V Ostravě se chystají hvězdné duely v kouli a výšce!

Mezinárodní mítink Czech Indoor Gala, jenž se koná 25. ledna 2018 v Ostravě, má na své startovní listině další zvučná jména. V koulařském sektoru se po roce znovu střetnou Tomáš Staněk a Konrad Bukowiecki, výškařka Michaela Hrubá se při svém vstupu mezi dospělé utká s olympijskou medailistkou Brigitte Barrettovou.

Staněk versus Bukowiecki

Tomáš Staněk v koulařském sektoru zatím 21 metrů při svých dvou startech v ostravské hale nepřekonal. Na Czech Indoor Gala 2018 by to chtěl prolomit. Čtvrtý z MS a stříbrný z HME v letošním roce k tomu bude mít silného konkurenta. Přijede totiž Staňkův tradiční rival, halový mistr Evropy a obhájce prvenství na mítinku Konrad Bukowiecki. I když Polák při „gala“ v ostravské hale vyhrál, celková bilance vzájemných duelů během dosavadní kariéry je 12 ku 7 ve prospěch českého rekordmana.

Inovativní soutěž slibuje dramatický náboj. Všichni startující budou mít tři pokusy, do čtvrtých postoupí nejlepší čtveřice, do pátých trojice, v závěrečné sérii dostane šanci už jen dvojice nejlepších. „Na závod se moc těším, Ostravu mám velmi rád,“ nechal se slyšet domácí favorit, „a doufám, že přijde co nejvíce lidí, vytvoří skvělou atmosféru a všichni si to užijí. Já za sebe můžu slíbit, že se vynasnažím o co nejlepší výkon a překonání rekordu mítinku,“ uvedl Staněk.

Hrubá versus Barrettová

Výška žen bude zároveň i 14. ročníkem tradiční Ostravské laťky a její hlavním jménem bude juniorská mistryně světa i Evropy, finalistka HME i MS a třetí z finále Diamantové ligy 2017 Michaela Hrubá. Domácí vycházející hvězdě se postaví majitelka olympijského stříbra z Londýna Brigette Barrettová. Američanka se vrací po přestávce způsobené zraněními, letos se jen pozvolna dostávala do formy (nejvýše 191 cm). V nadcházející sezóně by už ale chtěla navázat na výkony z minulosti, osobní rekord má vynikající hodnotu 204 cm z roku 2013. Mezi soupeřkami bude také juniorská mistryně Evropy z před čtyř let Kateryna Tabašnyková, stále teprve 23letá Ukrajinka se v závěru sezony zlepšila na 195 cm.

„Zatím jsem v nové ostravské hale soutěžila pětkrát a vždy jsem vyhrála,“ říká domácí favoritka Hrubá. „Tento trend bych ráda udržela i během gala mítinku v lednu. Příprava zatím běží na plné obrátky, momentálně jsme na (Kanárském) ostrově Lanzarote s početnou skupinou dalších českých reprezentantů. Je to moje první zimní příprava pod vedením Michala Pogányho a zatím jsem spokojená, jeho přístup a zanícení mi vyhovuje. Dostat se na halové mistrovství světa nebude jednoduché, ale chci se o to pokusit, příležitostí k tomu bude dostatek,“ prohlásila Hrubá.

Vstupenky na Czech Indoor Gala jsou již v prodeji na www.ticketart.cz. Kapacita ostravské haly je omezená, proto neváhejte a vstupenky si opatřete co nejdříve. Cena vstupenky je 200 Kč. Pro ostatní bude možnost sledovat skvělou podívanou prostřednictvím přímého přenosu České televize.

Již dříve ohlášené hvězdy:

  • Pavel Maslák (300 m)
  • Radek Juška (dálka)
  • Krolína Farská, Vedoucí oddělení komunikace ČAS,

 

 

Napsat komentář