Další světový rekord pokořil sportovní lezec Jan Kareš!

(Praha 18. 11. 2017) Sportovní lezec a fitness trenér Jan Kareš o víkendu překonal dosavadní světový rekord ve shybování výkonem 238 shybů bez opuštění hrazdy.

Rekord padl v sobotu 18. 11. o půl deváté večer v rámci hollywoodské party v Hergertově Cihelně oslavující 50. narozeniny filmového producenta Matthewa Stillmana, kterého s Janem Karešem pojí dlouholeté přátelství a láska k sportu.

Na tajnou akci, odehrávající se ve stylu 70. let, dorazila kromě rodiny a blízkých přátel celá řada herců a významných osobností – hollywoodský herec Liev Schreiber (Spotlight, Salt), Stuart Martin (známý především ze seriálu Hra o trůny či Crossing Lines), Ozwald Boateng módní návrhář pro Givenchy, či zástupci české scény Jakub Kohák a Eva Jasanovská.

Pokoření rekordu Janem Karešem bylo nevšedním narozeninovým přáním oslavence. „Matthewa znám od dob, kdy začal chodit do mé posilovny Jan Kareš Fittness v Týnské ulici – bude tomu bezmála 10 let. Díky jeho spokojenosti u mě teď trénuje například i Orlando Bloom (pozn. v Praze natáčí fantasy sérii Carnival Row),“ usmívá se Jan Kareš a k rekordu, coby narozeninovému dárku, dodává: „Když mě poprosí někdo, jako je Matthew Stillman, nejde to odmítnout. Samozřejmě pociťoval jsem mírný stres z očekávání všech, že ten večer padne světový rekord, což nelze vystřihnout úplně na povel. Tento mi například odolával celých 6 let a v sobotu se potvrdilo moje rčení, že bolest je mýtus a vše je jen v hlavě – buď chceš, nebo nechceš. I to je důvod, proč ještě shybuju – pokud můj rekord někoho dalšího namotivuje k dosažení jeho cílů, donutí mě to se tzv. kousnout.“

K otázce příprav na světový rekord Jan Kareš odpovídá: „Už moc netrénuji, přeci jen se starám o dvě fitka a dělám i svoji vlastní nutriční výživu. Teď mám konečně parťáka Jardu Havla (pozn. zakládající a řídící partner Česko – slovenské advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners), který ke mně chodí také cvičit a s jeho silou a tahem na branku mám v plánu řadu dalších aktivit jako je například zbrusu nový e-shop s mojí nutriční stravou – Jan Kareš Nutrition a realizace dalších fitness center zejména v Praze. Takže už jsem více podnikatel, ale stále se sportovním srdcem – mým velkým snem je otevření vlastního Travel a Climbing centra, tak uvidíme.“

MATTHEW STILLMAN

(*1967, Londýn)

  • filmový producent
  • zakladatel největší české produkční společnosti Stillking Films (1993) produkující hollywoodské trháky jako Van Helsing, Casino Royale, Agent bez minulosti, Mission: Impossible – Ghost Protocol aj.
  • v roce 2001 byl jmenován americkým časopisem Hollywood Reporter do “International Power 50” jako jeden z největších hráčů na poli celosvětového zábavního a mediálního průmyslu.

JAN KAREŠ

(*1973, Liberec)

  • osobní fitness trenér s praxí přes 20 let, majitel Jan Kareš Fitness http://www.jankaresfitness.cz
  • sportovní lezec, vicemistr ČR 2000 v lezení na obtížnost, 17. místo na Světovém poháru 2001 v lezení na obtížnost
  • 3 tituly Ocelový muž (2002, 2003, 2004)
  • držitel rekordů v počtu shybů bez opuštění hrazdy.

VIDEO Z PARTY (TELEFONNÍ ZÁZNAM)

Karolina Tesařová, PR Manager

Napsat komentář