Fitness: Teplice obraly Plzeň i díky běžeckým výkonům, sprinterem kola je Mihálik

Teplice o víkendu přerušily čtrnáctizápasovou vítěznou šňůru vedoucí Viktorie Plzeň v aktuální sezoně, k čemuž jim pomohly i běžecké výkony. Co se týče individualit, vůbec nejvíc metrů z celé ligy naběhal záložník pražských Bohemians Martin Hašek, který v bezbrankovém duelu s Libercem urazil vzdálenost 12 011 metrů. Mezi sprintery vynikl jablonecký Ondřej Mihálik.

Vršovičtí Klokani dlouhodobě patří k největším vytrvalcům v lize. Již několikrát v aktuálním ročníku byli nejběhavějším týmem kola, teď „zvítězili“ individuálně, když nejvíc kilometrů měl v nohách Martin Hašek. Ten byl nejběhavějším hráčem i v předminulém kole. Bohemians ale tentokrát v distančních závodech předčily čtyři celky, a to Jablonec, Slovácko, Dukla a vůbec nejvíc naběhali hráči Teplic.

Martin Hašek při domácí bezbrankové remíze s Libercem naběhal 12 011 metrů. Letošní „osobák“ ale nenavýšil, ve zmíněném 13. kole si proti Olomouci přidal ještě o 221 metrů víc.

V Jihlavě běžecky vynikali Martin Nový, Pavel Dvořák a Lukáš Vaculík, kteří skončili v počtu naběhaných kilometrů těsně za vršovickým Martinem Haškem. Ani oni ale nepomohli Vysočině k vítězství, protože Jihlava před vlastním publikem podlehla Brnu 0:2.

Teplice, které jsou prvním celkem, jenž letos obral vedoucí a dosud neporaženou Viktorii Plzeň o body, uspěly i v týmové kategorii sprinterů. Mezi jednotlivci byl nejpilnějším rychlíkem Ondřej Mihálik z Jablonce, který urazil 356 metrů ve sprintu a připsal si taky nejvyšší počet sprintů – 23.

Kromě běžeckého výkonu se dvacetiletý útočník blýskl v pondělní bitvě s pražskou Slavií také gólem, jenž vynesl jabloneckým bod za remízu 1:1.

Čtsa, www.hetliga.cz

 

 

Napsat komentář