Léčba s novým trenérem: Mladá Boleslav vítězí ve Zlíně 6:1!

Pět vítězství domácích týmů – Plzeňská série pokračuje: šesté vítězství a  vede už o pět bodů  – Sparta zdolala Třinec a postoupila na sedmé místo – Stále úspěšný Hradec je už druhý.

Mladá Boleslav před několika dny  po sérii nezdarů odvolala  Augustu a s novým trenérem, zkušeným Vladimírem Kýhosem dominovala   ve Zlíně. Domácím Beranům nastřílela šest gólů, z toho tři ze tří přesilovek! To  byl jediný úspěch hostí, v dalších pěti zápasech 23. kola Tipsport extraligy vítězila domácí  mužstva.

Aukro Berani Zlín – BK Mladá Boleslav 1:6 (0:1, 1:2, 0:3)

Branky – nahrávky: 37. Žižka (Roberts Bukarts, Šťastný) – 6. Pacovský (V. Němec), 24. Urban (Kotvan, P. Holík), 32. V. Němec (Kotvan, Urban), 44. P. Holík (V. Němec, Klepiš), 46. Orsava (P. Holík, Kotvan), 48. Orsava (P. Holík). Rozhodčí: Bulanov (Rusko), Komárek – Barvíř, Svoboda. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:3. Diváci: 3 187. Nejlepší hráči: Roberts Bukarts – Brandon Maxwell.

Zlín: Kašík (46. Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Valenta, Matějíček, Žižka, Řezníček, Petran – Roberts Bukarts, Honejsek, Šťastný – O. Veselý, Fořt, Okál – Illo, Fryšara, Kubiš – Popelka, P. Sedláček, J. Ondráček. Trenéři: Svoboda a Hamrlík.

Mladá Boleslav: Maxwell – Kotvan, Hanzlík, J. Říha, Němeček, Eminger, Štich, Bernad – Klepiš, V. Němec, Pacovský – Orsava, P. Holík, Valský – Pabiška, Urban, Lenc – Martin Procházka, Najman, P. Kousal. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.

Před rekordní návštěvou 12 tisíc diváků zvítězila v pražské 02 Aréně Sparta poprvé z pěti zápasů pod trenérem Výborným za tři body. O jejím vítězství nad Třincem bylo rozhodnuto ve druhé třetině. Na vyrovnávací gól Kováře ve 37. minutě odpověděl dvě minuty poté z přesilovky Forman.

„Minulý zápas s Olomoucí nám dodal energii do žil, bylo to cítit už od rána. Kluci totiž ožili, spadla z nich trošku deka. Na Třinec jsme od začátku vlétli, byli jsme aktivnější a lepší. Bohužel jsme to ale nezvýraznili víc než jedním gólem. Soupeř sice dokázal srovnat, ale pak ním vyšla dobře sehraná přesilovka. Od té doby jsme se soustředili na výbornou defenzivu a na zisk tří bodů. Chci poděkovat gólmanovi a všem útočným hráčům, kteří své ofenzivní aktivity podřídili výsledku,“ zhodnotil Jaroslav Nedvěd trenér Sparty Praha.

„V první třetině byla Sparta jednoznačně lepší, takže nás dostávala pod tlak. Díky brankáři Hrubcovi, který podal výborný výkon. Škoda, že jsme nevyužili trestné střílení, tlak domácích jsme mohli následně otupit. Ve druhé třetině jsme se trošku zvedli, usadili jsme se v útočném pásmu a vyrovnali. Ale pak jsme udělali hloupý faul a znovu inkasovali. Myslím si, že ve třetí třetině se Sparta trošku začala bát o výsledek. Byli jsme sice aktivnější, jenže skórovat se nám nepovedlo. V těchto minutách potřebujeme, aby starší hráči vzali odpovědnost na sebe. Což chce lepší produktivitu, to nám prohrálo zápas,“ řekl po zápase Marek Zadina asistent trenéra Třince.

Trenér Sparty František Výborný po utkání:

HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky – nahrávky: 15. T. Pavelka (Forman, Pech), 39. Forman (Z. Michálek, Pech) – 37. L. Kovář (Linhart). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Svoboda, Rampír. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 12 071. Nejlepší hráči: Miroslav Forman – Milan Doudera.

Sparta Praha: Honzík – T. Pavelka, Z. Michálek, Mikuš, Kalina, Švrček, Tomáš Dvořák, Nedomlel – Forman, Pech, Kumstát – Jarůšek, P. Vrána, J. Hlinka – Kudrna, Reichenberg, Říčka – Rousek, Saponari, Smejkal. Trenéři: F. Výborný a J. Nedvěd.

Třinec: Hrubec – Linhart, Bartko, M. Doudera, D. Musil, Jank, Adámek, L. Kovář – Irgl, Marcinko, Rákos – Cienciala, Mikulík, Chmielewski – Raška, Polanský, Christov – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Kofroň. Trenéři:   Varaďa a Zadina.

Plzeň pošesté v řadě vyhrála, ale tentokrát měla namále. S takticky dobře hrajícími Vítkovicemi prohrávala 0:2 a teprve 16 vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnala Indrákem na 3:3. A v nájezdech v šesté sérii jako jediný úspěšný střelec rozhodl třetí nejlepší plzeňský střelec Gulaš.

HC Škoda Plzeň – HC Vítkovice Ridera 4:3 v sam. nájezdech (0:1, 0:1, 3:1 – 0:0)

Branky – nahrávky: 42. Moravčík (L. Kaňák, Straka), 49. Gulaš (Kratěna, D. Sklenička), 60. Indrák, rozhodující nájezd Gulaš – 4. Lev (Baranka, Sloboda), 37. O. Roman (D. Květoň), 49. P. Zdráhal (Kolouch, Kucsera). Rozhodčí: Schrader (Německo), Šír – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:8, Indrák (Pl.) a Klok (Vítk.) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7 007. Nejlepší hráči: Milan Gulaš – Ivan Baranka.

Plzeň: M. Svoboda – J. Kindl, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička – Schleiss, Mertl, Gulaš – Straka, Kracík, Indrák – Stach, Kodýtek, Kratěna – M. Chalupa, Preisinger, Hollweg. Trenéři: Straka, Vlasák, Hanzlík a Čihák.

Vítkovice: Dolejš – Hrbas, Baranka, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška, D. Krenželok – D. Květoň, O. Roman, Š. Stránský – Olesz, Lev, Szturc – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Kurovský, T. Jáchym, Tomi. Trenéři: Petr a Trnka.

Také Hradec Králové vyhrál až po  normální hrací době. Na rozdíl od Plzně si dva body připsal  ve druhé minuty prodloužení zásluhou Kohlera. Po prohrách Třince a Brna postoupili hradečtí hokejisté už na druhé místo.

Mountfield Hradec Králové – Piráti Chomutov 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)

Branky – nahrávky: 26. Dragoun (Džerinš), 35. Köhler (Jaroslav Bednář, Červený), 62. Köhler (Dragoun) – 40. Lauko (V. Růžička, Grman), 50. Flemming (Valach). Rozhodčí: Lacina, Kubičík – Brejcha, Pešek. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváci: 5 218. Nejlepší hráči: Michal Dragoun – Jakub Lauko.

Hradec Králové: Rybár – Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Zámorský – Köhler, Dragoun, Cingel – Jaroslav Bednář, Džerinš, Kukumberg – Látal, Koukal, Červený – Berger, Miškář, R. Pavlík. Trenéři: Sýkora, Martinec a Hynek.

Chomutov: Š. Lukeš – Valach, Mrázek, Flemming, Dlapa, Slovák, L. Chalupa, Grman – Vondrka, Huml, Tomica – V. Tomeček, V. Růžička, Koblasa – Skokan, Sklenář, Poletín – J. Havel, Šťovíček, Lauko. Trenéři:   Růžička, Martínek a Šťastný.

Napínavý byl souboj finalistů minulého ročníku extraligy v  Liberci. Brněnská Kometa zdramatizovala zápas v  poslední třetině, kdy v rozpětí 5O.-54. minuty vyrovnala na 3:3. Avšak na gól Čermáka už po minutě odpověděl Kvapil a tak se mohli Bílí Tygři radovat z vítězství 4:3. Dobře si vedl v libereckém dresu exbrněnský útočník Kvapil, který zařídil tři body a navrch přidal nahrávku a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno 4:3 (0:0, 1:1, 3:2)

Branky – nahrávky: 29. Bulíř (M. Kvapil, Bakoš), 44. J. Stránský (Kolmann), 48. Redenbach (Havlín), 55. M. Kvapil (Bulíř) – 35. Mallet (H. Zohorna), 50. Nečas (H. Zohorna, Mallet), 54. L. Čermák (R. Zohorna). Rozhodčí: Hradil, Kika – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 5 959. Nejlepší hráči: Marek Kvapil – Martin Nečas.

Liberec: Janus – Havlín, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, Maier – Jašek, P. Jelínek, L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, M. Kvapil – Bartovič, Redenbach, Ordoš – J. Stránský, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Brno: Čiliak – O. Němec, Barinka, J. Krejčík, L. Vágner, Štencel, Bartejs – M. Erat, Hruška, Zaťovič – Haščák, Nahodil, Dočekal – Vincour, L. Čermák, T. Svoboda – H. Zohorna, Nečas, Mallet – R. Zohorna. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný a Haken.

Dobrou formu v listopadových zápasech potvrdil Litvínov vítězstvím nad jihlavskou Duklou 3:0. Vítězný gól dal už potřetí za sebou Nejezchleb. A brankář Petrásek si připsal od začátku soutěže už čtvrtou nulu.

HC Verva Litvínov – HC Dukla Jihlava 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky – nahrávky: 14. Nejezchleb (Ihnačák), 20. Kubát (Gula, Ihnačák), 37. Matoušek (Jurčík, Gula). Rozhodčí: Hodek, Sýkora – Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 4 895. Nejlepší hráči: Jiří Gula – Lars Volden.

Litvínov: Petrásek – Sörvik, Kubát, Gula, L. Doudera, K. Pilař, Dietz, Z. Sklenička – Jánský, V. Hübl, J. Černý – M. Hanzl, Ihnačák, Nejezchleb – Vandas, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Válek, Matoušek. Trenéři: Rulík, Stránský a Šlégr.

Jihlava: Volden – Šidlík, Stříteský, Suchánek, de la Rose, Kajínek, Ulrych, D. Váňa – Jiránek, Zeman, Čachotský – D. Čermák, F. Seman, T. Kubalík – Anděl, Skořepa, Žálčík – Rys, R. Hubáček, Diviš. Trenéři: Vlk a Zeman.

Dohrávka 23. kola Olomouce s Pardubicemi se uskuteční 28. Listopadu.

Úterý 21. listopadu – 24. kolo:

17:20 HC Vítkovice Ridera – Mountfield Hradec Králové (ČT sport), 17:30 Piráti Chomutov – HC Oceláři Třinec 17:30, HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno 17:30, HC Dukla Jihlava – Bílí Tygři Liberec 17:30, BK Mladá Boleslav – HC Olomouc 18:00, HC Dynamo Pardubice – HC Verva Litvínov 18:30, HC Sparta Praha – Aukro Berani Zlín 18,30.

Pátek 24. listopadu – 25. kolo:

17:00 HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice, 17:30 BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha, 17:30 HC Verva Litvínov – HC Vítkovice Ridera, 18:00 Mountfield Hradec Králové – HC Dukla Jihlava, 18:00 HC Olomouc – HC Kometa Brno, 18:00 Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň.