Viktorii Plzeň čeká souboj s Partizanem Bělehrad ve vyřazovací části EL

Plzeňská Viktoria se dnes dozvěděla jméno soupeře pro první kolo vyřazovací části Evropské ligy. Los ve švýcarském Nyonu ji do cesty přisoudil srbský tým Partizan Bělěhrad. První duel čeká viktoriány 15. února na hřišti soupeře, odveta potom 22. února v Doosan Areně.

Srbský gigant si druhé místo ve skupině B zařídil díky dvěma výhrám, stejným počtem remíz i proher. Podobně si Partizan vede i v domácí Super Lize, kde mu na první Crvenu zvezdu Bělehrad schází devět bodů.

Největší hrozba jde jednoznačně ze strany Leandreho Tawamby. Kamerunský útočník vstřelil ve všech soutěžích osm branek, se kterými vládne celému týmu. Druhý nejlepší střelec je Zoran Tošič, jenž má na svém kontě šest zásahů. Navíc jde o ostříleného mazáka se zkušenostmi z CSKA Moskva.

Viktoriáni se se srbským soupeřem neutkají poprvé. Před dvěma lety se v play-off Evropské ligy střetli s Vojvodinou Novim Sadem. První zápas zvládli Plzeňané bravurně, když v Doosan Areně vyhráli 3:0, i díky dvěma gólům Jana Kopice. Ze Srbska si poté přivezli vítězství 2:0 a červenomodří se tehdy zaslouženě těšili z postupu do skupin.

Západočeši šli do dnešního losu z pozice nasazeného týmu, proto je první utkání čeká na horké půdě v Bělehradě. Úvodní duel odehrají Plzeňané 15. února 2018 na Partizan Stadium, který pojme 32 710 diváků. Na odvetu se mohou fanoušci Viktorie těšit o týden později v Doosan Areně.

Chceme postoupit, ale čeká nás těžký soupeř, zní z kabiny Viktorie

Plzeňská Viktoria se dnes dozvěděla jméno soupeře pro vyřazovací fázi Evropské ligy. Los ve švýcarském Nyonu ji do cesty přisoudil srbský tým Partizan Bělěhrad. První duel čeká viktoriány 15. února na hřišti soupeře, odveta potom 22. února v Doosan Areně. „Chceme postoupit,“ slibuje obránce David Limberský.

Los ze švýcarského Nyonu přijali viktoriáni s klidem. „V osudí byly samozřejmě i atraktivnější týmy, na druhou stranu tento soupeř je hratelný,“ měl jasno například obránce David Limberský. Hráč s osmičkou na zádech si ihned po losu vzpomněl i na jeden historický moment. „Když se řekne Bělehrad, hned se mi vybaví Tonda Panenka a jeho dloubáček,“ usmál se.

Radim Řezník

Podobný názor vyjádřil i jeho parťák z obranných řad Radim Řezník. „Výhodou je i poměrně snadné cestování, vždyť nám hrozila například Astana. Soupeř je docela hratelný, na druhou stranu očekávám velký zápas ve velmi bouřlivé atmosféře, jejich fanoušci jsou tím proslulí,“ řekl bezprostředně po losování.

 

Po informacích o Partizanu se ihned začne shánět i trenér Pavel Vrba. „Zatím se mi nechce soupeře moc hodnotit. Ale když se někdo probojuje do jarních bojů, nelze takového soupeře v žádném případě podcenit. Všichni víme, že fotbal v bývalé Jugoslávii byl vždy fantastický a čeká nás těžký soupeř,“ měl jasno. „Navíc to určitě budou brát hodně prestižně a budou chtít uspět,“ dodal Pavel Vrba, jenž hodlá vycházet především z pohárových zápasů soupeře v této sezoně. „A určitě budeme sledovat i pohyb hráčů v kádru Partizanu během zimy.“

David Limberský – Pavel Vrba

David Limberský i Radim Řezník slibují fanouškům, že udělají vše pro postup. „Jednoduché to nebude, ale kvalitu na to určitě máme,“ shodují se. Výhodu v tom, že Viktoria odehraje první utkání na hřišti soupeře, nikdo příliš nespatřuje. „To se teprve ukáže. Budeme celou přípravu směřovat k tomu, abychom byli 15. února správně nachystaní na první velký zápas,“ řekl Pavel Vrba.

„Informovat o prodeji vstupenek na venkovní i domácí utkání budeme s dostatečným časovým předstihem,“ uvedl mluvčí klubu Václav Hanzlík.

V Bělehradě se bude hrát 15. února od 21.05, o týden později v Doosan Areně od 19.00.

Čtsa, zdroj: www.fcviktoria.cz

 

Napsat komentář