Hráčem měsíce je brněnský Škoda, mezi trenéry uspěl Vrba z Plzně

Také za měsíc listopad vybírali vybraní čeští novináři nejlepšího hráče a trenéra HET ligy. V jejich hlasování zvítězil brněnský šutér Michal Škoda s plzeňským koučem Pavlem Vrbou. Zvolili byste stejně?

Michal Škoda

Michal Škoda (29 let, FC Zbrojovka Brno)

Jednoho z nejlepších hráčů loňského podzimu zbrzdilo nepříliš vydařené jarní hostování v norském Lilleströmu, odkud se v létě vrátil znovu do Zbrojovky. Nejdřív ale musel dohnat tréninkové manko, takže zkraje podzimu šancí příliš nedostával. Jeho forma ovšem měla stoupající tendenci  a v druhé půlce podzimu už opět patřil mezi opory. Navíc mu sedla spolupráce s náročným koučem Roman Pivarníkem, jenž mu svěřil roli lídra mužstva. Bratr slavného útočníka Slavie se mu v listopadu odvděčil třemi góly, jimiž vystřílel důležitá výhry v Jihlavě a nad Teplicemi. Na Stínadlech navíc skóroval už minutu po příchodu na hřiště, když krásnou střelou do šibenice skóroval alá Cristiano Ronaldo. „Nevzpomínám si, že bych takhle rychle po střídání někdy vstřelil branku. Byla asi moje nejhezčí v kariéře,“ liboval si probuzený střelec, který podzim zakončil s celkem pěti ligovými góly.

Pavel Vrba

Pavel Vrba (53 let, FC Viktoria Plzeň)

Mezi trenéry obhájil svůj zářijový triumf zkušený lodivod Plzně Pavel Vrba, který vede s Viktorií ligu o rekordních 14 bodů před dvojicí Slavia, Olomouc. Za celý ligový podzim si totiž Západočeši připsali hned 15 výher z 16 zápasů, čímž na míle daleko odskočili všem svým pronásledovatelům. Přispěl k tomu také listopad, v němž Plzeň sice remizovala 0:0 v Teplicích, zároveň ale porazila doma 1:0 Slavii a zastřílela si 4:1 na Slovácku. V posledním podzimním kole pak v úvodu prosince porazila 2:0 Jablonec. „Mít náskok 14 bodů 14 kol před koncem, to je určitě zajímavá věc. V létě jsem věřil, že budeme silní, ale samozřejmě jsem nečekal, že budeme vést o 14 bodů. Z toho pohledu jsem opravdu strašně spokojený,“ přiznal Vrba, jenž velkými slovy obvykle dost šetří.

Daniel Hajný, ředitel komunikace PR, LFA, foto

Napsat komentář