ROZHODNUTÍ DK ELH – MAREK TOMICA (PIRÁTI CHOMUTOV)

Disciplinární komise ELH ve složení Karel Holý, Tomáš Jelínek, Vladimír Macholda, Radim Tesařík a Libor Procházka se zabývala odvoláním hráče Marka Tomici proti trestu zákazu činnosti na čtyři soutěžní utkání, který mu byl uložen ve zkráceném řízení za zákrok na protihráče Rostislava Marosze v utkání HC Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov (8. 12. 2017).

Komise vzala v potaz obhajobu hráče, že protihráč nebyl zraněn jeho přímým zásahem, nýbrž v důsledku toho, že soupeř ve snaze vyhnout se střetu přendával souběžně s pohybem do středu hřiště svoji hůl na levou stranu, přičemž jí zasáhl hráčovu helmu, hůl se do ní zaklínila a následně ho zapružením zasáhla do obličeje. Dokládá to jak skutečnost, že protihráč reagoval na úder vlastní holí prudkým trnutím hlavou již ve chvíli, kdy ještě k zásahu loktem ani ramenem nemohlo dojít, tak skutečnost, že protihráč utrpěl zranění na levé části obličeje, přičemž v případě zásahu loktem či ramenem hráče by byla poraněna pravá strana.

Disciplinární komise ELH proto rozhodla, že hráč Marek Tomica (Piráti Chomutov) se přestupku nedopustil a původně uložený trest zrušila.

Praha, 15. 12. 2017.

PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí ČSLH

Napsat komentář