Pro postup do jarní části Evropské ligy hodláme udělat vše, deklaroval Vrba

Viktoriáni se chystají na jeden z podzimních vrcholů. Již zítra od 19:00 hostí rumunské FCSB v pátém utkání skupinové fáze Evropské ligy. Trenér Pavel Vrba věří, že jeho tým dokáže rumunského soka porazit a přiblížit se postupu do jarní části soutěže.

„FCSB je silné mužstvo a my to moc dobře víme. Z každého předchozího zápasu si však hodláme vzít ponaučení. Věřím tomu, že to dopadne dobře a Bukurešť konečně porazíme,“ řekl odhodlaně hlavní trenér Pavel Vrba. „Hrajeme o všechno. Určitě budeme motivovaní více než FCSB, vzhledem k tomu, že soupeř má již zajištěný postup. Doufám, že se to projeví i na hřišti,“ přeje si kouč.

Michael Krmenčík a Martin Zeman nebudou kvůli zranění opět k dispozici, stejně jako v posledním ligovém utkání na Slovácku. „My ale budeme chtít vyhrát i bez nich. Nezvládnout třikrát zápas s jedním soupeřem není samozřejmě optimální, doufám, že to zítra konečně prolomíme. Naše motivace je maximální, budeme chtít vyhrát a udělat si dobré postavení před posledním kolem skupinové fáze, abychom postoupili do jarní části soutěže,“ řekl Pavel Vrba.

VSTUPENKY V PRODEJI – VÍCE INFO ZDE

Soupeře již má po třech vzájemných duelech (2:2, 1:4, 0:3) dokonale přečteného. „Možná už to i bereme jako kdybychom hráli proti ligovému soupeři. Známe kvalitu FCSB, hlavně ta ofenzivní je výjimečná. Čeká nás kvalitní soupeř, proti němuž nás ale bude motivovat touha konečně zvítězit,“ uzavřel tiskovou konferenci plzeňský lodivod.

Máme větší motivaci než soupeř, hlásí před FCSB David Limberský

Viktoria Plzeň ve čtvrtek večer vyzve rumunské FCSB v pátém utkání základní skupiny Evropské ligy. Na domácí budě budou chtít Plzeňané vrátit svému soupeři předešlou porážku z Bukurešti. Viktoriáni si mohou navíc za určitých okolností zajistit postup do vyřazovací fáze evropské soutěže.

Díky dvěma utkáním v předkole Ligy mistrů a dalšímu duelu v základní skupině Evropské ligy mají o sobě kluby detailní informace. „Je pravda, že zápasů s Bukureští bylo už hodně. My jsme je bohužel nezvládli výsledkově až tak dobře. Věříme, že toto v posledním utkání překonáme a že tentokrát překvapíme my je,“ říká před zápasem David Limberský. FCSB si v uplynulém hracím kole Evropské soutěže zajistilo postup a je možné, že nenastoupí v nejsilnější sestavě. „Těžko říct, v jaké sestavě nastoupí. Je ale pravda, že postup mají jistý. My máme větší motivaci než soupeř, protože stále bojujeme o druhé postupové místo,“ zůstává odhodlaný Limberský.

Z plzeňského celku je cítit, že chce rumunskému soupeři vrátit nelichotivé podzimní výsledky. „Řekl bych, že už to může být v osobní rovině, protože nás štve, když proti FCSB opakovaně neuspějeme. Věřím, že máme kvalitu na to zítra zvítězit. Motivace porazit Bukurešť je obrovská, protože pokud Lugano v souběžně hraném zápase neprohraje, my si v případě vítězství zajistíme postup,“ uvědomuje si plzeňský obránce.

Čtsa, zdroj: www.fcviktoria.cz

Napsat komentář