Viktoria Plzeň potvrdila v závěru podzimní části HET ligy opět neporazitelnost

Teplice porazily Duklu a venku poprvé zvítězily

Fotbalisté Teplic v 16. ligovém kole nejvyšší fotbalové soutěže porazili na pražské Julisce Duklu 2:0 a venku vyhráli poprvé v této nové sezoně. Domácí hráli celý druhý poločas bez vyloučeného obránce Ondřeje Kušníra, na závěr podzimní části ligy, přišli o domácí neporazitelnost. Dukla se sice snažila o zkorigování nepříjemného skóre, ale hostující Teplice byli lepším týmem, zejména v kombinační hře a důrazu. Ve 30. minutě otevřel skóre zápasu umístněnou střelou z dvaceti metrů Martin Fillo, ve 48. minutě se trefil po hezké akci Jan Rezek.

FK Dukla Praha – FK Teplice 0:2 (0:1)

Branky: 32. Fillo, 48. Rezek. Rozhodčí: Radek Příhoda – Zdeněk Arnošt, Michal Pfeifer. ŽK: 44. Kušnír, 61. Milošević – 42. Vondrášek, 52. Ljevakovič. ČK: 45. Kušnír. Diváci: 1 322.

Dukla Praha: Rada (C) – Preisler (58. Schranz), Jiránek, Bezpalec, Kušnír – Tetour, Holenda, Bílovský – Holík, Djuranovič (68. Brandner), Miloševič. Trenér: Hynek.

Teplice: Diviš – Krob, Šušnjar, Král, Vondrášek – Kučera, Ljevakovič (C) – Rezek, Fillo, Hyčka (87. Vošahlík) – Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Slovácko otočilo zápas s Jihlavou

Fotbalisté Slovácka porazili v 16. kole HET ligy Jihlavu 2:1 a po druhém vítězství v podzimní části opustili poslední místo v ligové tabulce. Na poslední místo naopak klesla Jihlava, která prohrála osmý zápas venku. Domácí v úvodu utkání neproměnili penaltu, Vysočinu poslal do vedení Jiří Krejčí. Po změně stran dokázali domácí po zlepšeném výkonu, otočit během tří minut skóre, góly Vlastimila Daníčka a Jakuba Petra.

1.FC Slovácko – FC Vysočina Jihlava 2:1 ( 0:1)

Branky: 49. V. Daníček, 50. Petr – 26. Krejčí. Rozhodčí: Proske – Wilczek, Dresler ŽK: 57. Hofmann – 43. Urblík, 55. Popović. Diváci: 3 594.

Slovácko: Heča – Juroška, S. Hofmann, Šimko, Reinberk – Šumulikoski, V. Daníček – Navrátil (90. Tkáč), Sadílek, Petr (73. Havlík) – Zajíc (46. Kubala). Trenér: Kordula.

FC Vysočina: Rakovan – Fulnek (86. Smejkal), Tlustý, Krejčí, Keresteš – Vaculík (74. N.Daníček), Urblík – Záviška, Zoubele, Popović (64. Klíma) – Ikaunieks. Náhradníci: Hanuš – Kryštůfek, Novotný, Štěpánek. Trenér: Kopecký.

Fotbalisté Zlína v oslabení remizovali v Brně 1:1

Fotbalisté Brna remizovali v dramatickém zápase 16. kola první ligy se Zlínem 1:1, když vedli od 32. minuty gólem Martina Zikla, hosté ale po drtivé herní převaze v 83. minutě vyrovnali zásluhou Mirzada Mehanoviče, přestože hráli v oslabení po vyloučení Ondřeje Bači. Zbrojovka tak z posledních tří podzimních zápasů získala sedm bodů, naopak Zlín na podzim venku nevyhrál.

FC Zbrojovka Brno – FC Fastav Zlín 1:1 ( 1:0)

Branky: 32. Zikl – 84. Mehanović. Rozhodčí: O. Pechanec – T. Mokrusch, D. Pospíšil. ŽK: 60. Přichystal, 88. Janošek – 31. Hronek, 52. a 69.Bačo, 77. Matejov ČK: 69. Bačo (Zl.). Diváků: 3518

Brno: Melichárek – Franco Antunes Gomes (67. T. Pilík), Pavlík, Kijanskas, Vraštil – Sedlák – Přichystal, Kratochvíl (87. Janošek), Michal Škoda, Lutonský – Zikl (78. Koné), trenér: Pivarník.

Zlín: S. Dostál – Kopečný, Bačo, Hnaníček, Holzer – Hronek, Jiráček, V. Vukadinovič (90+1. Bartolomeu), Bartošák (46. Matejov) – Železník (80. Mehanović), Diop, trenér: Páník.

Karviná zdolala Bohemians a bude mimo pásma sestupu

Fotbalisté Karviné v posledním utkání před zimní přestávkou HET ligy vyhráli v 16. kole 1:0 nad Bohemians Praha 1905 a tím přezimují mimo sestupové pásmo. O výhře domácího celku rozhodl tři minuty před koncem bývalý hráč Pražanů Lukáš Budínský. Karviná tak potřetí v sezoně udržela čisté konto a podruhé bodovala z posledních sedmi utkání. Přesto byla Bohemka v průběhu zápasu rovnocenným soupeřem, jenže před ligovou pauzou si připsala ztrátu tří bodů po sérii šesti zápasů bez porážky.

MFK Karviná – Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)

Branka: 87. Budinský. Rozhodčí: Franěk – Pochylný, Horák. ŽK: Luts (Boh.) Diváci: 2 752.

Karviná: Le Giang – Čolič (89. Lischka), Janečka, Hošek, Eisman – Budinský, Šisler –Lingr (57. Panák), Moravec (78. Letič), Kalabiška- Wagner. Trenér: Vlk.

Bohemians: Fryšták – Dostál, Krch, Šmíd, Kocič – Jindříšek – Reiter, Hašek ml. Mašek (68. Tetteh), Luts (87. Hůlka) – Kabajev (46. Nečas). Trenér: Hašek st.

Olomouc prohrála v Liberci a klesla na třetí místo tabulky

Fotbalisté Olomouce nedokázali přehrát v 16. ligovém kole domácí Liberec a nakonec prohráli 0:1 a tak v posledním podzimním zápase neudrželi druhé místo v ligové tabulce. Nováček ligy, který v nejvyšší fotbalové soutěži nebodoval poprvé po dvanácti zápasech, tak přezimuje na třetí příčce o skóre za druhou Slavií. O výhře Slovanu rozhodl v 55. minutě po centru z pravé strany hlavou kapitán Vladimír Coufal. Severočeši si zaslouženou výhrou pojistili čtvrtou příčku a na Slavii s Olomoucí ztrácejí dva body.

FC Slovan Liberec – SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 55. Coufal. Rozhodčí: Orel – Kotík, Koval. ŽK: 90+2. Pulkrab – 28. Jemelka, 50. Radaković, 76. Manzia, 80. Zahradníček, 90+2. Texl Diváci: 3 834.

Liberec: Kolář – Coufal (C), Karafiát, Kúdela, Kerbr – Breite (81. Folprecht), Kulhánek – Bartl, Bosančić (75. Ševčík), Potočný – Graiciar (88. Pulkrab). Trenér: Jindřichovský.

Olomouc: Buchta – Sladký (80. Obročník), Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček, Houska, Kalvach, Hála (59. Texl) – Plšek – Moulis (70. Manzia). Trenér: Jílek.

Plzeň po podzimu a zasloužené výhře nad Jabloncem si připsala rekordní bodový zisk

Fotbalisté Viktoria Plzeň opět potvrdili, že jsou nejlepším celkem v nejvyšší české fotbalové soutěži, kdy v posledním podzimním zápase 16. kola HET ligy v Dossan areně porazili Jablonec 2:0. V úvodu zápasu se odehrálo slavnostní předání, věnované záložníku Danielu Kolářovi, který vstoupil s 300 ligovými starty do klubu legend.

Viktoriáni zároveň vyhráli osmé domácí utkání v sezoně, když vítězství Viktorie zařídil dvěma góly útočník Michael Krmenčík, který se stal nejlepším střelcem podzimu s 12 brankami. Po výborných výkonech v podzimní ligové části, jsou Západočeši v čele tabulky s rekordním počtem 46 bodů a historicky nejvyšším náskokem 14 bodů před pražskou Slavií a Olomoucí.

FC Viktoria Plzeň – Jablonec 2:0 (1:0)

Branky: 18. Krmenčík, 81. Krmenčík. Rozhodčí: Berka – Nádvorník, Hájek. ŽK: Hubník – Holeš, Zelený, Jovovič. Diváci: 9 452.

Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník (C), Havel – Hořava, Hrošovský – Petržela (73. Čermák), Kolář (85. Ivanschitz), Kopic – Krmenčík (89. Bakoš). Trenér: Vrba.

Jablonec: Valeš – Holeš, Pernica (C), Kysela, Hanousek – Masopust (69. Jovovič), Kubista (44. Považanec), Trávník (79. Doležal), Zelený – Mihálik, Tecl. Trenér: Klucký.