ROZHODNUTÍ PŘEDSEDY DK ELH – M. TOMICA (PIRÁTI CHOMUTOV)

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Marka Tomici na protihráče Rostislava Marosze, za který mu byl v utkání HC Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov (8. 12. 2017) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Zásah do hlavy nebo krku.

Po prostudování videozáznamu shledal, že zákrok byl veden na protihráče, který krátce předtím nahodil puk do útočného pásma a podle Pravidel ledního hokeje byl považován za hráče v držení kotouče. Když se protihráč pokusil blížícímu se střetu pohybem do středu hřiště vyhnout, hráč aktivně vystoupil proti směru jeho jízdy, oddělil ruku od těla a prokazatelně ho zasáhl do oblasti hlavy a krku. Vzhledem k tomu, že měl hráč o situaci dobrý přehled, musel si být přitom vědom, že při podobně vedeném zákroku dojde s velkou pravděpodobnosti k zásahu hlavy nebo krku, a to – s přihlédnutím k rychlosti protihráče – i s rizikem vážného zranění. Pouze šťastnou souhrou okolností nebyly následky střetu vážnější než dva přeražené zuby, uvedené v zápise o utkání.

Předseda disciplinární komise ELH proto potrestal hráče Marka Tomicu (Piráti Chomutov) zákazem činnosti na čtyři soutěžní utkání nepodmíněně.

Záznam zákroku najdete na http://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/3356.

Praha, 9. 12. 2017.

PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí ČSLH

Napsat komentář