich třetině, což dlouho nebylo,“ spokojeně prohlásil Erat. „Byli jsme dřív u puků, v útoku si v průběhu hry dost dovolili,“ dodává.

Jan Kolář po utkání se Švédy:

Výsledek druhého utkání české reprezentace na turnaji Channel One Cup:

Česko – Kanada 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky – nahrávky: 40. Řepík (Mozík), 47. Mozík (Polášek, Kovář), 60. Erat (Sekáč, Němec), 60. Řepík – 32. Ellison (Kozun, Gragnani). Rozhodčí: Gofman, Olenin – Šalagin, Šišlo (všichni Rusko). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 10 093.

Česko: Francouz – Kundrátek, Polášek, Michálek, M. Doudera, Němec, Vitásek, Mozík, Kolář – M. Erat, Jan Kovář, Sekáč – Vondrka, Koukal, T. Zohorna – M. Růžička, Mertl, Kubalík – Řepík, Horák, Nestrašil – Lev. Trenér: Jandač.

Kanada: Brust – Robinson, Lee, Noreau, Genoway, Elliott, Gragnani, Lalonde, Ellison – Beck, Roy, Wolski – Frattin, Vey, Bourque – Purcell, Howden, Garbutt – Kozun, O´Dell, Talbot. Trenér: Desjardins.

Výsledek třetího utkání české reprezentace na turnaji Channel One Cup:

Švédsko – Česko 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Branky – nahrávky: 41. Lindström (Zackrisson, Kronwall), 13. Mozík (Vondrka, Jan Kovář), 16. Řepík (Vondrka, Mozík), 54. Erat (Kolář, Jan Kovář), 58. Nestrašil (Erat, Koukal). Rozhodčí: Gofman, Olenin – Palej, Sysujev (vš. Rusko). Vyloučení: 3:8, Junland (Švédsko) 5 minut a do konce utkání. Využití:1:1. Diváci: 8 870.

Švédsko: Hellberg – Burström, Kronwall, Tommernes, Junland, Nygren, Wikstrand, Fransson, Ahnelöv – Bergström, Lindholm, Lindström – Zackrisson, Lander, Axelsson – Omark, Engqvist, Stälberg – Everberg, Lundqvist, Pettersson – Norman. Trenér: Grönborg.

Česko: Furch – Kundrátek, Jordán, Němec, M. Doudera, Vitásek, Polášek, Mozík, Kolář – M. Erat, Jan Kovář, Sekáč – M. Růžička, Koukal, Vondrka – Řepík, Mertl, T. Zohorna – Horák, Holík, Lev – Nestrašil. Trenér: Jandač.

Další výsledky turnaje Channel One Cup 2017:

Středa 13. prosince 2017:

Kanada – Jižní Korea 4:2

Čtvrtek 14. prosince 2017:

Švédsko – Rusko 1:3

Pátek 15. prosince 2017:

Finsko – Jižní Korea 4:1

Sobota 16. prosince 2017:

Jižní Korea – Švédsko 1:4

Rusko – Kanada 2:0

Neděle 17. prosince 2017:

Rusko – Finsko 3:0

Konečná tabulka turnaje:

1. Rusko 3 3 0 0 0 8:1 9
2. Česko 3 2 1 0 0 11:4 8
3. Finsko 3 1 0 1 1 6:7 4
4. Švédsko 3 1 0 0 2 7:8 3
5. Kanada 3 1 0 0 2 5:8 3
6. Jižní Korea 3 0 0 0 3 4:13 0

Čtsa, ph. kc, audio, foto: www.cslh.cz

 

 

 

 

 

Napsat komentář