Fitness data: Mareček uběhal i Jiráčka, nejlepším sprinterem byl Granečný

Také ve 14. kole HET ligy byli nepilnějšími běžci defenzivní záložníci. Vůbec nejvíc metrů naběhal středopolař Sparty Lukáš Mareček, který v utkání s Jihlavou urazil vzdálenost 12 182 metrů. Tím o 188 metrů předběhl zastínil i druhého Petra Jiráčka ze Zlína.

I když trenér Sparty Andrea Stramaccioni dlouho hledal ideální složení sestavy, pozice Lukáše Marečka je od úvodního kola prakticky neotřesitelná. Proto v této sezoně odehrál už rovných 1000 minut, což z něj dělá nejvytíženějšího hráče Letenských. Italský kouč v něm dobře vidí obrovského dříče a sedmadvacetiletý záložník to pravidelně dokazuje i na poli fitness dat. Během letošního podzimu se už třikrát stal Maratóncem kola. Nejprve v utkání s Teplicemi (3:0), pak v duelu na Dukle (0:0) a naposledy v pátek proti Jihlavě (1:0). Ve všech třech případech naběhal přes 12 tisíc metrů, přičemž nejlepší výkon si připsal v souboji s Vysočinou, kdy to bylo rovných 12 182 metrů.

Tím ve 14. kole uběhal i zlínského Petra Jiráčka (11 994 m) se slávistou Tomášem Součkem (11 960 m). A také čtvrtou příčku této zajímavé statistiky pak obsadil klasický defenzivní štít – brněnský Miloš Kratochvíl (11 934 m). Univerzál Mareček však nebyl jediným sparťanem, který v uplynulém kole dominoval mezi běžci. Vyhlášený tvrďák Costa Nhamoinesu vyvinul suverénně nejvyšší maximální rychlost ze všech, jeho parťák z obrany Ondřej Zahustel zase byl třetím nejlepším sprinterem.

První místo mezi rychlíky získal pro sebe baníkovec Denis Granečný, který ve sprintu urazil úctyhodných 420 metrů. Jako druhý skončil jihlavský talent Jan Záviška, jenž v předchozím kole zaznamenal dokonce sprinterský rekord podzimu (487 metrů ve sprintu). Nejvíc sprinterských náběhů (23) zaznamenal pro změnu zlínský Dame Diop. Mezi týmy toho nejvíc naběhali hráči Dukly (117 205), což ale byl důsledek toho, že jim při porážce 0:5 na Slavii domácí téměř nepůjčili míč. Ve sprintu bylo zase nejlepší mužstvo Jihlavy, které padlo 0:1 na Spartě.

Daniel Hajný ředitel komunikace PR LFA,

Napsat komentář