Boleslav chce po ztrátě bodů na Dukle bodovat!

Utkání 15. kola české HET ligy ročníku 2017/18 FK Dukla Praha – FK Mladá Boleslav se hraje v pátek 24. listopadu 2017 od 17,30 hodin na pražské Julisce.

Mladá Boleslav s pražskou Duklou o prvoligové body hrála dosud dvanáctkrát. Vyhrála sedmkrát, prohrála dvakrát a remizovala třikrát při celkově aktivním skóre 19:10. Z šesti střetnutí hraných na Julisce vyhrála tři, remizovala dvě a pouze jedno prohrála, a to před více než čtyřmi lety v neděli 26. května 2013.

Z boleslavských fotbalistů nejvíce gólů do branky pražské Dukly nasázeli Jan Chramosta a Petr Johana. Chramosta ze tří gólů dal dva v prvních dvou vzájemných zápasech před pěti lety a třetí předloni. Johana se třikrát prosadil před čtyřmi roky ve dvou zápasech ligového ročníku 2012-13.

V dosud sehraných dvanácti podzimních ligových mistrácích Boleslav nastřílela osmnáct gólů, o které se podělilo devět střelců: 6 – Golgol Mebrahtu, 2 – Matěj Chaluš, Lukáš Magera, Ruslan Mingazov, Tomáš Přikryl, 1 – Jan Chramosta, Nikolaj Komlichenko, Marek Matějovský, Patrizio Stronati.

FK Mladá Boleslav je po osmé v nepřerušené řadě ve čtvrtfinále českého poháru. V aktuálním ročníku MOL Cup 2017-18, jehož oficiálním termínem konání je středa 28. února 2018 se na domácím hřišti střetne s FC Baník Ostrava. Cestou do čtvrtfinále boleslavští fotbalisté nejprve na konci letošního září vyřadili druholigovou Příbram 3:0 a na konci října třetiligové Domažlice 4:2. Domažlice ve druhém pohárovém kole senzačně vyřadily Duklu Praha 3:2.

Dušan Uhrin před Duklou Praha

„Nečekanou ztrátu s Bohemkou se pokusíme nahradit bodovým ziskem na Julisce. Věřím, že na to máme schopný tým, který se z domácího nezdaru oklepal a poučil,“ řekl generální sportovní manažer a trenér prvoligového mužstva Dušan Uhrin.

Absence pro utkání s Duklou Praha

Stoper Matěj Chaluš disciplinární trest na jedno soutěžní utkání po vyloučení

Obránce Jan Kysela v rekonvalescenci po operaci kotníku

Útočník Nikolaj Komlichenko disciplinární trest na osm soutěžních utkání

Útočník Tedros Golgol Mebrahtu svalové zranění start nejistý.

Jiří Koros, manažer komunikace, FKMB,
 

 

 

 

 

Napsat komentář