Trenéři a hráči po utkání Sparta – Mladá Boleslav

Trenér Andrea Stramaccioni poslal od úvodní minuty na hřiště proti Mladé Boleslavi Srdjana Plavšiće s Eldarem Ćivićem, kteří se zasloužili o první gól zápasu.

„Po prvním gólu jsme nepřestali hrát a přidali další góly, což bylo hodně důležité. Měli jsme další šance i v druhém poločase, ale nakonec jsme žádné branky nepřidali. Byl to velice dobrý výkon a zasloužené vítězství,“ řekl trenér Stramaccioni po zápase.

„V Itálii došlo k zavedení video technologie před letošní sezónou, může to rozhodčím velmi pomoct. Je velmi pozitivní, že to bylo zavedeno v české lize. Stále to potřebuje čas na to, aby si na to všichni zvykli a zároveň se to naučili používat,“ řekl Stramaccioni k video technologii.

„Rozhodčí má vždy poslední slovo. Můj názor je, že rozhodčí by to měl používat ve chvíli, kdy si není jistý, ne ve chvíli, kdy mu to někdo bude radit a pokud by měl rozhodovat někdo za hlavního sudího,“ řekl Stramaccioni.

„Máme za sebou čtyři velmi těžké měsíce jak pro mě, tak pro hráče a celý klub. Jsem koncentrovaný jen na svou práci, abych zlepšoval tým. Ztrácíme čtyři body na pozici zajišťující předkolo Ligy mistrů. Ale není to ideální situace, nejsme spokojeni, ale budeme se na jaře snažit, abychom to dotáhli a posunuli na vyšší místo v tabulce,“ dodal trenér Stramaccioni.

„Za poslední měsíce jsem se hodně naučil. Nedokázal jsem si představit, jak těžká je česká liga. Udělal jsem chyby, ale snažím se z nich poučit a zlepšit. Musíme zejména využít zimní přestávku k dalšímu rozvoji a posunout náš tým na vyšší úroveň. To se bude týkat i zúžení hráčského kádru během zimní přestávky,“ pokračoval kouč.

Eldar Ćivić a Srdjan Plavšić se v minulém týdnu zúčastnili mládežnického turnaje v Anglii, odehráli devadesát minut za sparťanský A-tým a velkou měrou se podíleli na výhře 3:0.

„Byl jsem hodně překvapený. Chtěli jsme hodně dostávat míče do vápna, takže tentokrát jsem zamýšlel najít centrem Šuryho nebo Vencu, ale nakonec to nedopadlo nejhůř,“ řekl po utkání Ćivić.

„Já vidím video jako pozitivum, které může rozsoudit sporné situace, zejména góly, penalty a červené karty. V kabině jsme se o tom nebavili, ale je pravda, že před zápasem nás obeznámili se situací, které video obnáší. Přesto u gólu jsem si byl jistý, že míč byl za čárou,“ řekl střelec úvodní branky.

Poprvé od září se v základní sestavě objevil Srdjan Plavšić, který v den utkání s Mladou Boleslaví oslavil 22. narozeniny.

„V minulém týdnu jsem absolvoval dvojzápas za mládežnický výběr na turnaji Premier League International Cup, kde jsem dostal trošku herní praxe, kterou jsem mohl dnes využít, což jsem moc rád, ta pauza byla opravdu dlouhá,“ těšil se návrat do sestavy Sparty Plavčič.

„Jsem moc rád, že jsem odehrál celé utkání. Potřebuji odehrát co nejvíc zápasů, chci využít nabídnutou příležitost,“ dodal Plavšić, který vsítil gól Liverpoolu.

Ve stejném zápase v Anglii se představil i jeho kamarád Ćivić, který byl povolán zpět na Letnou. „Vrátil jsem se kvůli zranění Costy, byl jsem celkem překvapený. Zápas na turnaji mně pomohl, takže díky němu jsem dnes mohl odehrát celý zápas. Tréninky jsou velice důležité, ale zápasové tempo je dost zásadní. “ řekl Ćivić.

„Těžce se mi utkání hodnotí, protože jsme zopakovali všechno špatné, co jsme předvedli před týdnem v minulém zápase na Julisce. Opět jsme nastoupili nekoncentrovaní a inkasovali brzo góly, po kterých se těžko zápas otáčí. Jsem zklamaný z výkonu i výsledku,“ pravil asistent Petr Čuhel.

„Přestože hráči ví, co chceme hrát, tak nejsou aktivní, jako kdyby si šli jenom zahrát a ne vyhrát. Ve všech utkáních, v nichž jsme prohrávali, s výjimkou ve Zlíně, šel náš výkon dolů a nepříznivé skóre jsme neotočili.“

Petr Čuhel připustil, že prvoligová premiéra proti Spartě nebyla pro mladého gólmana Martina Jedličku vůbec lehká. „Příčiny vysoké prorážky bych u něho nehledal. Po inkasovaných gólech se oklepal a druhý poločas zvládl dobře.“ Na novinářský dotaz, jak by zhodnotil celou podzimní sezónu, odpověděl jednoznačně: „Podzim byl velice špatný, vypadli jsme z Evropské ligy i v tuzemské lize jsme byli špatní.“ V tiskovém středisku se vyjádřil pozitivně pouze k pokusu o zavedení videorozhodčího. „Když bude fungovat na všech stadionech, tak to bude jenom dobře pro fotbal,“ zdůraznil Petr Čuhel.

Stronati Patrizio Mladá Boleslav po utkání:

Čtsa, kc, foto: www.sportovnizurnal.cz www.fkmb.cz

Napsat komentář