Nejedeme na Spartu s předem poraženeckou náladou!

Utkání 16. kola české HET ligy ročníku 2017/18 AC Sparta Praha – FK Mladá Boleslav se odehraje v neděli 3. prosince 2017 od 18:00 hodin v Generali Aréně na pražské Letné.

V dosavadních sedmadvaceti vzájemných zápasech Boleslav se Spartou vyhrála osmkrát, naposledy v letošním březnu, remizovala třikrát a prohrála šestnáctkrát při celkově hodně nepříznivém skóre 30:49. Ani jeden ze sedmadvaceti vzájemných zápasů boleslavských a sparťanských fotbalistů neskončil bez gólů a střelecký průměr činí 2,92 gólu/utkání.

Ze třinácti utkání hraných na sparťanském trávníku Boleslav vyhrála třikrát, remizovala dvakrát, prohrála osmkrát. Skóre ze vzájemných zápasů na pražské Letné je příznivé pro Spartu 24:12.

Z boleslavských střelců se do sparťanské branky nejčastěji trefoval Luboš Pecka, který v letech 2005-07 nastřílel šest gólů. Z dnešních hráčů Jan Chramosta dal čtyři góly.

Ze sparťanských střelců byl největším nebezpečím pro boleslavskou branku v dosavadních zápasech David Lafata se sedmi zásahy. Po třech gólech do boleslavské branky dali Nhamoinesu Costa a Josef Hušbauer, který však sparťanský dres před necelými dvěma roky vyměnil za slávistický.

V dosud sehraných patnácti podzimních ligových mistrácích Mladá Boleslav nastřílela devatenáct gólů, o které se podělilo devět střelců: 6 – Golgol Mebrahtu, 3 – Tomáš Přikryl, 2 – Matěj Chaluš, Lukáš Magera, Ruslan Mingazov, 1 – Jan Chramosta, Nikolaj Komlichenko, Marek Matějovský, Patrizio Stronati.

FK Mladá Boleslav je po osmé v nepřerušené řadě ve čtvrtfinále českého poháru. V aktuálním ročníku MOL Cup 2017-18, jehož oficiálním termínem konání je středa 28. února 2018 se na domácím hřišti střetne s FC Baník Ostrava. Cestou do čtvrtfinále boleslavští fotbalisté nejprve na konci letošního září vyřadili druholigovou Příbram 3:0 a na konci října třetiligové Domažlice 4:2.

Asistent trenéra Petr Čuhel před Spartou Praha

„I když se nám nepovedla poslední dvě ligová utkání, nejedeme na Spartu s předem poraženeckou náladou, ale k úspěchu potřebujeme zjednodušit hru v ofenzívě, přímočarostí si připravit více střeleckých pokusů a především je proměnit,“ řekl asistent trenéra prvoligového mužstva Petr Čuhel.

Absence pro utkání se Spartou Praha

Generální sportovní manažer a hlavní trenér týmu Dušan Uhrin respirační infekce

Obránce Jan Kysela v rekonvalescenci po operaci kotníku

Záložník Adam Jánoš bolesti zad

Záložník Petr Mareš disciplinární trest za čtyři žluté karty

Útočník Tedros Golgol Mebrahtu natažený stehenní sval Útočník Lukáš Magera poraněný kotník start nejistý.

Jiří Koros, manažer komunikace FKMB,
 

 

Napsat komentář